Гинеколог в Софиямед, при който може да отидем с направление

  • 24 117
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Бих искала да попитам, някой ходил ли е  с направление в София-мед на гинеколог, който след това го е изпратил и на мамолог. Тъй като наближава шест месеца, след раждането бих искала да си направя основен преглед - гинекологичен+ мамограф + кръв и урина. Взела съм си направление от Джи-пи-то за гинеколог и тъй като София-мед ми е удобна като място, ме интересува Вашето мнение и препоръки - при кой лекар да отида и т.н.
 
Ще съм Ви благодарна ако някой  ми сподели опита си. Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 16:55 от didok

# 1
  • Мнения: 12
Тази, която познавам е Узунова. Беше ми на операцията. Млада е и е много мила и любезна, не знам до колко е добра на фона на супер специалистите в АГ отделението, но се учи от много кадърни хора. За рутинен преглед е перфектна. Имай предвид, че в Софиямед имат най-добрия ултразвук - най-ново поколение, така че не се притеснявай. Успех!

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря за информацията. За съжаление аз трябваше да отида миналия петък, защото само за петък намерих кой да гледа малкия. Часове за д-р Узунова нямаше Sad затова отидох при д-р Лисичкова. Доста съм разочарована. Ако някой иска подробности да ми пише на личния.
Хубав ден!

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте! Миналата седмица се записах за ЖК консултация при д-р Узунова в болница Софиямед. Препоръчаха ми я и наистина останах с много добри впечатления от нея. Отидох с направление за ЖК, но до колкото разбрах тя няма часове по здравна каса и ще трябва да си плащам за напред. Все пак ми взе направлението и не платих нищо за този преглед. В крайна сметка си платих и всички изследвания и не ми стана много ясно как така за прегледа нищо не плащам, а за изследвания, които се полагат по здравна каса платих и дали ще плащам за самия преглед следващите пъти когато ходя.   Ще съм благодарна ако някои може да ми разясни какво точно стана, защото ще ходя при д-р Узунова чак  след 1 седмици и тогава ще имам възможност да я питам и да ми обясни по-подробно.

# 4
  • Мнения: 3
Здравей ани4ка,
доколото разбрах си си платила за излседванията защото хистоложката, която ги прави не работи със здравна каса - т.е. ти имаш направление, което ти покрива прегледа +видеозон и една цитонамаска, обаче тъй като хистоложката неработи по здравна каса ти си плащаш цитонамаската, и вече ако си си правила микробиология, тя се плаща независимо къде отидеш. Що се отнася до втория преглед, той е вторичен на база изследванията и би трябвало да платиш само потребителска такса.
Аз това също го разбрах постфактум, никой не те уведомява предварително - т.е. болницата уж работи по здравна каса, но изследванията си ги плащаш явно.... Според мен е редно предварително да те уведомят все пак като ти кажат, " НИЕ РАБОТИМ ПО ЗДРАВНА КАСА", би трябвало да се включват и изследванията. Аз лично съм разочарована от тази болница по тази причина....
Хубав ден на всички!

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря за отговора Simple Smile Надявам се следващият път когато отида и тя да ми ги обясни тези неща. В такъв случай излиза, че е по-добре всеки месец да си взимам направление от личния лекар за гинеколог и да ме преглеждат с ехограф, а не както е по програмата "Майчино здравеопазване" -  2 ехографа за цялата бременност. Така или иначе ще си плащам изследванията.
Приятен ден!

# 6
  • Мнения: 3
Привет отново,
така излиза, ако си решила точно там да ти следят бременността. Защото, в което и ДКЦ да отидеш всички изследвания са ти безплатни + двата екографски прегледи / според мен ако всичко е наред не е необходимо да се гледа бебето всеки месец на екограф/. С направление ще трябва в Софиамед да плащаш и всеки път потребителска такса. Другото, което трябва да съобразиш е, че когато някой лекар те регистрира за бремнна той ти става и ДЖИ-ПИ до момента в който родиш - всички болнични и т.н.  ги издава той. Имаш право да си го смениш по време на бременността.
Решенията са си твои!
Хубав ден от мен!

# 7
  • Мнения: 84
Другото, което трябва да съобразиш е, че когато някой лекар те регистрира за бремнна той ти става и ДЖИ-ПИ до момента в който родиш - всички болнични и т.н.  ги издава той. Имаш право да си го смениш по време на бременността.
Искам да го коригирам това, защото е много общо казано и някой може да остане с грешно впечатление. Разбира се, че АГ - то ти не може да ти стане личен лекар, в смисъла на общопрактикуващ. Т.е. АГ-то ти издава всички болнични, свързани в бременността, но ако през това време се разболееш от нещо друго, си отиваш при GP-то.

# 8
  • Мнения: 401
Привет отново,
С направление ще трябва в Софиамед да плащаш и всеки път потребителска такса. Д


Как така всеки път-потр.  такса? Бременните по време на бременността и 45 дни след раждане са освободени от потребителски такси - както при гинеколога, така и при джи-пито и при другите специалисти, при които се преглеждаш по ЗК, ако ти се наложи!

# 9
  • Мнения: 3
Привет
В Софиямед се плаща потребителска такса. Или поне на мен ми взеха. Хубав ден.

# 10
  • Мнения: 33
Здравейте аз съм записана на ЖК при д-р Узунова и никога не съм плащала потребителска такса или изследвания /поне тези които се поемат от касата/ иначе допълнителните видеозони са по 40лв. а слушането на тоновете по 15лв. Когато ми даде направление за изследвания ги нося в Рамус или някоя друга лаборатория която работи с касата . Докторката е много мила и добра и много добър диагностик . Мисля да раждам при нея защото и имам доверие.

# 11
  • Мнения: 3
Явно има и доволни от Д-р Узунова.....

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте аз съм записана на ЖК при д-р Узунова и никога не съм плащала потребителска такса или изследвания /поне тези които се поемат от касата/ иначе допълнителните видеозони са по 40лв. а слушането на тоновете по 15лв. Когато ми даде направление за изследвания ги нося в Рамус или някоя друга лаборатория която работи с касата . Докторката е много мила и добра и много добър диагностик . Мисля да раждам при нея защото и имам доверие.


Marysa нормално ли ще раждаш при д-р Узунова? Каква е цената за избор на екип в такъв случай?
И аз следя бременността си при нея, но имам известни предразсъдтъци за раждане в  Софиямед.

# 13
  • Мнения: 33
A.J. Ще раждам секцио , но при мен няма как да е по друг начин . Цената е 1400лв за избор на екип , за нормалното раждане е 1200лв. В петък на 31,05 от 10-10,30ч ще има ден на отворените врати и смятам да ходя да видя отделението .

# 14
  • Мнения: 0
Здравейте, аз искам да изкажа възмущението си от лекари в Софиямед. Направих спонтанен аборт преди няколко дни и отидох на спешната помощ там. Първо 5 минути неуспяхме да събудим заспалия екип на спешната помощ, станаха сънливи и сърдити и ме изпратиха в гинекология. А там, лекарката се появи след около 10 мин чакане, рошава, сърдита, смърдяща в ужасяващ вид. Мрънкаше и трудно и разбирах какво изобщо иска да каже. Беше ужасно, ровеше в мен с вагиналния ехограф, все едно бъркаше с миксер в купа с яйца. Беше ужасно. Немога да разбера как може в такава клиника, сваляща кожата ти от гърба при лечение, да разполага с такъв персонал. Кълна се, че това беше невероятен кошмар. Всеки има мнение, за това къде да проследи бременността си, къде да роди и къде да се преглежда, но това което аз изживях беше ужасно и неприсъщо за частна клиника.

Общи условия

Активация на акаунт