Малко OFF, ако можете да ми помогнете с info

  • 1 458
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Мами, не ми е детско -мамин въпроса, но пък е "чужбински"Simple Smile
Става въпрос за следното- мъжът ми преди години е претърпял катастрофа с мотор и глезенът му е бил размазан.В момента е калциран, почти няма движение в него , боли го ежедневно, но той милия е много упорит и не се предава- спортува, състезава се в планинско колоездене, кара сноуборд-прави каквото може. Иска му се обаче да може да тича, да спортува без после на другия ден да не може да стъпва от болка, да кара ски и т.н.
Та сме се решили за операция- поставяне на изкуствена глезенна става.За съжаление това в БГ не се прави.Събираме информация от интернет, но толкова много страни правят ставите и ги поставят ,че не знаем накъде да се ориентираме.Ако имате инфо по въпроса за страната , в която живеете- за някоя ортопедична болница или нещо друго- моля ви споделете.

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
За съжаление нямам инфо, но пък си припомних една статия в местния вестник. Коментираше се въпросът, че британците ходели за подобни операции във Франция. Там им излизало на половин цена, а и транспортът им бил включен в цената.

# 2
  • Мнения: 49
не погледнах къде се намираш, но мъжт ми има6е много тежка катастрофа то4но преди година и се налагаше му имплантират титаниева пластина в котта на крак + пирони + ново по4ти коляно-пак смяна. ние живеем вуса. направиха операцията в Carolina orthopedic center. Транспортираха го от Utah, което са 6 4аса път със самолет. Името на лекаря е Michael O' Boyle MD.
това е сайт за пове4е инфо: http://carolinaortho.net/, поемат и разходи, когато е належащо.
4естно да ти кажа за мъжът ми извършиха 4удо. аз погледнах скепти4но като ми казаха, 4е  клиниката е на 2-ро място в сащ за такива процедури, но вси4ки лекари, с които говорих препоръ4аха нея и именно този доктор. тъй като консултация дават трудно, дори и по е-майл-искат препоръка, заради много желаещи, ако иска6 ми пи6и на ли4ни, ако се заинтересувате,ще се радвам да помогна.

да добавя-на мъжът ми даваха 6анс да проходи отново 12 %, беше в инвалидна коли4ка, сега ти4а, игра тенис през ден, само дето белезите напомнят, а всеки момент 4акаме и бебенце  baby_neutral

дано съм била полезна.

# 3
  • Мнения: 1 017
привет Fighty Hug
искам само да ти пожелая късмет в търсенето   bouquet

единственото, което знам по твоя въпрос е, 4е много от на6ите, бг спортисти се лекуват/оперират в ХЕлзинки, едни от най добрите ортопеди в Европа са тук...

# 4
  • Мнения: 1 909
Fighty, не раzбрах къде се намирате, но ако си в София, ти препоръчвам да се обадите на д-р Тивчев
http://www.bgmedicine.com/lekariv.php?key=408

д-р Николай Петров Тивчев 
ортопедия / травмато ортопедия и травматология 
Адрес: София бул."Тотлебен" 21   
Телефон: 02/515-3/251   
Месторабота:
   III Травматологична клиника към МБАЛСМ "Пирогов"
   
Много добър специалист е, поzнавам го лично,
често идва в Давос (6вейцария) на конгреси,
той със сигурност може да ти препоръча и някоя европейска клиника,
която да прави успе6ни операции.

На мъжа ти желая добро и леко въzстановяване  Hug Simple Smile

# 5
  • Мнения: 565
Благодаря ви момичета:)Знам си аз ,че за всичко, което ме интересува в маминския форум ще намеря отговори:)
USA мисля ,че ще ни излезе много скъпо, защото самите билети за отиване и връщане са си разход.Но ще проверя все пак.
Благодаря ви още веднъж.Ако още някой се сети нещо - нека пише:)

Общи условия

Активация на акаунт