Как се приготвя кисел

  • 852
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Имам вапрос кам вси4ки мами които ве4е са приготвя ли кисели за бебоците си! Аз мисля ве4е да запо4вам с тях защото Вики добре си хапва плодови пюрета ,сок4ета и по малко  зелен4укови пюрета . Незнам как да ги приготвя тия кисели? Дайте ми рецепта!!! newsm17 Предварително БЛАГОДАРЯ!!!

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Кисела е обикновен нишестен крем. Няма особена философия за приготвянето му. Аз си взех чисто нишесте (без аромати и оцветители)
слагам 1-2 чаени лъжички в 200-250мл вряща вода и бъркам докато се
сгъсти (да стане като по-гъсто сладко). Като поизстине малко слагам
плода. Може и с компот да се направи, тогава вариш компота и в него
слагаш нишестето.
Аз правя и с мляко, ако е сухо се слага след като крема поистине.И с кърма
съм правила, пак става.
 За точни рецепти питай в готварския форум.
 А колко сте големи?  newsm78

# 2
  • Мнения: 643
Ами  в общи линии е просто, на теория, ама на практика е малко по - зор. Понеже бебчето е малко, аз първите кисели ги правех с адаптирано или сухо мляко и царевично нишасте. Слагаш млякото да заври и прибавяш нишастето разтворено в малко студена вода, бъркаш около десет минути, и махаш от котлона, после прибавяш плодовото пюре. По същия начин го правех от компот, само, че разреждам компота с мляко и пасираните му плодове и така го слагам на котлона, и после нишастето и готово.

# 3
  • Мнения: 1 493
Кремът е хубаво да се направи от нишесте без оцветители, а плодът най-добре да е прясно пасиран / банан, праскова, ябълка, круша, грозде, по-късно киви и ягода /.

# 4
  • Мнения: 4 392
Кремът е хубаво да се направи от нишесте без оцветители, а плодът най-добре да е прясно пасиран / банан, праскова, ябълка, круша, грозде, по-късно киви и ягода /.

 Peace

# 5
  • Мнения: 1 187
Тая тема защо е тук?  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 154
Най -лесно е така: отваряш едно бурканче плодово пюре, заваряваш го на котлона и прибавяш две чаени лъжички нишесте, предварително размити във вода. Бъркаш 1-2 минути, докато се сгъсти.

# 7
педиатърът на моя приятелка я посъветвала да смеси1:1 плодово пюре с плодова каша и киселът е готов

# 8
  • Мнения: 79
Благодаря мам4ета ,ще пробвам рецептите ви и ще видим коя ще хареса бебата.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Малки сте още за сурови пасирани плодове.Най-добре пробвай първо с готово плодово пюре. Аз правя така- в малко студена вода размивам 2 ч.л. натурално царевично нишесте без оцветители и консерванти. И в около 150 вряща вода прибавям вече размитото нишесте,бъркам докато се сгъсти. Вадя, изчаквам да поизстине и добавям плодовото пюре,като разбърквам. И тъй като трябва първо да се захраните(тоест няма да може да изядете цяла доза) след това си му дай млякото/кърмата
Успех   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 014
Най -лесно е така: отваряш едно бурканче плодово пюре, заваряваш го на котлона и прибавяш две чаени лъжички нишесте, предварително размити във вода. Бъркаш 1-2 минути, докато се сгъсти.

От готовите пюрета ли имаш предвид? Те обикновено съдържат вече някакъв сгъстител - обикновено е оризово или друго нишесте.
Според мен си заслужава само,ако го правиш с пресен, токущо пасиран плод.

# 11
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 691
виждали ли сте готов кисел на прах, с различни плодове? Аз видях, български, предлагаха го в ТСМ, наред с други български нишестета.Ако да, правилили сте и останахте ли доволни?

# 12
  • Мнения: 79
виждали ли сте готов кисел на прах, с различни плодове? Аз видях, български, предлагаха го в ТСМ, наред с други български нишестета.Ако да, правилили сте и останахте ли доволни?
Да аз видях и си купих . Хареса ми ,но този които е в кутийка мисля че беше на "РАДИКОМ" или нещо такова. Купих и 1 на "БИОСЕТ" но не ми хареса, той е в пакетче като нишастетата.

# 13
  • Мнения: 481
Аз също си взех от готовите кисели на прах на Биосет. Има различни вкусове, аз си взех с ябълка. Вътре има и овесени ядки. Направих го по инструкцията на пликчето и след това на всяка купичка сложих по 4-5 лъжички плодово пюре с ябълки. Стана много вкусно, според мен. А и на бебки много им хареса, изядоха си го с огромен апетит. А иначе им правя каша с плодово пюре и пак става нещо като кисел. Също си го хапват с апетит. Всъщност само каша, без пюре в нея не искат да ядат.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт