Отговори
  • Мнения: 5 622

 Момичета, някой напипвал ли си е някаква бучка, когато се е палпирал при редовните месечни прегледи под душа?

Аз съм ужасно изплашена.Току що излизам от банята и напипах нещо на лявата си гърда! Rolling Eyes
Знам,че темата не е за тук,о тук най-бързо ще я видят максимален брой хора и това може да ми бъде от полза!
Даже ми треперят ръцете и не мога да пиша!

Страх ме е!  Confused

утре отивам да ме види кръстницата(кръстниците ни са гинеколози),а чак другия понеделник съм на мамолог! Confused

# 1
  • Мнения: 442
навремето ( когато бях на 21 ) и аз така бях изтръпнала. ходих на преглед и лекарят ми каза, че това са хормонално смущение. предписа ми редовен секс.
много добре си направила, че си си записала час за преглед. сигурна съм, че там ще те успокоят  action032

# 2
  • Мнения: 5 622

 Ох, Господи..дано се окаже всичко друго, но не и карцином!

Усещам го по-скоро като уплътнение,не точно като бучка...и малко ме наболява  Tired

Никога преди това не съм напипвала нищо,но възможно ли е да съм го пропуснала?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 755
Бубе, не всяка напипана бучка или уплътнение, значи непременно карцином. Нека те види мамолога, да ти направи мамография и ехография ( по негова преценка ) и тогава, ще се види за какво става дума. Успокой се. Не си поставяй някакви измислени диагнози предварително. Стискам палци всичко да е ОК.

# 4
  • Мнения: 504
Да, напипвала съм си.
Отидох на мамолог, който след палпация каза, че е киста и го стисна силно, от него изтече водичка и изчезна. Не бързай да се плашиш. Може да е киста, лимфен възел или друго безобидно уплътнение - мастна тъкан.
При всички случаи, зная, че ръката ти ще е все там, но не е добре да го притискаш и дразниш.

# 5
  • Мнения: 550

Усещам го по-скоро като уплътнение,не точно като бучка...и малко ме наболява 

Най-вероятно са лимфни възли, някои жени ги имат по-силно изразени от други, и понякога наболяват. Не се притеснявай, лимфния възел не е туморно образование. Ако си прекарала някога /скоро или по отдавна/ вирусно или инфекциозно заболяване, оттам ще да е. Рентгенолога ще ти каже най-добре. И да пишеш, ако искаш естествено, какво са ти казали. И аз скоро ще ходя, за втори път. Мен пък ме боли лявата гърда от 2-3 седмици, но нищо не напипвам.

# 6
  • Мнения: 1 038
Не съм си напипвала,а и скоро ходих на мамолог,така съм по спокойна.
Бубе не се притеснявай,като отидеш на доктор всичко ще се изясни.Сега се успокой и не мисли само за това.След прегледа се надявам да кажеш,какво е станало.Ще стискам палци. Praynig Peace

# 7
  • Мнения: 2 663
Аз имах образувание точно като топче на лявата гърда и си го носех от пубертета до миналата година,5-6 години значи.Отидох на мамолог,защото започна да ме тревожи.Не ме притесняваше,но преди да ми дойде м. обикновено ме болеше при натиск.Махнаха ми го за 20 мин с местна упойка и беше доброкачествено.ю
Споко
Мамолога ще каже не с е тревожи без да знаеш какво е

# 8
  • Мнения: 5 299
Az имам операция от фиброаденом от преди 7 год. Едно гадже  тогава напипа топчето по чиста случайност. 3-4 год по-късно пак усетих нещо, не можах да определя точно какво е но ме наболявашве. Веднага отидох на преглед и ми изписаха някакъв гел. Не помня какво беше обяснението на лекаря, но след доста мазане изчезна. Дано да не е нищо сериозно. Знам много добре как се чувстваш - изпитвала съм го няколко пъти - този ужас Confused Доколкото съм чела, знам, че ако е нещо опасно не би трябвало да има болка, но не съм никак сигурна дали наистина е така - не съм лекар. Пожелавам ти много късмет - ще стискам палци.

# 9
  • Мнения: 5 622

 Уф..благодаря ви много!Естествено,че като разбера какво е, ще кажа! Знам само,че в такъв момент на човек му се изпаряват всички знания и мисли зза най-лошото.  ConfusedКойто го е изпитвал знае.
Иначе пък не съм фамилно обременена,което до някъде ме успокоява(макар това съвсем да не е гаранция, има ли злокачествено образувание,или няма...)

Благодаря ви още венъж за подкрепата!   bouquet

# 10
  • Мнения: 5 313
Бубе,не се притеснявай излишно.Недей си мисли най-лошото.
На мен също са ми правили операция от фиброаденом.
Няма страшно.

# 11
  • Мнения: 4 371
Може да се окаже несериозно, не давай възможност на паниката да те обзема.
В четвъртък бях на мамолог, защото и аз напипах нещо на лявата си гърда. Слава Богу, оказа се хормонално, а и след няколко часа ми дойде М. Предписа ми капки, които още не съм си взела Blush
Та мисълта ми беше да не се стряскаш, 100% няма повод за притеснение.

# 12
  • София
  • Мнения: 591
Да,напипвала съм си.И на двете гърди,в разтояние на един месец,и имам две операции.Излязоха фиброаденоми,доброкачествени образувания.Оттогава ги следя на всеки 6 месеца.
Не се притеснявай излишно,лекарят ще каже какво е.
Момичета,ходете често на профилактични прегледи,за да не се стига до операции.

# 13
  • Мнения: 9 063
Бубе, я се успокой...забелязала ли си колко много мами напоследък- а и въобще- споделят в теми, че са напипвали бучка, или уплътнение, или нещо по-различно...е, почти винаги се оказва или кистичка, или е просто хормонално- много често се случва преди цикъл- или е фиброаденом, но каквото и да е- щом е открито навреме, успехът е гарантиран Wink А и нали знаеш  има един мохабет по тоя повод- щом те боли, няма страшно Blush Спокойно, сигурна съм че всичко ти е ок.

# 14
  • Мнения: 2 550
Спокойно, Бубе! Отиди на лекар и ще видиш, че няма повод за притеснение!


Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused

Общи условия

Активация на акаунт