Трябва ли да пием фолиева киселина преди да забременеем? *Б*

  • 52 593
  • 75
  •   1
Отговори
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Здравейте момичета, някой знае ли дали трябва да се пие преди забременяването и по - колко ? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 697
На мен гинеколога ми ми каза да я пия. Аз взимам по едно хапче сутрин и едно вечер. Ама може и по 3-4 на ден.

# 2
  • Мнения: 249
момичета, мноооого ви моля да погледнете и да ми кажете как е наименованието на фолиевата киселина на латиница.
 Благодаря Simple Smile
Чао и до писане от мен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 028
Фолиевата киселина е най-важна в първия месец от зачеването. Тъй като особено в първите дни не можеш да знаеш със сигурност дали си заченала, е хубаво да се пие профилактично и преди това. Даже се препоръчва профилактичния й прием за всички жени в детеродна възраст. Това е витамин и може да ти е само от полза. Най-добре си вземи Неофолик, тъй като според мен тази форма е най-ясна откъм дозировка - 1 таблетка на ден. Освен това 1 опаковка съдържа 3 блистера с по 30 таблетки и ти стига за 3 месеца. Другите стигат за по 1 месец, а са на същата цена. Не се замисляй за приема, той е изключително важен и може да спести редица малформации.

# 4
  • Мнения: 2 498
Аз също пия Неофолик по 1 таб. на ден...добре е да започнеш да я взимаш още от сега.
Латинското наименование и е Acidi folici....

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Добре де аз понеже пия витамини Центрум понеже искам с тях да си набавям нужните ми витамини...и там пише че има и фолиева киселина...трябва ли да пия и Неофолик например.
Или дозировката в Центрума е достатъчна. Моля да ми отговорите понеже сте много по-компетентни от мен в тази област...аз съм много боса Embarassed
Благодаря ви предварително

# 6
  • Мнения: 2 498
Хера, няма нужда  допълнително да пиеш фолиева киселина, в Центрума се съдържа необходимата дневна доза....

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Благодаря ти за бързия отговор Вале  Grinning

# 8
  • Мнения: 4 028
Хера, прочети какво пише срещу Фолиева киселина във витамините - в смисъл колко микрограма съдържа. Значи, според моята информация нормалното количество е 400 микрограма на ден. При евентуална бременност, се препоръчва 10 пъти повече, т.е - 4 грама. 1 таблетка Неофолик съдържа точно толкова. Не мога да си спомня точно, но предозирането идва при много повече от 4 грама (ако не се лъжа при 30 гр.). Т.е. дори да пиеш мултивитамини не ти пречи да пиеш ФК, за твое добро е. Вече в мултивитамините ако пише, че ФК е 4 гр., то това е напълно достатъчно. Това поне е моето мнение, не съм медицинско лице:)

# 9
  • Мнения: 4 028
Валя ме изпревари:)Simple SmileSimple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Eто предишната тема за Фолиевата киселина  и  тук също .
С две думи :Хубаво е да се пие 3 месеца преди забременяването и поне първия от бременността .

Аз прочетох за нея в интернет и си я взех , а гинеколожката ми  ми я предписа доста по - късно .  Така , аз вече я пия 5месеца и нещо - от както бебето беше само идея .

# 11
  • Мнения: 689
Аз също като Мартея пия тази форма на ФК.
Преди да забременея не съм я пила, а след като научих ми я изписаха.
Но имам познати които въобще не са пили и пак си имат здрави, жизнени и без проблеми бебета.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Голяма част от нужната фолиева киселина се добавя от храните. Лекарите обаче препоръчват да се пият 400 микрограма на ден като добавка, това ще намали до 70% шанса за увреждания на бебето. Този витамин няма как да се предозира, тъй че абсолютно нищо не губиш ако го пиеш, само печелиш ...  
Нещо повече, препоръчва се и при стрес да се взима, тогава в роганизма може да има недостиг
това е от мен, успех

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Цитат на: Krasoni
......... имам познати които въобще не са пили и пак си имат здрави, жизнени и без проблеми бебета.


Моите двама дечковци също са такива , без да съм пила ФК , но само защото тагава (93-95г. ) , а и до скоро , не се знаеше нищо за ФК. Аз за себе си съм решила , че е " престъпление " след като знам за нея , да не я взимам , още повече , че е просто витамин ( В9 ) , а не лекарство .   Grinning

# 14
  • Мнения: 689
Точно така Моренка и аз съм съгласна Laughing

Общи условия

Активация на акаунт