От шишето ли е? Що ли ...?!? Моля помогнете!

  • 523
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте бебката днес направи 2 месеца и сме много зле с яденето. Направо кошмар в пет сериии ...  Като се започне едно сучене и давене с шишето, плач и уригване през 2 глътки. Пищи та сърцето ми се къса Sad Като почне да се уригва до 2 часа и половина /до следващото хранене/ се уригва и плаче  Sad Шишетата ми са на Доктор Браун, давах и от Камера, давах и от импровизирото шише на помпата за кърма и все така я караме. А има няколко пъти когато си хапна спокойно, без да бърза и без да се дави - значи не и пускат по много шишетата!!!Кърмя и дохранвам, но знаете как е - появи ли се шишето то бозаенето е скучно и трудоемко. Нощем е изцяло на кърма. Денем понякога успявам да я накарам да суче, но все повече започва да си иска шишето. Кажете какво да направя за да яде спокойно и какво е това уригване толкова време след хранене?

# 1
  • Мнения: 1 427
Не пишеш какво мляко даваш.И какво мисли лекаря за това?Да не би да са колики?

# 2
  • Мнения: 1 942
О, да за млякото не написах. Пробвахме с Миломил, Фризолак, Нутрилон 1 и днес взех Фризосй. Лекарката каза, че "имало такива деца"!!! Само, че мен това не ме устройва....

# 3
  • Мнения: 1 427
Виж дали биберона  не пуска твърде много.Не знам от какво може да е, но ако питаш мен по-добре да ви види още един лекар.При Йоана по време на коликите имаше нещо подобно.Смених млякото на Селия и нещата си дойдоха на място.Но виждам , че доста често сте сменяли млякото.Знам, че и това не е много хубаво.Но все пак е добре да ви види лекар, друг, не педито, щом не й се доверяваш Peace

# 4
  • Мнения: 139
И ние имахме същите проблеми .Отвратителни колики , които продължиха до 6 месец.И аз смених млякото , подобрение имахме от Омнео 1 .

# 5
  • Мнения: 8 505
О, да за млякото не написах. Пробвахме с Миломил, Фризолак, Нутрилон 1 и днес взех Фризосй. Лекарката каза, че "имало такива деца"!!! Само, че мен това не ме устройва....

А през колко време сменяш млеката,даваше ли и възможност да свикне с тях?И постепенно ли изместваше едно мляко с друго или от раз?Ако не-това също може да е причина за неразположението на стомаха и.

# 6
  • Мнения: X
Така както описваш нещата за два месеца сте минали през 4 вида млека и 3 вида шишета.....това ви е докарало проблема. Така не се прави, при всяко ново мляко е необходимо време, за да свикне коремчето, да не говорим, че на своя глава мляко не се сменя.

Освен това с тези оригвания може да става въпрос за рефлукс, така че, консултирай се с лекар, може да ти препоръча антирефлуксно мляко, което е подходящо и за запек и колики, взимаш млякото, хващаш шишето и обръщаш надолу - млякото трябва да изтича със скорост 1капка/сек.   И търпение първата седмица, постепенно нещата ще се оправят.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пандора много добре ти е обяснила, само да допълня, че ако е рефлукс да вземеш мерки навреме за да го превъзмогнете колкото се може по бързо  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 942
Много благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Ама да ви кажа  Laughing стреснахте ме с тоя рефлукс...... И нали в крайна сметка съм професионалист в правенето на проучванията като се емнах изчетох всичко за рефлукса дето успях да докопам, ама реших, че може да съм пропуснала нещо и като почнах да звъня на познати лекари и друг вид медицински работници. И ето касмет - нали е ужасен студ /то в Русе като е -20 е винаги -20 с остър вятър за прибавка/ намерих всичките дето си бях набелязала по къщите или в кабинетите. И всеки ме пита "Повръща ли?", а аз: "Ами да", хората загрижено ме питат "Колко често?" а аз притеснено "Ами откакто се е родила само веднъж!". Ей скъсаха ме от бъзик  Laughing Laughing Та анализирайки симптомите аз /и телефоно диагностиралите ме лекари/ мисля, че няма рефлукс.
Относно млеката - така както са написани излиза, че на 2 седмици съм сменяла мляко. Не е така, Фризолака го купихме една нощ, когато осъзнах, че нямам кърма, а детето реве от глад. На следващия ден купихме Нутрилона и тя си е основно на него, пробвахме веднъж с Миломил като свърши първия Нутрилон, но тя не го хареса, а сега си самоизписах Фризосой защото малката прави странен обрив и това е последното което остана да е причинител /говоря за кравия белтък/.
Вчера след Фризосоя се уригна 2 пъти и това беше  Hug Но след това иска да пие доста водичка.

Четейки тук във форума виждам, че хората разчитат на това, което ще им изпише лекарят  Cry Е, аз съм работила работа, която се състоеше имено в "ухажването" на лекари за да изпишат оределен продукт. Не винаги това, което ви изписват е най-доброто, понякога то е най-рекламираното или най-натрапеното им от такива като мен. Не искам да се хваля, но бях добра в работата си - когато започнах да обикалям лекарските кабинети и да организирам мероприятия, за които плащаше фирмата, която представлявах, продажбите скочиха почити четворно ... а продукта си беше същия  newsm78
Надявам се да сте случили на педиатри - сърцати и компетентни професионалисти, но аз на моя хич му нямам вяра, именно затова моля за вашето мнение.  

# 9
  • София
  • Мнения: 771
Sillveto, като за начало вземи си смени педиатъра. Щом му нямаш доверие за такъв проблем като твоя, не ми се мисли какво ще правиш при нещо по-сериозно. Не е лошо да се чете много, особено тук, и да се искат мнения от различни доктори, но това води до объркване и постъпки като "самоизписване" на Фризосой.

# 10
  • Мнения: 82
 Здравей Sillveto!
Едва ли проблемът е в шишетата,най-вероятно става въпрос за колики.
И ние сме със същия проблем,врещи и почти спира да се храни,когато започнат коликите,по цяла нощ се разнасяме,люшкаме се и нищо Sad
 Сменяваме храните,капките за колики,а резултата е 0.
Сега ще пробваме някакво лекарство което много помагало но трудно се намира.
Аз вече почти сам се предала Cry

# 11
  • Мнения: 3 042
Най- добре е да се посъветваш с лекар , който наистина да ти обърне внимание и да те посъветва, какво точно мляко да даваш. Моят син когато беше на вашата възраст също много се оригваше / от едното почти до другото хранене/, но той и повръщаше.И аз постоянно казвах на моята педиатърка за проблема, но тя не ми обръщаше внимание. Към четвъртия месец, когато вече се чудех какво да правя прочетох една статия в сп"9 месеца" за млякото "Фризовом" и то се оказа решението на нашия проблем. Пандора ти е обяснила, че с тези чести  оригвания може да става въпрос и за рефлукс, на който решението при нас беше  "Фризовома", но те съветвам да потърсиш компетентно медицинско мнение.

Общи условия

Активация на акаунт