кърма във водата за къпане

  • 2 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 254
Имаше тука една мама от форума, която беше споменавала, че излизшната кърма я слага във водата за къпане, ама не си спомням коя беше  Embarassed
Някой може ли да ми даде инфо за това..
Как се съхранява тази кърма, какво количествао се слага, какъв е смисъла да се слага(за какво е полезна), изплаква ли се бебето с чиста вода и всякаква друга информация.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 382
Може би произхожда от това,че Клеопатра се е къпала в мляко,с цел мекота на кожата,за бебе нз.Ако имаш излишна - защо не,няма да навреди  Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз това наскоро го прочетох.Било хубаво за кожата FlutterКато имаш - слагай.Мене ме мързи да цедя сега специално.Аре принца ше го бъде и без кърма във ваната Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 535
Може да съм била аз, защото аз го правя този номер. Кожата става наистина много по- мекичка и нежна. За съжаление не се цедя често, защото ме затормозява, а и нямам къде да събирам кърма, да не говорим, че сега в това време няма и къде да излизам... Иначе какво да ти кажа, просто като го къпеш изливаш и кърмата и хубаво разбъркваш водата и топише бебето вътре. Има и друг номер- млякото да е леко затоплено и да го излееш на главичката на бебо(и това съм правила). Също е много приятно за бебето, а и много полезно(поне така мисля, съдейки по резултатите).
Поздрави.
П.С. Иначе млякото не е нужно да е много, колкото имаш-толкова, всяка капка е полезна за бебо независимо под каква форма е. Аз с кърма чистя носленцето, очичките, та даже и ушичките, мажа лицето и тн.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 930
Stansi , ти пък ми подпали фитила, ще взема да се поизцедя аз във ваничката му- след години да порасне момък с неземна кожа  Flutter

# 6
  • София
  • Мнения: 154
За първи път чувам за такава процедура #Crazy

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
И аз я проповядвам тази идея.
Факт е, че последната седмица сипвах редовно в "банята" на беб и помогна срещу лишеи.
Не изплаквам, не виждам с какво би навредило, ако остане кърма. При запушен нос - също може да се капнат няколко капки.

Слагам от замразената, или ако ми е останало от правенето на каши. Не знам за специален начин на съхраняване, щом е за баня. Не робувам и на определени количества, колкото има- толкова, важното е да има.
За къпането с кърма научих от една акушерска книга. В последствие прочетох същото и в "Книга за кърменето"

# 8
  • Мнения: 663

Факт е, че последната седмица сипвах редовно в "банята" на беб и помогна срещу лишеи.
Не изплаквам, не виждам с какво би навредило, ако остане кърма. При запушен нос - също може да се капнат няколко капки.

 
И аз по същата причина го правех първите месеци, просто имаше много гадни лишеи, които от кърмата значително се облекчаваха.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 242
И аз съм слагала - имах замразена кърма с изтекла "годност" - прави кожичката мека, слагах вместо шампоан, а май и в последната вода за изполиване.

За себе си съм си слагала на лицето - много добре стяга кожата, а косата става супер лъскава. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт