До кога стерилизирахте съдовете за бебчо?

  • 1 329
  • 43
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 445
Аз стерилизирах до 8 месец, макар че казват като започне да пълзи да няма смисъл след това. Моя пропълзя на 6 месеца, но аз продължих да стерилизирам още малко.

# 2
  • Мнения: 5 577
 newsm78

Не помня точно, но до към 2 месеца май. После с веро и топла вода.

# 3
  • София
  • Мнения: 83
Ами на големия мисля, че докъм 6 месеца, а сега може и повече, защото не ми представлява никаква трудност в стелиризатора  Laughing. Но препоръчвам миенето не с веро, а със сапун  Naughty

# 4
  • Мнения: 8 505
До 8.месец.Честно казано-мисля,че съм се пооляла.

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
До 6 месеца.

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 901
Май до към 8 месеца, но никога не съм стерилизирала след всяко ядене. Първите месеци -веднъж на ден, после на 2-3 дни и така постепенно спрях.

# 7
  • Мнения: 2 000
До началото на 2-ия месец.

# 8
  • Wonderland
  • Мнения: 702
До   5 месец по  веднъж на  ден .

# 9
  • Мнения: 666
Аз още стерилизирам след 4 дена ставаме на 8 месеца смятам докато навърши годинка да стерилизирам

# 10
  • Мнения: 4 965
Стерилизирала съм точно 3 пъти - веднъж, преди да почнем да ползваме шишетата и бибите; втори път, когато с татито бяхме болни; трети път, когато се местихме в новия апартамент. Мия всеки път с веро (не вярвам, че сапунът, който е предназначен за миене на тялото би бил  по-добър от нещо, което е специално за съдове и прибори) и отделна гъбка за тях и попарвам с вряла вода (живеем на 2-ри етаж и водата от крана е нетърпимо гореща). Не виждам смисъл от стерилизиране - освен ако не сме на полеви условия (примерно, на екскурзия) - поддържам достатъчно добра хигиена, а и (така или иначе) всичко минава през устата Sick. За протокола, децата ми никога до сега не са боледували сериозно (пу-пу) - с изключение на 1-2 настинки (вероятно заради естествения имунитет  Thinking).

# 11
  • Мнения: 1 520
Стриктно стерелизирах до към 4 месец. ПОсле по-рядко продължих до към 8-ия месец.
Звучи ми много логично това, че като пропълзи вече няма нужда от стерелизация. Май това е верния подход.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Хмм. ние навършихме 7 месеца и още стерилизирам след всяко хранене, само шишето за вода стерилизирам веднъж на ден. Но пък не ползвам веро и сапун, а само измиване с много гореща вода и стерилизация. Дали пък това не е правилно?!  newsm78

# 13
  • Мнения: 579
До навършване на 6 месеца,но ние сме на кърма и само шишето,а после и чашката за вода всека ден.

Сега мия с веро и гореща вода,или съдомиялната.Но вече е и безмислено,тя пълзи насам натам,пипа всичко.

# 14
  • Мнения: 1 237
До 6-ия месец всеки ден,след това през 1-2 дена ,после веднъж в седмицата и към 11 месеца спрях.

Общи условия

Активация на акаунт