За Испания

  • 3 402
  • 71
  •   1
Отговори
  Мами от Испания,след редица разочарования,които напоследък изживях в родната ни страна,вчера личната лекарка на сина ми постави черешката в/у тортата и реших да се изнасяме в чужбина.О,да не забравя и новите текстове от закона за мвр,които позволяват  употребявата сила срещу бременни и деца http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=171561,а също и този ,който разрешава да влиза полицията в домовете на хората без разрешение от съда и дори и в отсъствие на собственика http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=171513.Тези текстове направо ме сащисаха тотално Shocked.Та на въпроса-можете ли да ми дадете малко инфо по въпроса колко пари са нужни на месец на едно семейство ,за да живее нормално според вас,че да си направя някой първоначални изчисления.И още ,как стои въпросът със здравеопазването при вас.Доволни ли сте?И като цяло хубаво ли се живее в Испания,спокойно ли е,испанците добре ли приемат чужденците?Благодаря ви предварително за евентуалните отговори.
   П.П.Пуши ли се на обществени места?

# 1
  • Мнения: 7 837
Съжалявам, 4е се отклонявам от темата, ама и ти като пове4ето не си си направила труда да ОСМИСЛИШ идеята на текстовете. И ние четем преса, нищо, че сме надалеч.

Сори, ама началото на питането ти ме подразни  Tired

# 2
  Няма нищо,не се притеснявай за отклонението.Не е проблем за мен,но защо и откъде правиш извода,че не съм осмислила текстовете.

# 3
  • Мнения: 7 837
Защото пишеш 4е си същисана. И аз съм същисана, как приемате тези промени. Мислиш ли, 4е някой ще влезе да обискира точно твоя дом, ако живееш нормално и няма подозрения за теб. Лично видях как в нашето комюнити, полицията разби един апартамент на уж много миролюбививо семейство, които се оказаха напкопласьори  Confused
А бременни или деца, присъстващи на масови безредици, някак си не мога да си го представя. Обаче в Близкия изток, доколкото си спомням, имаше и такива случаи на фанатизирани субекти, носещи бомби.

Ето една проста и елементарна логика.

Нищо лошо човек да иска да живее в чужбина, пожелавам ти го. Но начинът, по който си започнала темата си и нещата, които помежду другото изтъкваш, ме накара първо да се засмея, после да реагирам.
Нищо лично.

# 4
   Нищо лично и от мен,но все пак смятам,че когато човек пише трябва първо да мисли.Ако пък пише закони трябва много да мисли.Сега конкретно на въпросите
 1.Да,мисля,че в българия е възможно някой да влезе и да обискира точно моя дом,ако живея нормално и няма подозрения за мен.Мисля,че може дори да обере дома ми /обискирайки го/ и после няма да имам абсолютно никаква възможност да го докажа.И ако може да конкретизираш какво означава "имат подозрения за мен".За вашето комюнити не мога да коментирам,не съм запозната със вашите закони.
 2.Тъй като въпросният закон не дава определение на термина "масови безредици" не е ясно кой ще определя какво точно представляват те!Следователно дали са налице или не също не е ясно кой ще определя и по какъв критерий.За Близкия изток също няма да коментирам .Не виждам никаква конкретна връзка с България.
 3.Не желая да живея в чужбина,но имам дете и не искам то да расте в бг ,защото това ,според мен,е изключително опасно и несигурно място,което от вчера стана още по-опасно и несигурно и то на базата на съответна законова уредба.С огромна болка и съжаление ще напусна дома си,но тук повече не се търпи и ако това за теб е смешно ,то аз нямам нищо против да се посмееш за моя сметка.Ако това те кара да се чувстваш добре,няма да го вземам навътре.
 4.Не изтъквам неща помежду другото,а споделям с мъка част от причините да реша,че не бива да оставам да живея повече в бг,защото вече имам отговорност не само за себе си ,но и за един малък човек.
  И накрая не мога да се сдържа да не поясня,че полицията освен физическа сила ще има право да използва с/у бременни жени и видимо малолетни деца и помощни средства,които представляват: белезници, усмирителни ризи, каучукови, пластмасови, щурмови и електрошокови палки и прибори; химически вещества, утвърдени от министъра на здравеопазването; служебни животни - кучета, коне; халосни патрони, патрони с гумени, пластмасови и шокови куршуми; устройства за принудително спиране на превозни средства; устройства за отваряне на помещения, светлинни и звукови устройства с отвличащо въздействие; водометни и въздухоструйни машини; бронирани машини и вертолети.

# 5
  • Мнения: 7 837
Whatever, както казват американците.

# 6
  • Мнения: 3 146
Guga, права си, че и никакво престъпление да не си извършила могат да ти разкажат игричката. кейси, познавам един треньор по тенис с САЩ, за когото се знаеше, че е доста богат. Такава постановка му направиха , за да му измъкнат пари, че ум да ти зайде. Обвиниха го в изнасилване и човека снася на следователи и съдии и едва се откопчи и се прибра в САЩ. Гуга, в постинга ти виждам и част от моите мотиви за преселването ми в чужбина. Дано някой се включи с мнение от Испания, но все пак имай предвид, че един може да яде хляб и сол и да си стои на социална помощ и ще ти каже , че с 500 евро се живее добре. Ти може да не си свикнала на хляб и сол...Преценявай трезво и събирай инфо от много източници. Успех!

# 7
  • Мнения: 293
  Та на въпроса-можете ли да ми дадете малко инфо по въпроса колко пари са нужни на месец на едно семейство ,за да живее нормално според вас,че да си направя някой първоначални изчисления.И още ,как стои въпросът със здравеопазването при вас.Доволни ли сте?И като цяло хубаво ли се живее в Испания,спокойно ли е,испанците добре ли приемат чужденците?Благодаря ви предварително за евентуалните отговори.
На такъв въпрос няма кой да ти отговори.Това не е толкова лесно, по простата причина че на всякъде е различно,всеки живее по различен начин.Също така колкото дали приемат чужденците, чужденеца в дадена страна си остава винаги чужденец,това трябва да ти е напълно ясно.Дали е спокойно,за някой да, за други не.Незнам как я  мислиш тая, стягаш багажа и тръгваш.Това не е да отидеш до Ямбол примерно в България. Как си с езика?Има ли някой който да ти помогне изобщо?Не е толкова лесно колкото може би изглежда!Не вярвам като стъпиш в Испания да те чакат още от летището с товорени ръце за работа! Помисли много добре, не е лесно!

# 8
  • Мнения: 6 167
'В случай на масови безредици полицията ще може да използва физическа сила и други помощни средства срещу малолетни деца и бременни жени, когато са изчерпани всички други средства.

Това приеха народните представители на второто четене на текстове от Закона за МВР, информира БНР.'


ето го текста , за който Гуга говори.
не мога да кажа, какво правят бременни и малки на масови безредици, но мисля, че една мирна демонстрация на бременни и майки с малки деца  с цел повишаване на детските например  в БГ може лесно да стане 'масова безредица' , ако , пак например има някой вътре, който да подкокоросва нещата, а луди дал Господ.  Тоест, понятието 'масова безредица' е малко неясно , както и да се заиграват с него според мен е опасно.
Вярвам, че международното  хуманитарно право ( не съм чела, но мога да се разтърся) сигурно някъде регламентира и защитава бременни и малки деца, та ако ще да са в центъра на Кабул. Има бая женевски конвенции подписани от БГ и сигурно някой член защитава майки и деца в мирно време. Нашите юнаци обаче както знаем не четат, а само гласуват.

за другия текст, за влизането - според мен нашите юнаци отново слагат каруцата пред коня - в никакъв случай не мисля, че обискирането без съдебна заповед е законно в САЩ или където и да е ( филми гледам, не друго), дори и да има такива практики към 'заподоздряни', това е нарушение на човешките права и принципа , че човек е невинен до доказване на противното. Истина е, че покрай 11 септември в Щатите доста хора са съгласни да се откажат от някои права, в името на 'сигурността' ( Майкъл Мур, Фаренхайд 9/11) , което е абсолютна манипулация от страна на правителството.

Дори и да приемем, че е 'демократично' полицията да влиза при подозрение ( а в историята на БГ има момент не толкова отдавнашен, когато по подозрения хората са ходили на Народен съд и след тва в дупка в гората, ама не знам какво ви е ЕГН-то и дали сте чували за това), т.е в  Б-я ( а и в САЩ) такива решения лесно се използват за лов на вещици и злоупотреби. Това е и притеснението ми срещу такъв текст.

И е права Гуга, да се тревожи за бъдещето си. И има право да си емигрира където си иска.

За Канада незнам, ние тук за храна даваме между 60 - 100 евро седмично , а сме двама с мъжа ми и аз готвя.

  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 002
ами тоя текст  , всъщност , е от десетина години някъде , пък нито една бременна не се е оплакала , че е била бита ...

# 10
  • Мнения: 6 167
Ми може новото правителство да се притеснява нещо от масови безредици Flutter

Хех. А за цигарите )) Тук една цигара не може да се изпуши, ама като излезеш 2-3 пъти на студа на балкона и вече няма да си пушачка Гуга))))

 

# 11
  • Мнения: 6 167
ами тоя текст  , всъщност , е от десетина години някъде , пък нито една бременна не се е оплакала , че е била бита


Според мен никой в тази тема не мисли, че от утре ще има пребити майки, бременни и деца.
Става в-с за отнемане на права.
Става в-с за това, че сега бременни няма да искат да ходят на мирни демонстрации, че е опасно.  И са прави! С тоя текст ( ако го знам), ако някой ме покани на митинг например срещу  правителството няма да смея да отида. Кое право ми се отнема така? На лично мнение? На гражданска позиция?  Тоест, това ' съсловие' вече индиректно е заплашено, че ако се появи някъде на митинг ще пострада.
Щото ако някой реши, че това е безредица - аз не искам да ми се случи нещо на бременния корем, на мен и на детето ми. Затова ще си стоя вкъщи.
Утре няма и да гласувам, щото 'нищо не зависи от мен',  и тн и тн.

но,  whatever, както казва Кейси.

Освен това, както Гуга си го е казала в първото си изречение , въпросния текст е изходната, а не отправната точка на нейното решение ( т.е капката, която е преляла чашата).

ако някой знае нещо полезно за нея , да й го каже - надявам се да се появят майки от Испания.


  bouquet

Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 11:01 от lenilaf

# 12
  • Мнения: 1 002
няма проблем , мисля си  , една майка да отиде да демонстрира мирно , както и не майка , естествено
има много протести , нито един набит няма - майки или не ...дори полицията ги охранява Wink ...
но ако някоя терористка бъде накичена с бомби ? ако й сложат една топка под роклята , за да изглежда бременна , тогава ?
тогава ? какво ще препоръчаш ?
 ако си спомняш случая в Московския театър - камикадзетата бяха жени , а една част от камикадзетата в Палестина са разни хлапетии по на 15-16 години ...
тогава какво да се прави - да го набият ли , или да не го набият , защото е малолетен ?
 да използват ли насилие или да му искат паспорта първо ?
или да тръгнат да търсят майка му и баща му ..
просто не виждам какви права са отнети , честно -
всеки е свободен да протестира за каквото си иска , комунизма свърши ...
в закона е казано  - ''след като са изчерпани всички други средства ''
а и цялото ни законодателство го преписват от европейските страни , така че съм убедена ( без да съм спец ) , че и това са го взели отнякъде другаде ...

# 13
  • Мнения: 6 167
White_r, 
напълно си права!
Демокрацията е сложно нещо!!!
Много по-лесно е да има рестрикции.
Така, обществото няма терористи, бомбаджии, камикадзета и тн.
Въпросите за които говорим ( и с които май иззехме темичката на Гуга, горката, че подхвана тоя в-с с този текст) , са обстойно разгледани в книгата на
Юлиян Генов 'Защо толкова малко успяваме' . Препоръчвам я на всички, които се интересуват, защо България е на това дередже, на което е.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 002
благодаря за препоръката Simple Smile -
 500 години турци , 45 години руснаци( комунизъм )  - прати това на италианците и после ще сравним -  кой и как ... междувпрочем , те са изгонили мюсюлманите си още в началото на 20 век ( това са днешните косовари ) , ама иначе правата на човека много ги разбират Wink

иначе за полицейската тема - просто вметнах , че нашето законодателство е съгласувано с европейското  , и е наивно да се мисли , че някой ще седне да пише тоя закон и на другия ден полицаите ще  грабнат  палките и ще хукнат да пребиват бременните и малките деца ...

Общи условия

Активация на акаунт