Re: 90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 200 ЮБИЛЕЙНА

  • 36 530
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 12 554
ASSAMARIS хубаво да решиш сама за себе си, 90-дневната диета ли ще правиш или ще правиш диета, определена от твоята диетоложка. Защото в противен случай само ще си мислиш, че правиш нещо. 90-дневната диета си има принципи и правила, които са изпитани в реална обстановка и действат. И ако не можеш или не искаш да ги спазваш, просто няма смисъл технически да се водиш на този режим, а реално изобщо да не си на него.
Предполагам, че правилата си ги прочела на първа страница. Яде се три пъти на ден първите три дни и пет пъти в плодовия. Не се дели вечеря, не се яде следобяд и се спазват часовете.

# 196
  • Мнения: 366
Строга, но справедлива! Благодаря за отговора.   Тук пишем за да си помагаме, нали? Много лесно е от позицията на успял да размахваш пръст. Направо се засрамих и изчервих. Laughing
Моят въпрос беше провокиран от този текст в книжката, която си позволих да прочета освен написаното на първа страница.

 

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 22:50 от ASSAMARIS

# 197
  • Мнения: 2 069
ASSAMARIS, защо не е подходяща за теб, да нямаш проблеми с инсулина или нещо под.?Наистина е с много въглехидрати, всъщност трите дни са почти напълно такива. И мен ме смущава това. Първоначалните вариации на диетата са били да се яде храната за съответния ден през определения интервал часове-не само 2 пъти, освен в белтъчен.

# 198
  • Мнения: 366
Не! Нали диетолозите мерят на едни специални  кантари с разни показатели и вероятно оттам е преценила.
 
Вижте и тази статия. Интересно....
http://www.bb-team.org/articles/4269_mitove-v-bodibildinga-chestotata-na-hranene

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 01:22 от ASSAMARIS

# 199
  • Мнения: 3
ASSAMARIS, защо не е подходяща за теб, да нямаш проблеми с инсулина или нещо под.?Наистина е с много въглехидрати, всъщност трите дни са почти напълно такива. И мен ме смущава това. Първоначалните вариации на диетата са били да се яде храната за съответния ден през определения интервал часове-не само 2 пъти, освен в белтъчен.

И аз това го четох наскоро в американски сайт (не че там е толкова популярна диетата)-та имало статистика- хората, които се хранили през определения за деня интервал, постигнали по-добри резултати от тези, които яли само обяд и вечеря. Там обясняваха и точно защо, но не мога да намеря пак статията.
На мен ми е много трудно да ям само 2 пъти, понеже за обяд нямам възможност да ям нормална порция и да се заситя + всеки следобяд се прибирам пеша- около 45-50 мин път (повечето е нагорнище  Grinning ), а и често ходя на плуване следобяд и обикновено до вечерта съм изцедена и толкова гладна, че ям най-много на вечеря, а знам, че това е мнооого грешно. Затова напоследък хапвам малко на обяд към 12, към 3-4 хапвам нещо малко (парче кашкавал в протеинов ден, плод в ден за варива, вафла или филийка с лютеница във въглехидратен ден), и към 7 вечерям. Старая се да ям малко за вечеря, но не винаги се получава. Та се чудех ако се храня през определения интервал (разбира се не големи порции- например да разделя нормалната порция за обяд на 2 по-малки), а не само 2 пъти, дали ще има ефект от диетата, някой пробвал ли е така и има ли резултати?

# 200
  • Мнения: 164
добро утро
Според мен няма еднакви организми и следва да няма еднакви правила за обсолютно всички хора на света. Всеки е индивидуален и затова трябва да нагажда диети, режими на хранения, спорт и всичко останало, това което на него му помага да се чувства добре и да постига целите си. Сега сигурно ще скочете отгоре ми, ама това си мисля аз. Аз затова винаги следобед си хапвам плод - чепка грозде, круши, банан - каквото има. Когато ми се допие 3в1 си взимам 1 пакетче и го пия на 2 пъти, хапвам сурова ядка късно вечер преди сън, ако не ми е добре - но на фона на предишния ми начин на живот това са просто нищожни удоволствия. И въпреки тях отслабвам, чувствам се добре и най-важното не се депресирам толкова, че другите хапват всичко, а аз все диетувам. Да на почерпките за рожденни дни примерно си взимам бонбончето, но после го давам на някой колега- не си позволявам чак такива удоволствия. Затова според мен, нагаждайте режима според това как реагира тялото ви, но не възприемайте това като оправдание да си хапвате всичко и безразборно.
Аз след плодове съм - 0,5 и вече кантара показва 76,9 - умирам си от кеф!
Като количество: 2 круши, 2 чепки грозде средно големи, 2 банана и около 20гр ядки. Малко беше в сравнение с други дни, но мъжо ми се обади и ми каза че на 14.10- неделя каца в БГ- толкова приятни емоции ми се насъбраха, че въобще не се сещах за ядене. А тази събота- сватба, след сватбата хуквам за София и летището- емоцииииии много емоцииии предстоят Simple Smile вълнувам се от сега!
хубав ден момичета!

# 201
  • Мнения: 1 488
Сега и аз да драсна!Снощи,след като бях вечеряла в 18:00 в 22:00 така зверски се нахвърлих на една супа,че никой не можеше да ме спре,то верно само две купя бяха останали,ама и часът в който се храних е на лице.И утрешния ден в който мога да ям през 2 часа кажи речи,май ще ми е най-добре!
Днес ще правя пица с доматки и маслини!Пих едно кафе!
Момичета след тренировка съм много гладна,как да направя нещата?

# 202
  • София
  • Мнения: 12 554
Строга, но справедлива! Благодаря за отговора.   Тук пишем за да си помагаме, нали? Много лесно е от позицията на успял да размахваш пръст. Направо се засрамих и изчервих. Laughing
Моят въпрос беше провокиран от този текст в книжката, която си позволих да прочета освен написаното на първа страница.

 

С кое точно съм ти размахала пръст?
На първа страница е написано - "Хранете си 3 пъти на ден. Може да се храните и 4 пъти на ден: ако до обяд се почувствате гладни, хапнете между закуската и обяда някакъв плод".
Нито се дели вечерята, нито се яде следобяд.
Оттам нататък, както вече казах - ти сама решаваш какво ще правиш. Но продължавам да недоумявам защо, когато прочетете нещо, което не подкрепя това, което искате да направите, заставате в нападателна позиция.
Аз не съм у вас и не ти сипвам яденето - ако искаш яж и по 6 пъти на ден.

# 203
  • Мнения: 1 488
Мислих,мислих и си отговорих на въпроса. Ще тренирам сутрин!
Относно храненията,лека полека ще влизам в час!Днес повече ще се постарая  Wink

# 204
  • Мнения: 26
 Добро утро!
 Още един успешен ден изкарах.Днес съм на плодове.Грозде,киви и банан и малко бадемки.
MissBlue,радвам се,че така ти се събират положителни емоции.А и те подкрепям за това което си написала.За мен е важно да се чувствам добре в кожата си,а това че един път съм прегрешила-не е болка за умиране.
 Слънчеви и изпълнени с емоции почивни дни на всички! Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 1 314
 Whistling май някой не е чел книжката
пак тази първа страница  Laughing Аз също смятам, че въглехидратите са прекалено много. И по-точно :  захарни изделия, тестени изделия и хляб. Тези храни, особенно вечер нямат място в менюто на човек, който иска да отслабне. Тялото изгаря  белтъчини, въглехидрати и мазнини. В този ред.  Горивото, което тялото ни използва за енергия почти винаги е комбинация от въглехидрати и мазнини. В края на деня, обикновенно човек се отдава на почивка и сън, т.е. не изразходва енергия.... В тази диета оризът например е в "бобови" а не във въглехидратен ден?! Според уикипедия - той съдържа 75–85 % въглехидрати. Според това, което аз съм чела и научила - най-добре е да се консумират въглехидрати с нисък гликемичен индекс, за да се  избегне инсулиновият прилив. И тялото да иска още и още. Оризът е такава храна. Аз дебел японец или китаец или виетнамец не съм виждала  Rolling Eyes
Тези торти вечер и кексове ... ами особенно ако са купени - откъде знаете какво има вътре  Tired
И още нещо се сетих да попитам: как така, туршията не е режимна, понеже има захар ...а лютеница  може? Всяка лютеница, дори и домашната съдържа захар.
С едно от написаното на " първа страница" обаче съм напълно съгласна - ранната вечеря е задължителна ако човек иска да намали теглото си. Не всеки обаче има възможност винаги. За съжаление
Хубав ден   bouquet
PS Днес ще си пека чушки напълнени с намачкани картофи 

# 206
  • Мнения: 5 056
Добро утро!

На когото не му харесва диетата, има достатъчно други в подфорума, както и тема за хора с индивидуални хранителни режими. Тук сме се събрали хора, които сме почитатели на разнообразното хранене, а и си мисля, че все пък имаме някакви примери за успех на диетата  ooooh!
ASSAMARIS, според мен, щом става въпрос за 2-3 килограма, може да пробваш с нещо по- кратко като времетраене. Или пък да направиш една- две четворки от 90дневната.

Аз вчера изкарах един плодов. В почивка съм, за незнаещите. Днес не съм решила още какво ще е.

# 207
  • Мнения: X
Здравейте.

Днес съм на плодов ден.  Simple Smile

Аз не зная много теории за храненето, всъщност  Embarassed. Затова не мога да се включа в дискусията. Но пък и нямам особена нужда да променям нещата, които правя, защото се чувствам добре и отслабвам. Опитвала различни неща, но имах ефект от 90ДД. И макар че не зная как точно се получиха, резултатите ми харесват.
Пожелавам на всеки да открие своята работеща теория.  Hug

# 208
  • гр. София
  • Мнения: 395
Преди време пак се водеше тази дискусия за тези 4-5 хранения на ден. Имаше една съфорумка с немски превод на книгата и в нея пишеше, че може да се закусва и повече от един път (с плодове от един и същи вид и като се спазва интервала от 2 часа, разбира се). Заради това си мисля, че е написано 4-5 хранения, а не да се яде между обяда и вечерята. Добре е да се прави разлика между бързи и бавни въглехидрати  Wink Иначе всеки си преценява какъв режим да спазва.

Днешният плодов ще го изкарам на фреш от портокали, ябълки, круши, бадеми и орехи (общо 100 гр).

Пожелавам ви един прекрасен ден!

# 209
  • Мнения: 657
Здравейте.

Днес съм на плодов ден.  Simple Smile

Аз не зная много теории за храненето, всъщност  Embarassed. Затова не мога да се включа в дискусията. Но пък и нямам особена нужда да променям нещата, които правя, защото се чувствам добре и отслабвам. Опитвала различни неща, но имах ефект от 90ДД. И макар че не зная как точно се получиха, резултатите ми харесват.
Пожелавам на всеки да открие своята работеща теория.  Hug
Това все едно аз съм го писала! При мен не действаха други режими, включително с пълна липса на въглехидрати, а този подейства. И на мен ми харесва точно защото има въглехидрати. И аз в началото бях скептична как ще стане, още повече, че съм в ранен климакс, с хормонални проблеми и всичките му там екстри към тях...Ама взе че стана! Първият месец свалих само 2кг, но в крайна сметка приключих с 10кг свалени и още 2кг по време на почивката. Почивката приключих началото на август и все още задържам сваленото, като продължавам да се храня по правилата на почивката. Имам прегрешения, както сега, така и по време на диетата, но това не означава да се опитвам да й сменям правилата. Или се доверете, или си изберете друг режим.

Общи условия

Активация на акаунт