Проговорихте ли?

  • 2 458
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
до каде стигнахте с проговарянето? ние на 1г и 7 мес. говорим на китайски- "дан-дян-тон-дон", само някое "тао" (чао) хващам понякога или "бо" (боц). чете й се,говори се, не е това проблема. иначе разбира всичко,изпълнява сложни инструкции. да не говорим,че бабите ни тормозят "хайде бабче,кога ще проговаряш,кажи нещо"  #2gunfire

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи казва мама, тати, деде, баба /мамба, бамба/, и всичко останало е кака.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Цитат
до каде стигнахте с проговарянето?

аз май се справям доста добре. Laughing

# 3
  • Мнения: 90
очаква се от теб  Wink
aa мама,тати,баба-да,казва,но друго не. бавачката твърди,че казва виж (иж),но аз не съм чула

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Борянка е на1г7м и не спира да дърдори,забавляваме цялата ясла.Госпожите казват,че нямат друго,което да говори толкова много на тази възраст.Най-новото ни постижение е,че вече казваме "Има пиш" и вършим тези важни неща на гърнето.Някои неща само мама ги разбира,но повечето се разбират и от околните.На баба по телефона казваме-"Как си бабо,аш шам добе,шушкам,папкам.Изхкам додеш пи Болянка".Баба е много щастлива и се хвали на всички съседи,абе приказливи сме,но все пак сме жени,това ни е в природата. Grinning

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 13:12 от Ellypr

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Eden - все още не. Или по-скоро китайско-монголски. На 2г.4м. и нещо е вече... Flutter

# 6
  • Мнения: 90
браво на "болианка"  Grinning
Шани,значи ще си почакаме с теб още..какво да се прави,казват,че пък после нямало да млъкват. пък и това не е гаранция за интелект...

# 7
  • Мнения: 698
Не им обръщай внимание на бабите... Те самите кога са проговорили, а...

Борис е на 2г.3м. и едва напоследък започва да му се разбират отделни думи. Не се притеснявам. Разбира се, че не е гаранция за интелект.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Всяко дете е различно. Дияна на 1.8г започна да сглобява изречения, но аз играех ролята на преводач. Отиваме в магазина и тя казва "икам бабуче" (което значи "искам вафла") и магазинерките в шах. Записах я на 2.8г на ясла и имах чувството, че не израства, а се връща в развитието си. Започна да говори на бебешки, понеже имаше доста малки деца в групата им. След 20тина дена става на 5... аз искам да има копче "он"/"офф", ама няма... туй дете не млъква, говори денонощно.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
И Дариа не е проговорила още Sad

Казва "мама, няма /звучат еднакво/, кока-кола и баба" Това е. Ама сигурно от месец не е научила нова дума. Иначе всичко показва, има доста богат пасивен речник и дори знае коя реклама за какво е и съответно показва действието, но.... Не говори. Вече чак се изнервям, защото тя се оправя много добре със специфичен жест или мучене, но аз искам човешка реч.  Praynig

# 10
  • Мнения: 8 505
Не.Само 15-20 думи засега,от които едва 6-7 изговаря съвсем правилно ConfusedИначе води безкрайни монолози на език,който не разбирам.

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 15:05 от reflex

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичетата по принцип по бързо усвояват умението за говорене, докато момчетата те както обикновено се развиват по бавно. Няма повод за притеснение всяко дете с времето си.
И ние сме по същия начин казва мама, тата, баба, дада, не, да, кака, дай и т.н., но повечето думички са неразбираеми. И никога конкретно не те поглежда и да ти каже мамо или нещо подобно, казва само да и не, смислено и с повод. Като не иска да му пречиш ни каза, "не, не". Или като му се карам за нещо, ми казва, "не" с което иска да ми каже или да го оставим или да не му се караме и т.н. Същото е с "да", като му кажа кажи „да” и той казва. Разбира какво му говоря, но още е малък за да говори. Като го питам обичаш ли мама и ми казва "да".  Hug
Както каза и  Адел това не е критерий за интелект.   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 755
И моят е от групата на "китайчетата". Wink Често започва някаква тирада от абсолютно неразбираеми думи, бърбори и не спира. Laughing Все пак има и някои разбираеми думички. Ето част от тях : тао ( чао ), ми ( мие ), пейе ( пере ), дай-дай, тете ( цвете ), мон ( камион ), нИе ( не ), да, нама ( няма ), куи ( коли ), куки ( купи ), кой, альо ( ало ), пампа ( има предвид лампа, а не памперс ) и т.н. , както и мама, тати и всички роднини и приятели, по име. Много са смешни дечковците в тази възраст.  Wink Joy

# 13
  • Мнения: 2 596
Ами казва мама, баба, тати предимно, дядо, няма, дай, кака, няг (сняг), там, падна. Но иначе много имитира действия, направо жив театър си имаме.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Знае около 30-40 думи, от който едва 10 изговаря правилно.За изречения и такива работи не си и помисля ConfusedВсичко останало е на китайски, а сме на 2 години и 3 месеца вече Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт