относно изследване на урина

  • 812
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте!
Моята работа е след дъжд ка4улка, но да ви попитам какво ви е мнението. Докато бях бременна всеки път при обикновена урина излизаха много бактерии. В два поредни дни изследваха и стерилна урина за урокултури и резултатът беше 4е няма растеж на флора, поне така каза гинеколожката, която май се оказа доста небрежна впоследствие. Не са лекувани бактериите в урината, но откъде се появяваха тогава щом ги нямаше в стерилната / то не се знае след колко 4аса са я изследвали де/. За съжаление не съм се интересувала мн от изследванията, раз4итах само на лекарите, не вярвах 4е дотакава степен не им пука дори и когато става въпрос за бебе. Вагинален секрет не ми беше взет, въпреки 4е родих по естествен път. сега си направих изследване и ми изолираха ентерококи. Та се 4удя да си пускам ли пак стерилна урина понякога ме болят бъбреците аз си мисля 4е имам цистит, но то може и да е нещо друго / първия път когато ми поставиха диагнозата и пих антибиотик не са ми изследвали урина 4ак след кати пих антибиотика и тогава резултата беше ок то няма как да не е след Ципрофлоксацин.
Изобщо някакъв съвет страх ме е да не стигна до нещо много сериозно от моята и лекарската небрежност.

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Направи си изследвания, ако смяташ, че др. е небрежна иди при друг лекар. По добре напразно да даваш урина отколкото по-късно да се окаже, че ти има нещо.

# 2
  • Мнения: 86
И моят съвет е да си пуснеш стерилна урина за изследване и да смениш лекарката. Бактерии могат да се появат при неправилно вземане- Трябва да е сутрешна,след тоалет,средна струя в стерилно шишенце (продават се в аптеките). Мога да ти препоръчам Микробиологична лаборатория в Медицинска Академия- входа е от Пенчо Славейков,след клиниката на Чирков. 

Общи условия

Активация на акаунт