Пластика след раждане?

  • 1 678
  • 9
  •   1
Отговори
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моя приятелка наскоро роди след преносване от 10 дни.По време на раждането се е наложило да извадат бебето с форцепс от което тя е получила много дълбоки разкъсвания. След 2 неуспешни опита за зашиване са оставили раната да заздравява сама (и двата пъти конците не са хващали и раната се е отваряла).В момента (5м по-късно) са казали, че задължително трябва да се направи пластика. Тя се интересува какво точно представлява пластиката, дали е вид шиене (казали са и, че 3 път не може да се шие ), ако може някой с опит да препоръча добър лекар за такава пластика, тъй като нея я болят още ръбовете и още е отворено там.
  Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Никой ли не знае?
Моля ви  Praynigдайте някаква информация Какво точно представлява пластиката и как се прави? Ако някой знае и добър специалист в тази област за София?
 Никой нищо не иска да обясни на момичето, а то се притеснява, че ще остане осакатено за цял живот. Cry
 От поликлиниката са и препоръчали др. Духовников да направи
пластиката. Интересуваме се от мнението на по-опитните за него.
В черния списък видях и неговото име, но искаме да съберем повече мнения.
 Благодарим предварително!  bouquet

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 23:29 от adara

# 2
  • София
  • Мнения: 1 397
Познавам го д-р Духовников, някои го имат за "светило", нали е национален консултант, аз лично не съм много доволна от него, по-специално защото съм привърженик на естествените неща, а той доста препарати ми изписа. Но лошото е, че не съм чула досега нищо за подобна пластика. Може пък да са прави в поликлиниката, възможно е  да е сред най-добрите в пластиката..

# 3
  • Мнения: 596
Скоро една мама беше пуснала питане за специалист за пластика и понеже моя приятелка си е правила аз се ангажирах да питам по-подробно-значи това,което мога да ти кажа е една от лекарките,член на екипа,който е правил самата операция-това е д-р Гагова от "Шейново",пиши ми на лични и ще ти дам телефоните и,а за пластиката вече тя на-компетентно ще си каже мнението след един преглед,поне така предполагам,моята приятелка ми каза,че е доволна от операцията,но си я е правила около 3 год. след второто раждане(това в смисъл,че твоята приятелка има време,все пак скоро е родила,но нека поне знае,че има и други,които са си правили пластика и са се оправили) Grinning

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Много ви благодаря за отговорите!
Приятелката ми е отчаяна защото както тя се изрази отдолу е разкъсана, разпорена и отвратителна, самата тя не се понася, а освен това и пречи.
мама_еми ще пиша на лични, благодаря.
 За др. Духовников и аз съм чувала, ама от майка ми понеже той я е
израждал (и то 4 пъти), но майка ми не знае нищо за пластиката.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 979
Ще следя темата с интерес, ако има продължение. Съчувствам и много на твоята приятелка. Аз бях с подобен проблем, но не толкова жестоко, както описваш че е при нея. Така да се каже вече съм друга отдолу Sad Само веднъж след раждането съм ходила на преглед. Гинеколожката ми каза че мога да мисля за пластика, ако съм решила да приключвам с репродуктивната дейност.  Решила съм да потърся и друго мнение:x Close
Все пак 9 месеца след раждането горе-долу нещата започват да добиват нормални краски и почти задоволителен полов живот Confused

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Относно пластика нищо не мога да кажа. Но прочетох, че се споменава името на д- р  Гагова. Мога само да кажа, че с каквото се е захванала, завършила го е перфектно. Невероятна е.
Ако още не сте се свързали с нея, побързайте, защото от началото на февруари излиза отпуска. Не знам до кога.

# 7
  • Мнения: 1 071
Чак сега виждам темата.не знам дали ще съм ти от полза,защото при мен има смъкване на влагалището предизвикано от тежко раждане и ми казаха че трябва да се направи пластика.При твоята приятелка нещата стоят май по различен начин.
Така или иначе и аз бях учудена че малко мами ми отговориха.Но в общи линии разбрах,че операцията не винаги е успешна,в някои случаи пак се получава свличане.на мен гинеколожката ми каза че може да се изчака и да се направи в по-напреднала възраст,когато вече ми създава проблеми.Една мама говореше и за някакъв пръстен,който поставят в чужбина вътре във влагалището и не правят пластика.
Вероятно става дума за друг вид пластика,не знам дали ти помогнах newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Една мама говореше и за някакъв пръстен,който поставят в чужбина вътре във влагалището и не правят пластика.
Вероятно става дума за друг вид пластика,не знам дали ти помогнах newsm78

Пръстени също се слагат и тук, но само за жени в доста напреднала възраст ако се получи така, че шийката на матката да изпада достатъчно неприятно навън. Иначе от мои приятелки, които са съветвани за пластика, също знам, че ако не е много тежък случая се изчаквало.

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet
При приятелката ми случаят май е доста тежък. Както тя се изразява има не една, а две дупки, да не говорим, че там кожата била направо твърда. 5 месеца след раждането положението при нея е все същото и явно няма да се подобри без лекарска намеса.
 Още веднъж благодаря на всички за отговорите и съпричастността! Hug

Общи условия

Активация на акаунт