Как успявате да дадете лекарство на детето си?

  • 1 051
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Али упорито отказва всякакви лекарства. Не обича особено Панадола, налагало се е да пие веднъж Зинат, много трудно с какви ли не пюренца, кремчета, повръща го веднага. Сега има да пие едни миниатюрни хапченца и тях повръща, всичко й е гадно. Смесвам ги с какво ли не, уви.. Embarassed

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Давай със спринцовка в устата а не с лъжица. Или слагай в шише с мляко или сок.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Моят съвет е да не смесваш храната с лекарства, за да не намрази и вида храна заради тях. Това правило, го знам от мама и мисля, че ми е помагало.
  Децата като са болни в повечето случаи не си изпиват всичкото мляко и е трудно да се прецени колко от лекарството е изпито. А ако е разредено в по-малко количество мляко, то се връщаме на варианта да намрази млякото заради лекарството.
   
 

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Опитай да ги даваш като награда. При мен номера винаги минава.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Със спринцовка- ужасно е понеже понякога се дави и плюе, обаче ефект има.  А напоследък го лъжа, че ще му давам Саностол или Витамин С и той го пие без да се усети.

# 5
  • Мнения: 1 181
  Моят съвет е да не смесваш храната с лекарства, за да не намрази и вида храна заради тях.
 
Абсолютно подкрепям!  Peace
И ние сме се видяли в чудо с тези лекарства и сиропи. Но Павел не ги повръща, просто не иска да ги пие. Докато види лъжицата и вече е на другия край на леглото, стиска устни, върти глава, плюе. Ужас! Напоследък му го давам като на котка - вземам го в мен и стискам бузите, за да си отвори устата; като излея лъжицата вътре му затварям устничките за да го глътне. Много голям тормоз пада, но при нас няма друг начин.
Пробвай да "даваш" на мама и пасле на бебо. Някой път номера минава.

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Миналата седмица пихме Калцид и ако не бях погледнала, че пише - може да се приема с мляко или храна още щях да се мъча .
Моята дъщеря също много трудно пие всякакви сиропи, направо си го изплюва или и се догажда от него и повръща, но понеже никога не отказва мляко, правех и в шишето около 90 -120 мл. / за да съм сигурна, че ще го изпие/ и така прокарахме АБ.
Въпреки, че някои казаха да не пробваш с храна, за мен това е спасението в момента, дори  витамините и давам така иначе пак си ги изплюва.
А това със спринцовката неможах да го направя.

# 7
  • Мнения: 8 505
Гадните лекарства-със спринцовка,а сладките-с лъжица.В никакъв сличай не смесвай лекарство с храна или сок.

# 8
Преди 1 седмица се видях в чудо. Моето момиченце- 3 год. за секунди дигна 40 и малко повече температура. Аз се опитах да и дам Нурофен с новите дозатори, които са като спринцовки но тя изплю всичко, омаза всичко и чак започна да се насилва да повръща. При нас има проява на голям инат. Тогава спасението ми беше свещичката в дупето. След това сипвах сиропите+антибиотика в бебешко шише с биберон и се опитвах да я накарам да го изпие като я нося като бебе. Освен това не спирах да и говоря  и да свързвам смукането със случки от филма Изгубения свят, защото тя се свързваше с едната героиня, а мен с другата. Докато пиеше немлъквах, за да не мисли колко не и харесва това , което пие. Обаче този номер мина няколко пъти, като беше с високата температура категорично отказваше да пие- т.е да цока, защото тя все още сока си го иска от шишето. Много исках да я откажа , но ако го бях направила незнам как щях да и давам лекарствата. Между другото хапчета гълта, но сиропи не иска. Та като беше с темп. съм стигала до заплахи, че ще я хвърля  в кофата/колкото и грубо да звучи/, и това даваше резултат. Не знам как ще и се отрази на психиката, но когато детето ми гореше и аз бях безсилна да я натискам, защото това не помага, се опитвах с думи да я накарам доброволно да си го изпие. Голяма мъка 10 дни с този антибиотик и сиропи за гърло- заради ангина. Само аз си знам какъв зор е да погълне детето ми сироп, като каже "Не ми харесва" - се чудех какво да измисля.
Сега разбирам , че не само аз имам този проблем.

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обожава всякакви лекарства /без капки за нос/ и дори почва да плаче като свърши сиропа в лъжичката. Понякога и оставям лъжичката да си играем с нея.

# 10
  • Мнения: 2 125
Пием сиропите без проблем, обаче се наложи да дам антибиотик Cry.....Като каза не и не! Нито в сока, нито във водата, нито в храната...Насилих го няколко пъти...той реве, аз с него, пищи, та посинява - плюе и пак НЕ! Накрая извадих едно молко шоколадче Киндер (от онези за децата) и му поставих ултиматум. Лапаш сшропа и ти давам шоколада. Мисли дълго и пордължително, облян в сълзи и сополи и накрая го лапна, а на мен ми падна камък от сърцето (наложително ни беше да вземаме антибиотик) ooooh!И така два дни с шоколада, докато свикна...., та изпихме дозата, де! Сигурно и моето не е правилно, ама опитах всичко #Crazy

# 11
  • Мнения: 5 299
Гадните лекарства-със спринцовка,а сладките-с лъжица.В никакъв сличай не смесвай лекарство с храна или сок.
Присъединявам се Peace Така първият път, малката отказа дори да яде, защото и давах антибиотика с лъжица. После я лъжех със спринцовката(от Нурофена), и само така го приемаше.

Общи условия

Активация на акаунт