Пазарът Кирков или т.нар. Женски пазар са дърти измамници!

  • 5 270
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Искам да ви предупредя да си отваряте на 6 очите, когато се излъжете да идете на този пазар за зеленчуци или плодове. Снощи, какво ми се случва. Минавам аз оттам и гледам банани 1.05 лв., написано с огромни цифри. Викам, айде да купя на отрочето - в нашия квартал са 1.80, та на далавера голяма Tired... Харесвам си едни и ги слагаме на кантара. Онзи електронен, премерва 1.400. Идиота зад сергията ми казва - "3.14 лв., ама ако е с усмивка само 3 лв.", изкривих устата от неудоволствие, защото хич не обичам такива шегички от такива субекти, но той обидено каза: "Еее, пак е нещо, но на сила..." - не остана доволен. Имах 2 по 2 лв., дадох ги и тръгнах към спирката. И си мисля - Абе, как 3.14, като пише, че стрували 1.05 лв., взех кг и половина?!, връщам се и го питам да не се е объркал нещо, а той свойски ми сочи табелата, на която с микроскопични цифри отдолу пише - 0.500 кг. Демек, килограма на тези банани е 2.10 лв., а те го пишат колко ще е за ПОЛОВИН килограм и то с огромни цифри. ХА! Ново 5, другари! Отваряйте си очите. Аз успях само да му кажа - "За това пишат за вашия пазар по медиите, че сте мошеници...", а той повдигна рамене и туй то.

# 1
  • Мнения: 6 315
Ню, това го правят по всички пазари напоследък. Аз толкова съм им свикнала вече на простотиите, че оглеждам мнооого внимателно табелите. На пазара Кирков най-лошото е, че много удрят в грамажа.

# 2
  • Мнения: 5 468
Ню, това го правят по всички пазари напоследък.
Така ли? Ами не знаех за тези тънкости на занаята Sunglasses

# 3
  • Мнения: 2 047
  Ей, големи мошеница са !  #Cussing out Макар че по-лошо е ако те ударят грамажа, така въобще няма да разбереш.

# 4
  • Мнения: 1 182
Аз за това предпочитам да си купувам специално плодове и зеленчуци само от Хит,Била или Фантастико-избирам си ги,и няма лъжа и измама в грамажа Peace

# 5
  • Мнения: X
За съжаление много са се изхитрили напоследък, номера "отгоре хубави, одолу скапани", отдавна е заменен с къде - къде по-тарикатски шмекерлъци. Аз вече пазарувам само от големите магазини, от които си пазарувам и храна за през седмицата - не винаги са хубави, но пък и не съм налитала на развалени или негодни, а поне знам какво взимам и какво давам.

# 6
  • Мнения: 7 107
От няколко години бившата ми "градина" (там ми растяха зарзаватите Wink) се превърна в пунк на циганската мафия.  Вече по този пазар не се срещат производители. Пък и едни тежки стоки продават, не е истина.

# 7
  • Мнения: 3 777
Изобщо не бих купила от тези пазари Shockedостави цената, ами е мръсно, отвратително , бррр. Дори не ходя на такива места.
Плодове и зеленчуци от Хит и подобни места - избираш си ти, колкото искаш, по евтино е, по чисто  Hug

# 8
  • Мнения: 5 468
Изобщо не бих купила от тези пазари Shockedостави цената, ами е мръсно, отвратително , бррр. Дори не ходя на такива места.
Плодове и зеленчуци от Хит и подобни места - избираш си ти, колкото искаш, по евтино е, по чисто  Hug
Ами минавам всеки ден оттам като се връщам от работа и като видях 1 лв. банани и то хубави, огромни и въобще... като за 2 лв. Laughing... та тръгна да купувам. Аз също не съм им почитателка на пазарите, защото лъжат, набутват ти, каквото те си решат. Обичам да пазарувам в ХИТ и Билла, но нямам в близост сега. Наистина, там си избираш и няма на кой да се сърдиш, но веднъж се излъгах и аз... то за това и се излъгах, защото не им знам новите трикове newsm78. Няма да се повтори - обещавам Naughty Naughty Naughty
Отвратена съм от дрбния им тарикатлък!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
От както направиха квартални магазинчета за плодове и зеленчуци не стъпвам на никой пазар еле па на Кирков - отвратен ми е  Sick
 1. Последното ми ходене беше преди 3 години и то не целенасочено, а минавайки от там решавам да купя за дядо и баба мандарини, портокали ей такива неща. Посочвам от коя щайга поне да ми избере " НЕ МОЖЕ, КАРАМ НАРЕД " Викам му " КАТО КАРАШ НАРЕД, ЯЖ СИ ГИ НАРЕД "
 2. Всичките им теглилки /преди/ бяха я с допълнителни сачми, я с разни ластици и накрая какво излиза, че това е най-скъпия пазар
 3. За капак всички са от простак нагоре и е пълно с цигани, които преджобват на ляво и на дясно.
Тук в кварталното магазинче се познаваме, мога да ровя цял ден ако искам, винаги ми изкарват най-прясното, което имат затова НИКАКВИ ПАЗАРИ !

# 10
  • Мнения: 1 327
ню, щом минаваш покрай пазара, нищо ни ти пречи да отидеш и до халита - там поне плодовете и зеленчуците не са и измръзнали както на пазара. тея хубави банани дет си ги купила ако са останали от тях и на другия ден сигурно са станали черни, нали?
аз живея до този пазар и почти не пазарувам от него. имам 3-4 сергии, където вече ме познават и само от там взимам, всичко друго от халите!
пазара е адски мръсен, за толкова години па кък 1 път не оправиха дупките по него! продавачите на 90% са пълни профани, можете да чуете такива изказвания от тяхна страна, че Бай Ганьо - ряпа да яде! наистина бият в грамажа почти на всяка сергия. ако не си доволен си те псуват най-спокойно и не им пука изобщо! на такива сцени съм ставала свидетел, че ако започна да ги описвам 3 страници ше напълня.
номера с хубавата стока отпред и развалената отзад още си върви...
но все повече се убеждавам, че всичките ни проблеми идват от съзнанието на българина.. дори и да го оправят тоя пазар, пак ше си остане пълен и профани..

# 11
  • Мнения: 1 533
Имам голям стрес от пазари.
Калоян като беше бебе отивам да купувам праскови и без да пипам само посочвам на продавача една праскова да ми я сложи и нея, че много я бях харесала...вика ми, не може, карам наред /джули, явно им е любим лаф, може би така ги учат в училището за зарзават/. Аз му викам, ами тогава и другите дето ще ги купувам си ги нареди обратно, то пък праскови точно имаше на всяка сергия...
Тръгвам и чувам някакъв крясък зад гърба си - "...кат' та мацна с таз праскова, да ти *** и претенциите"...!!! Потресох се! Целият пазар се огледа да види коя е тая с претенциите!

# 12
  • Мнения: 9 990
Ами защото рядко ходите,затова не знаете... Tiredтези пазари са притегателна сила за пенсионерите,да им се чудиш,щото те най-много се лъжат-нали недовиждат и недочуват повечето...Или майки-които си отварят очите на 15,да не ги преджоби някоя циганка,та в теглилката не гледа.Аз съм се отказала мноооооого отдавна да ходя по пазари-още повече зимата,когато наистина всичко замръзва и като се прибереш от топлината почернява за 5 минути.После-това с "избирането"-че неможе-ми като не може-да си му стоят на сергията-в магазина-може.После-обстановката-наистина е направо гнусно мръсно... SickОт сигурен източник знам,че навремето на Ротондата на Ц.гара,сергиите си прибираха стоката в тоалетната...къде ли съхраняват стоката тези от Женския пазар???? Sick

# 13
  • Мнения: 5 468
ню, щом минаваш покрай пазара, нищо ни ти пречи да отидеш и до халита
Аз минавам покрай пазара от другата му страна откъм Сливница. Халите остават далече. Но както и да е..., както писах, почитател съм на хипермаркетите, това снощи беше изключение и няма да повторя, със сигурност.
Исках да уведомя всички майки, за да не се излъже още някоя.

# 14
  • Мнения: 5 178
Аз за това предпочитам да си купувам специално плодове и зеленчуци само от Хит,Била или Фантастико-избирам си ги,и няма лъжа и измама в грамажа Peace
Не бъди сигурна, че няма измама в грамажа .. едно време като беше задължително наличието на контролна везна съм си правила експерименти , после взеха да настройват везните да показват повече отколкото си платил и си викаш на далавера съм..
Иначе избора е хубаво нещо, но не винаги има качествена стока от която да избираш
Примерно в Метро бананите са зелени и трябва да ги чакаш поне 2 дена за да станат за ядене
А за циганския пазар в София съм напълно съгласна, леле как може на централно място такава  мръсотия..
аз по същите причини не стъпвам на Коопераривния във Варна, с изключение на едно павилионче за гъби, че е на производител и са винаги пресни 

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 10:50 от PC (коте)

Общи условия

Активация на акаунт