Графика на БТ. Моля за мнението ви !

  • 195 474
  • 1 784
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Момичета , в тази тема може да поискате мнение за графиката си на БТ .
Ще се допускат само коментари по темата .
Тъй като се предполга, че темата ще стане доста натоварена,
периодично ще бъде облекчавана, като се премахват по – старите/ неактуални вече постинги . 

КЪСМЕТ !

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Делиа, добре дошла  Simple Smile !
Няма такава систематизирана информация, аз поне не съм срещала . Та аз за себе си мога да кажа, че се научих ( нямам предвид, че съм спец ! )  да си  анализирам графиките благодарение на инфото от ФФ, галерията с графики там, както и стажа ми на потребител Wink пак там, а също и тази статия .

Късмет и регистрирай се при нас, ще ти хареса  Hug !

# 2
  • Мнения: 3 154
А иначе като ти спадне температурата с около 0,2-0,3 градуса тогава е овулаziaта,но на следващият ден трябва да ти се повиши по-чуствително-0,3-0,5 градуса

Бимба, не е задължително да се понижи температурата с 0,2-0,3 градуса в деня на ову-то! Може и само с 0,05 да се понижи, може и хич да не се понижи. Това всъщност къде го прочете? newsm78

Само да добавя, че има жени с по-къса ЛФ, тя варира от 12 до 14 дни. стандарта е 14.

Даре, мойта ЛФ средно е 15 дена (имала съм и по 16). Аз не влизам в цифрите, които си посочила, а също и други жени. Всеки организъм е различен! Не може да кажеш варира 12-14 дена! Може да е и 7, може и да е 17 Wink

# 3
  • Мнения: 2 120
Да Сънчи, аз говоря за стандартните, тенкс за напомнянето.
Доби, между17 и 20 ден, защото цикъла ти е с нестандартна дължина/31-34/
Това е само ориентир. Давай с нанасяне на Т. и ще видим кога е, но пак повтарям прави секс през ден и ще се получи/поне няма да пропуснеш овуто/.   

# 4
  • Мнения: 7 640
да ви успокоя, когато преди години съм си мерила БТ ректално, в първа фаза ми е била винаги около 36.3, във втора 36.8.
Наистна е важно да има две фази с разлика около 0.5
На всички пожелавам да им се задържи Т високо повече от 16 дни, знаете какво би означавало това Hug

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Мегита не мога да ти пратя ЛС понеже ти е изчерпан лимита - изчисти си кутията.

Що се отнася до текущата ти графика - не си мерила редовно БТ, за да се каже нещо. Единичните температури не са показател, гледа се общия план.
Меренето на БТ обикновено дава информация за овулацията, когато тя вече е минала. Когато има овулация в един МЦ, графиката става двуфазна т.е. има една фаза с по-ниска температура - предовулаторна и една фаза с по-висока температура - след овулация. Обикновено овулацията е в последния ден с ниска температура или в някой от следващите дни. Понякога след овулация температурата скача рязко - с 0.20-0.40 градуса, а друг път се покачва стъпаловидно /по малко всеки ден/. Това е съвсем накратко...
Сега ще ти изровя статия за метода на БТ  Wink Прочети и в Библиотеката /една от закованите теми в подфорума/..
http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#11
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=69

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 11:56 от Жабче

# 6
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
BeRa добре дошла!
За начало не ти трябва да се занимаваш с графики и температури. Правете секс около фертилните дни и ако не се получава, чак тогава можеш да прибегнеш до метода на БТ.
Ето ти информация за БТ и графиките: http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar
Можеш да се запознаеш с информацията в тези две теми, там има всичко, което ти e нужно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0
Заповядай и в седмичната темичка   bouquet

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 15:16 от Жабче

# 7
  • Мнения: 295
Ето още нещо, което намерих по въпроса за меренето на БТ в различни часове и което отговаря на въпроса ми защо понякога малките разлики в часа на мерене не се отразяват, а друг път се получават такива драстични разминавания:
Цитат
Различно време на събуждане
Една или две стойности на температурата, отчетени в различно от обичайното време в рамките на един цикъл, няма да окажат толкова голямо влияние на вашата графика, особено ако не са достатъчно близо до овулационния период. Обаче, повече от две измервания, направени в различно време, могат да повлияят неблагоприятно върху интерпретацията на вашата графика. Би било полезно да настроите будилник, който да ви буди винаги в един и същ час за да премерите температурата си. Ако партньорът ви става винаги по едно и също време, можете да го помолите да ви събуди, докато измерите температурата си. Ако използвате дигитален термометър, той ще съхрани температурата и като се събудите ще я запишете и въведете в календара.

Ето линк към цялата статия.

Относно определянето на деня с овулация- широко разпространените мнения са две: денят с най- ниска температура
и денят с преходна температура
Цитат
Повишаване на телесната температура
Под влияние на нивата на хормоните, температурата на тялото при отпуснато състояние - базалната температура (БТ), често спада точно преди овулация. След овулацията тя се покачва с повишаване нивото на прогестерона. Трябва да се опитаме да имаме полов акт в деня, в който температурата е спаднала или точно преди тя да се покачи. виж
също
Не, не означава.Или по-скоро овулацията се случва в дена с покачване, в много от случаите, но не и най-висока температура/както Лали е писала-междинна/.Тялото на всеки от нас е различно.Да, обикновено овулацията настъпва часове след положителен тест.Следи утре температурата-може да е паднала и това е знак.изчакай, ще видим как ще е следващите няколко дена и тогава ще заключим кога е била точно.Секс-от днес, и докато имате силици поне още 3 дена Laughing  Hug
а също и
При мен настъпва различно - при най-ниската Т., при покачването, в денонощието между двете температури/ниска и висока/. Подчертавам обаче, че винаги  е около 10-11 ден от цикъла.
Ако знаеш дължината на цикъла си и приблизително датата за ову можеш да се ориентираш, но никога с точност до часове, защото кога ще се пукне фоликула е Божа работа.
а ето и картинка онагледяваща второто мнение.
От всичко си правя извод, че ако от тук нататък моята БТ се задържи по- висока от до сега, овулацията е била на 19 или 20 ден, или още по- точно, по някое време между двете дати (както казва Мия)- може би точно в промеждутъка между 4.58 и 6.07 на 20-тия ден, когато ми дава такава рязка разлика в температурата, е бил краят, нали?

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 08:30 от ani2

# 8
  • Мнения: 2 120
Прогестероновите препарати се пият СЛЕД овулацията.Иначе се нарушава хормоналният баланс.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 814
Теста за О. е (+) когато тестовата линия /която се появява втора/ е по- наситена или еднакво оцветена като  контролната /тази която се появява /първа/.

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 18:24 от denis_d

# 10
  • София
  • Мнения: 35 814
Имах предвид, че си я определила сама - онази розичка или там каквото е се слага когато си сигурна, или си била на фоликулометрия, та затова викам да не си била на последното Grinning
Аз няма да изразявам мнение, за да не те объркам - аз самата малко обърках представите си за интерпретирането на БТ, затова чакам Дениз да внесе малко светина в тунела и да ми разясни нещата, дето споменах по-горе Embarassed
 Hug
Ето една схема за да се ориентираш по-добре.Погледни кога е пiка на естрогените /естрадиола/ - тогава БТ пада, след това започва бавно да се покачва ...идва пика на ЛХ и след него /24-48 часа/ е О.
 

# 11
  • София
  • Мнения: 35 814
Alexandra
Нормалната продължителност на ЛФ е 14 дена.Това са дните необходими за образуване,живот и обратно развитие на ЖТ.
Ако се променя дължината на цикъла то е за сметка на ФФ, а не на ЛФ.
Ако ЛФ е по-къса от 11 дена- това е проблем-яйцеклетката неможе да се имплантира.

Ето няколко картинки:

 

# 12
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис!
Благодаря за бързия отговор. Меря температурата си с живачен термометър под мишница, всяка сутрин 7,10 - 7,20ч. и го държа около 10 минути.
Благодаря ти.
Миличка, БТ се мери анално / в д-то/ всяка сутрин по едно и също време веднага след сън, без да си се движила, дори в леглото.
Живачният термометър се държи 10 мин., дигиталният 3-4 мин. след сигнала.
прочети тук

# 13
  • София
  • Мнения: 35 814
ДЕНИСЧЕ, общо взето гледам че броите за ден на овулация денят, в който БТ се е повишила.
 ...............................
Овулацията настъпва след пика на естрогена и пика на ЛХ.

При пика на Естрадиола - БТ пада, тогава измерваме най-ниската БТ - и това е средно 35 часа преди О. После е пика на ЛХ , той е около 20 часа/средно/ след пика на естрадиола. И знаеш, че след пика на ЛХ е О.
Повишаването на Бт може да става от 1 до 5 дена след О.
Ако покачването е 3-4 дена се гледа средната БТ през ФФ и когато Бт през ЛФ я достигне - някъде там с О.

и тук
Много рядко обаче се получава това :

Незная защо пускат такива примери, когато в тях няма логика.
Бт е отражение на хормоните и не може хем да има пик на Естрадиол и на ЛХ и тогава да е О.
Може би целта е да не се изпусне О.  незнам.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 14:08 от denis_d

# 14
  • София
  • Мнения: 35 814
Ето и един хубав нагледен пример:

Общи условия

Активация на акаунт