Лято в Албена 2013г. - (Тема 1)

  • 49 619
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 299
Арабела си има собствен басейн.Калиакра също.На Калиакра басейна е много дълбок.Нещо подобно на басейна в Панорама и Компас/който е бил там знае/
Докато на Арабела има плавно влизане в него.

# 496
  • Мнения: 584
След като за три години се бях отказала от Албена, отново ме хвана носталгията и реших да почиваме там тази година, но май условията ще ме откажат и то завинаги да ходя в Албена. Харесах си Гергана, и  днес се обадих на телефона на Албена , за да се възползвам от 10% отстъпка. Първото , което ме шокира , е че за хотела може да се направи резервация само за 7,14 и т.н брой нощувки /аз исках за 5/, второ задължително трябва смяната да започне в събота! Ние сме с две деца на 9 и 14г., по лични причини не ни устройват двуетажните легла , но не може да бъдем настанени в стая с диван, защото бил за едно дете. Предложиха ми две стаи , които съответно излизат на безбожна цена , защото големият в този случай не ползва 20% намаление, а малкия не е безплатно ,а с 50%.  намаление.Апартаменти имали , но нямали цена, щяла да излезе след 28.02, когато естествено няма намаление за ранно записване. В същото време получих отговор на запитване към румънска агенция за същия хотел, където могат да ме настанят и за 5 нощувки , без изисквания за начало на периода, и отстъпката за ранно записване важи до 28.02 и то 20%. За кой ли път ме накараха да се чувствам втора ръка клиент в собствената си държава!!

# 497
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В Калиакра лудницата е голяма. Като стане 10ч и започват аниматорите да викат (говорят) по микрофона. Музиката е до дупка. Чува се данданията от първия ред шезлонги на плажа пред Добротица. Crazy

# 498
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Хора, не мога да разбера защо е тоя зор да резервирате толкова рано? На last minute всичко може - да пристигнеш във вторник, за 4 нощувки...на кой както му е удобно. Аз досега винаги съм правила резервацията около 2 седмици преди датата на пристигане и не съм имала проблеми  Peace

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
В Калиакра лудницата е голяма. Като стане 10ч и започват аниматорите да викат (говорят) по микрофона. Музиката е до дупка. Чува се данданията от първия ред шезлонги на плажа пред Добротица. Crazy

Това вероятно зависи от периода.
Почивахме в Калиакра преди две години - впечатленията ми са отлични. Беше в края на август - спокойно, шезлонги има (не на първа линия, но ние не държахме на нея), на 2-ра, 3-та си намирахме. Храната в ресторанта беше отлична - пресни салати, редовна скара от пилешко и свинско филе, барбекю на двора, изобилие от други храни.
Басейнът е голям, има и детски, но е много студен, също като останалите басейни в Албена, това е нещо, върху което трябва да помислят.

Някой по-горе го сравни с групата Мура-Славуна, според мен няма база за сравнение, миналата година почивахме в Славуна през същия период, хареса ни, но Калиакра е класа нагоре, храната е много по-добра, големината и комфорта на стаите също са на по-високо ниво.

Ако пак ми попадне изгодна оферта за Калиакра няма да се колебая изобщо.

# 500
  • Мнения: 1 232
Е Светле така е ,но никак не е сигурно дали ще има своббодни места точно за твоя хотел,в периодав който искаш и за опр. брой нощувки и лица.При положение ,че има варианти защо не по-рано..gala66пробвай в агенциите доволна съм от Солвекс както вече казах,веднага ми намериха стаята която искам и при все ,че Амигостравел ми отказаха да настанят две деца на дивана,Солвекс намериха начин..

# 501
  • София
  • Мнения: 1 735
.....
А защо се отказваш от Мура? За разнообразие ли или нещо не ти харесва?
Не ми харесва нито ресторанта,нито храната,нито  бутаницата му.Един път за две години не успях да си взема палачинки,все пак обслужва и Славуна.Вторият път стаята ни беше усойна и неприятна,първия път поне гледаше към басейна на Гергана.И двата пъти още при резервация март месец настоявам за морски изглед,та такива ми ти работи.Склонна съм да дам повече пари ,но да ме обслужват и по-качествено.И въобще имам лош спомен от една сватба в съседен хотел дето цяла нощ не спахме и никой нищо не направи,въпреки че доста се разправях на рецепцията.Честно да си призная направо ми е мъка да се оглеждам за почивка в Бг,но така се налага.

# 502
  • Мнения: 56
След като за три години се бях отказала от Албена, отново ме хвана носталгията и реших да почиваме там тази година, но май условията ще ме откажат и то завинаги да ходя в Албена. Харесах си Гергана, и  днес се обадих на телефона на Албена , за да се възползвам от 10% отстъпка. Първото , което ме шокира , е че за хотела може да се направи резервация само за 7,14 и т.н брой нощувки /аз исках за 5/, второ задължително трябва смяната да започне в събота! Ние сме с две деца на 9 и 14г., по лични причини не ни устройват двуетажните легла , но не може да бъдем настанени в стая с диван, защото бил за едно дете. Предложиха ми две стаи , които съответно излизат на безбожна цена , защото големият в този случай не ползва 20% намаление, а малкия не е безплатно ,а с 50%.  намаление.Апартаменти имали , но нямали цена, щяла да излезе след 28.02, когато естествено няма намаление за ранно записване. В същото време получих отговор на запитване към румънска агенция за същия хотел, където могат да ме настанят и за 5 нощувки , без изисквания за начало на периода, и отстъпката за ранно записване важи до 28.02 и то 20%. За кой ли път ме накараха да се чувствам втора ръка клиент в собствената си държава!!
Галя, това, което споделяш е потресаващо!
Не мога да разбера защо на румънските туристи ( и въобще на чужденците) се предлагат такива екстри и отношение. През всичките си почивки в Албена сме се удивлявали на огромното количество румънци там и сме се питали как си го позволяват. Сега разбирам, че им дават 20% отстъпка. За българи максимума беше 15 % и то миналата година Ноември. Егати двойните стандарти в собствената ни държава. Нагледала съм се на пиянски изцепки на румънски простаци, на нагло предреждане в ресторантите, на препълнени маси и почти недокосната храна, а в запазването на 5-6 чадъра от един човек румънците са номер 1 . Всички тези неща естествено ги има и при българите, но в никакъв случай не в такива рамери и не с такава наглост . Повечето българи са семейства с деца (като моето), които отиват там заради почивката, а не за да пият и да се хранят като за последно. Благодарение на "прекрасната" политика за толериране на чужденци с огромни преференции при нас идват 2 и 3 ръка румънци и превръщат храненето и заемането на места на плажа в някакво непрекъснато състезание, което те държи в напрежение през цялото време ,вместо да се наслаждаваш на почивката си.
Бих те посъветвала това, което си написала тук да го постнеш на Facebook страницата на Албена и да видим какво ще ти отговорят.
И в зависимост от отговора ще решим в къщи дали да не сменим курорта тази година.

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 14:37 от Niki_1978

# 503
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Най-големия проблем по курортите е, че е пълно с простаци /основно чужди/. И за това, както някои казаха вече, вместо да почиваш си в постоянно напрежение. На мен също ми е писнало. Даваш 2000лв за 5 дни и през цялото време си сред пияници, пищящи деца, скандали, плюскане и какво ли не още. А за държането на хората по плажа няма да коментирам. Аз даже вече и желание да ходя на море нямам. С нетърпение чакам детето да попорасне и да ходя до по-далечни дестинации на почивка. Сега все още не искам да го подмятам по летища, забавени полети,  товарене на багажи и т.н. А по-близките дестинации като Турция и Гърция са същите, като при нас - простотия колкото искаш.
Аз например все още предвиждам да почивам тук, защото ми е най-близко и най-спокойно с детето, в смисъл ако недай си боже се наложи мога да се прибера за 3 часа.

# 504
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Простаци има навсякъде независимо колко е скъп курорта.
Аз имам следната чуденка. Ние ще почиваме в Фламинго а наши близка в Елица, как стои въпроса с плажа? През 2009 когато бях за последно в Албена нямаше проблем да сме където си искаме. Не знам сега как е Rolling Eyes. Има ли зони и съответно нужно ли е да се спазват или може да се плажува свободно да кажем по средата между  Елица и централната част на плажа?

# 505
  • Мнения: 1 232
Простаци има навсякъде независимо колко е скъп курорта.
Аз имам следната чуденка. Ние ще почиваме в Фламинго а наши близка в Елица, как стои въпроса с плажа? През 2009 когато бях за последно в Албена нямаше проблем да сме където си искаме. Не знам сега как е Rolling Eyes. Има ли зони и съответно нужно ли е да се спазват или може да се плажува свободно да кажем по средата между  Елица и централната част на плажа?
Между Елица, Нона и хотел Боряна има свободна зона такива мисля има и нататък по плажната ивица,но точно тази е доста голяма може да ги ползвате свободно...

# 506
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бимба, благодаря знам че има свободни зони, но да разбирам ли, че ако сме отседнали в хотел Фламинго не можем да седим на чадърите на Елица и обратно?

# 507
  • Мнения: 2
Бимба, благодаря знам че има свободни зони, но да разбирам ли, че ако сме отседнали в хотел Фламинго не можем да седим на чадърите на Елица и обратно?

Точно така  Peace По-точно - ако искате да седите на чадъри, отредени за хотел, различен от вашия, ще трябва да си заплатите.

# 508
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Благодаря, малко недомислена система имат според мен, но това е положението явно.

# 509
  • Мнения: 1 232
ми изкарват парички хората бе хич не им е от където и както може да падне.Миналата година се разправях с едно от момчетата на плажа,бяхме на първа линия,запазили рано ,рано чадъра и шезлонгите Mr. Green,децата играят при водата ние пием бира и ги гледаме,абееееее пълна идилия,докато по едно никое време идва баба румънка с 5-6 внука Mr. Green,след тях върви чинно момчето което поддържа плажа и носи чадър ииииииии кво мислите Mr. Green прас чадъра точно пред нас викам алооооооооточно тук ли намерихте,той ми те хората си плащат.Аз- а ние кво не сме платили така ли ама те си плащат отгоре викам като си плащат отгоре ей там на свободната зона има място отпред колкото искате не да ми се цапнете в 11 часа и тея дечурлига да вдигат врява за един детски лагер.... Mr. GreenСя ми е смешно ама бях бясна...

Общи условия

Активация на акаунт