Много ми е неудобно

  • 1 606
  • 16
  •   1
Отговори
но реших да питам. За това и съм анонимна. Живеем в USA. Проблема ми е гинекологичен / 2 дни/- съвсем оскъдно те4ение и малко сърби.Часът ми за гинеколог е обаче чак следващия четвъртък...
Моля, ако сте имали подобен проблем пишете има ли лекарство без рецепта и какво е то. Това ми се случва за втори път, първия беше преди 4 години и не помня медикамента/ свещички бяха/.Ходя на всеки 6 месеца на преглед и не сам имала проблеми, но това е гадно!!!
  Много  ще съм благодарна  за съвет.Лек  и ползотворен ден !

# 1
  • Мнения: 3 098
За какво ти е неудобно?Всяка жена е имала такъв проблем. Wink
Докато ти дойде 4аса за гинеколог,прави промивки(вътрешни и външни) с тетра,която да е хладка и две к_ки йод.СъЩо така може и с лайка.
Като идеш на лекар,поискай посявка и натривка.Дано не са като тукашните,на които като им поискаш това,да те гледат все едно си им откраднал професията.Успех Peace

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Maribel ти е отговорила Wink.
Защо не пуснеш темата в здравния форум, предполагам че ще ти отговорят повече момичета.

# 3
  • Мнения: 5 183
Добри съвети, Марибел, но дали има тетра/смрадлика/ там, където е? На мен ми изпращаха от България като наближи датата на раждането.

# 4
  • Мнения: 2 381
Когато се ходи на преглед не се правят никакави промивки (става въпрос с препарати и особено пък вътрешни), както е секс за последните 2 дена. Прегледът е $ 60 - $70 без застраховка, и те съветвам да отидеш. В случай, че имаш гъбички ще дадат лекарство и на мъжа ти, за да не си го предавате взаимно. Обърни си внимание, за да не стане хронично.
Няма от какво да се притесняваш сега, но ще се притесняваш повече ако се задълбочи.
Успех

В случай, че имаш гъби наблегни на консумацията на кисело мляко  Wink

# 5
  • Мнения: 1 866
Промивка със сода бикарбонат разтворена във вода също облекчава (сложи повечко сода). Но не лекува. Задължително трябва лекарство. Иначе можеш да наблегнеш на киселите храним например лимони.

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и аз съм имала същия проблем с тази разлика, че не беше течението  оскъдно и сърбеше ужасно  BlushLaughing случи се точно преди да родя, дори бях задминала датата на термина, отидох на спешния и ми изписаха едни свещички, чиято опаковка нарочно си запазих Grinning за всеки случай. от раз ми мина.
аз си имам смрадлика в промишлени количества и понеже съм много изнежена, излиза ми цистит , когато понастина си правя парна баня с нея.

# 7
  • Мнения: 3 098
Добри съвети, Марибел, но дали има тетра/смрадлика/ там, където е? На мен ми изпращаха от България като наближи датата на раждането.
Нямам представа,Майка newsm78Но латинското наименование на лист смрадлика е:Cotinus cogguria Scorp.(Rhius Cotinus L.)-така пише на опаковката.Тук има магазини за диети4но хранене и билки и има всяка една.Сигурно и в Щатите е така.
Ники 1,не само при гъби4на инфекция,а при вси4ки_бактериални,протозойни и пр.се лекуват двамата.Ина4е той остава заразоносител,заЩото при мъжете не се явява така,както при жените.

# 8
  • Мнения: 7 837
Само лайка. Няма да премахне проблема, но действа много успокояващо.
И както ти е казала Ники, поне един ден преди прегледа не прави промивка.

# 9
  • Мнения: 2 381
Ники 1,не само при гъби4на инфекция,а при вси4ки_бактериални,протозойни и пр.се лекуват двамата.Ина4е той остава заразоносител,заЩото при мъжете не се явява така,както при жените.

О.к. това не го знаех, но има логика. В крайна сметка важното е и двамата да се лекуват.
Една мама, забравих още едно нещо. Ограничи до максимум сладките неща в момента.

# 10
  • Мнения: 1 393
Тези симптоми може да са от най-безобидна yeast infection, може и от нещо по-сериозно -това само лекар може да ти каже, но е много вероятно да е просто малка инфекция. Във всеки супермаркет или дръг сторе продават лекарства за облекчаване на подобни на твоите симптоми, мисля че най- полулярната марка е Мonistat и са без рецепта, има свещички, има и за мазане, защо не пробваш нещо такова?

# 11
  • Мнения: 810
Ако е yeast infection, а най-вероятно е, си вземи лекарства от магазини RiteAid, SaveOn,Vons или подобни, почти във всеки голям магазин ги има. Лекарстата се различават по дни на приложение от 1 до към 7дни са, Monistat са хубави.  Общо взето няма значение какво взимаш, веднага успокоява. Ако за пръв път ти се случва отиди на лекър, за да си спокойна.

# 12
 Много благодаря за съветите и препоръките. И с лайка ще пробвам, и  довечера лекарство ще потърся. Дано е нещо по безобидно- правим секс със  презерватив,съпруга ми няма оплаквания; имам съмнение дали не е от дългия курс АБ, близо 10 дни/  изкарах грип/ или от тоалетния сапун/ обикновено ползвам  не толкова парфюмирани, а сега сложих такъв/.Не винаги ползвам интимния гел.
  Имам застраховка и гинеколог, но се чака много дни. За смрадлика и аз съм чувала, но нямам. Ще помоля да ми пратят.
 Не знаех за  содата,киселото мляко и сладкото/ трудно , но ще го спра/ -  също много полезна информация! От все сърце благодаря 

# 13
  • Мнения: 980
Ако са гъбички  не съм сигурна дали промивките с лайка няма да раzдраzнят лигавицата. За смрадликата опит нямам. Но от лайка съм вила като вълк от болка Tired
А zа мъжа ти проблем няма. Той и да е zараzен, ниЩо му нама. ЛоШото е, че можя да zараzява Close. Но пък Щом сте с преzервативи, лоШо няма.

# 14
  • Canada
  • Мнения: 277
 
Ако е yeast infection, а най-вероятно е, си вземи лекарства от магазини RiteAid, SaveOn,Vons или подобни, почти във всеки голям магазин ги има. Лекарстата се различават по дни на приложение от 1 до към 7дни са, Monistat са хубави.

 newsm10 Да не повтарям гореказаните неща, когато бях бременна към 8-ми месец имах подобни оплаквания и ми предписаха (има ги и свободно) Monistat свещи4ки за 3 дена ....мина още след първия...

Общи условия

Активация на акаунт