помощ - кънки на лед

  • 410
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте,
в училището Криси трябва да ходи на кънки, ски и плуване
днес беше първият му опит с кънки - той го очакваше с нетърпение, но се прибра много разочарован  Sad- никoй
не му е помогнал, аз си мислех че ще го държат поне в началото, но не, паднал е доста пъти и не иска да
ходи повече
аз ще говоря утре с учителите по този въпрос и ще настоявам да му обърнат повече внимание
дайте някакъв съвет - какво да прави като начало, за какво да внимава, знам ли, каквото се сетите
мерси

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами говори с учителката.... Но май по принцип практиката е такава - децата да се оправят сами. Аз съм водила моята три пъти на кънки. Имаше една треньорка на около 10 - 15 дечица. Ясно е, че няма как да ги държи всичките и да им обръща много внимание. Тя показва на детето как да ходи /в началото/ и какви упражнения да прави /по-късно/ и толкова. После само ги наобикаля и дава съвети. Първите дни повечето деца не се пускат от мантинелата, за да не падат. Посъветвай го и твоя да прави така.

# 2
  • Мнения: 55
Според мен кънките на лед са много хубаво нещо, но първото и най- важно нещо е да преодолееш страха от падането. Може би трябва  да обясниш на сина си, че падането в началото е нещо, което често ще  му се случва ( а може би не Simple Smile), но това не трябва да го притеснява. Също така поговори и с учителката да не го насилва  ако вижда, че се уморява или падането му идва в повече. Много е важно и дали кънките му са удобни - най-вече не трябва да са му големи, защото това води до уморяване на краката ( болката е доста неприятна) и съответно по-често падане. Доколкото имам информация има и техники за падане newsm12
Аз моите също съм ги водила и всеки път е различно - веднъж им хареса, друг път мрънкат Naughty. Но мисля, че не трябва да се отказваме - това е готин зимен спорт и най-важното не ти бърка много дълбоко в джоба, като ските например Laughing

Общи условия

Активация на акаунт