Въпрос за контактни лещи

  • 696
  • 14
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
искам да си взема лещи, но незнам какви newsm78
миналата година си взех да пробвам едни от по 9 лв парчето , ама така и не можах да свикна. всъшност, тъкмо взех да посвиквам и едната падна в канала на мивката докато я миех, другата пък се прегъна и се счупи.

ще ми се пак да се пробвам, но незнам какви да са, защото определено с онези не ми беше особено конфортно- я главата ме болеше, я ми ставаше едно сухо в очите, чувствах се странно.
ако може да ме ориентирате като купувам какви показатели да гледам....марка, проценти?

# 1
  • Мнения: 1 809
За меки лещи ли говориш?!Ако е така,малко се учудих на това ,4е се е счупила...те са еластични и могат да се счупят само ако не си ги държала в разтвор и са изсъхнали...??? newsm78Аз нося лещи от 15 години и сега съм се спряла на 3 -месечните с по висок процент,английски са...много съм доволна..Бих те посъветвала да се консултираш с лекар,преди да си купиш,защото това главоболие може да е било,ако не ти е определен точно диоптара!

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
благодаря ти, малвина Simple Smile
да, точно така се счупи-като изсъхна Blush

а би ли ми казала марка, а колко процента водица съдържат?
понеже мъжът ми ще си ходи в бг другата седмица и ще искам от там да ми ги купи, тук са скъпички Money

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз този път си взех годишни със 75% водно садържание.Марката не я помня (вижън нещо си)Можеш да ги носищ до 7-10 дена без да ги махаш, аз именно заради това взех такива, че да не си бъркам в очите по 2 пъти на ден Wink.Свикнах с тях за около седмица, а вече мога и да се къпя с тях без да ми влиза шампоан в очите Grinning
Успех в търсенето Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Alabala,би ли ми казала каква е цената на тези лещи?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Лещите са около120 лева, не помня точно цената но с разтвора (уж най- хубавия взех за 21 лева)ми излязоха около140 - 150 лева

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Аз този път си взех годишни със 75% водно садържание.Марката не я помня (вижън нещо си)Можеш да ги носищ до 7-10 дена без да ги махаш, аз именно заради това взех такива, че да не си бъркам в очите по 2 пъти на ден Wink.Свикнах с тях за около седмица, а вече мога и да се къпя с тях без да ми влиза шампоан в очите Grinning
Успех в търсенето Peace
алабала, благодаря ти Grinning
ще кажа на мъжо да търси вижън нещо си и да ми купи Wink  bouquet
аз разтвор имам бол Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 809
благодаря ти, малвина Simple Smile
да, точно така се счупи-като изсъхна Blush

а би ли ми казала марка, а колко процента водица съдържат?
понеже мъжът ми ще си ходи в бг другата седмица и ще искам от там да ми ги купи, тук са скъпички Money


Марката е Baush & Lom/не съм сигурна така ли се пише Embarassed/ и едната струва 11лв.,мисля че са 55%.Тримесечни са,но аз ги нося без проблем 5-6 месеца.

# 8
  • Мнения: 328
Тримесечните и аз ги ползвам и съм доволна.Само дето са много тънки и трудно си ги слагам,огъват ми се.
Някой знае ли дали има от тях с различно водно съдържание или се предлагат само един вид.
Аз например имам такъв проблем,че са ми сухи очите.С по-голямо или по-малко водно съдържание трябва да са ми лещите?

# 9
  • Мнения: 1 809
Тримесечните и аз ги ползвам и съм доволна.Само дето са много тънки и трудно си ги слагам,огъват ми се.
Някой знае ли дали има от тях с различно водно съдържание или се предлагат само един вид.
Аз например имам такъв проблем,че са ми сухи очите.С по-голямо или по-малко водно съдържание трябва да са ми лещите?

Koлкото е по-голямо водното съдържание,толкова по добре!Мисля,че ги има с различно съдържание,но питай пак в оптиката.А относно сухотата в очите,добре действат изкуствените сълзи.Аз работя по цял ден на компютър,в стаята климатикът доста изсушава въздуха и тези сълзи много ми помагат.

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и на мен ми беше все сухо в очите, чувствах се много неприятно.
купих си от тез изкуствени сълзи, ми аз все в джоба ги държа и по няколко пъти на ден си слагах от тях
ама, искам лещи Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 328
Благодаря ти, Malvina за съвета.Каква марка изкуствени сълзи ще ме посъветваш да използвам?  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 809
Благодаря ти, Malvina за съвета.Каква марка изкуствени сълзи ще ме посъветваш да използвам? bouquet

Ох,за съжаление моите свършиха и хииич не помня какви бяха... EmbarassedСъс сигурност обаче не бяха български!Попитай в оптика,мисля че ще те посъветват най-добре.А аз ,ако не забравя.. Embarassed тия дни пак ще си купувам и мога да ти кажа Peace

# 13
Alabala,моля те ,кажи ми че от тези лещти,за които говориш-Вижън...,има цветни..?????точно такива ми трябват-с по-голямо водно съдържание,по-дълготрайни като период от време и НАЙ-ВАЖНоТО-да мога да спя с тях,когато се наложи,защото доста често пътувам,и това щте е най-добрият вариант за мен..,но да са цветни задължително. Wink

# 14
от тези лещти на Вижън..има ли цветни и в какви цветове са????а от къде си ги купи,от коя оптика точно..??

Общи условия

Активация на акаунт