Да преправим старите мебели с любов - 16 тема

  • 81 300
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 346
Ема, на мен много ми харесва в този вид. Особено за къща в гората. Но аз не съм критерий, луда съм по всякакви дървении, а не харесвам бели мебели. То ясно, че щом си решила, ще го направиш  Laughing Автоемайлак  newsm78

# 646
  • Мнения: 718
Не обичам много шарените неща, но това е страхотно Heart Eyes

# 647
  • Мнения: 6 229
Хахахаха. Много отворени прозорци, ахам. Трия.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 21:27 от Barbabeau

# 648
  • София
  • Мнения: 388
Ljuboznatelna сигурна ли си, че ще се справиш сама с тези кресла? newsm78 Моя тапицер у дома ти погледна снимката, но на нея нищо не си личи. Не може така по снимка да се прецени количеството плат. Той каза, че първо се тапицира облегалката, там където е ръката на детенцето и после се "обръща плата" надолу. Но ти трябва такер или тапицерски пирончета. Другото, което е, че за гърба ти трябват пак пирончета, но така да ги заковеш, че после да не се виждат като сложиш кабарите върху тях. Важно е, плата ако е райе да се вземе повече, за да напаснат райетата при кроенето и пр. Абе не е лесно, модела е доста завъртян, не е като новите с правоъгълни форми, шиеш един калъф и си готов. Бих се доверила на специалист Peace

# 649
  • Мнения: 677
Г. Краули, и аз обожавам дървото, но не винаги "колкото повече, толкова повече" е валидно.

Felicidad, много готино това Heart Eyes

# 650
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
NеDа , това ми се струва ужасно много,ще излезе, че само дамаската е по-скъпа от това, което съм купила  Sad

missmarina, благодаря за включването  bouquet Аз плата ще си го сметна, трябваше ми само ориентировъчно, заради парите, точно заради по-големия разход при райетата искам едноцветен, по-скоро един цвят отзад, друг за облегалка и възглавница. Имам такер и известни умения в кроенето, кабърите са едни ленти, не се набиват едно по едно,в крайна сметка имах едни планове, дето скоро май няма да ги осъществя... Confused

Гарнитурата на Златен дъб може да се получи много добре, ако се боядиса и се смени дамаската, и си намери точния интериор, нещо такова може да се получи:
http://1.bp.blogspot.com/-2qCprm1HkDk/TzL1njjGs5I/AAAAAAAAAKg/F8 … .kreslo+607aa.JPG .
Златен дъб, не ти трябва регистрация, има телефон Wink
 И моята е от Продавалника, прежалих повече пари, заради по-изчистената линия, фотьойлите са много елегантни. На снимката ми изглеждаха по-малки, в действителност се оказаха по-големи, отколкото ми се щеше. Тапицерията е нова, но не ми се нрави особено.

Преди години единствената защита за дърво беше безира. Отгоре боядисваха с блажна боя.

# 651
  • Мнения: 58
Да вече има телефон,но вчера нямаше и затова ми трябваше помощтта на приятел Hug И моята цел беше да ги боядисам в бяло и друга дамаска но явно няма да ме огрее,защото като се сложи и цена за транспорт ми идва скъпичко.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 502
Момичета, много спешен въпрос ooooh! Има ли някой, който е работил с масло Osmo, цвят ТИК или ОРЕХ? Интересува ме дали първия червенее, а втория жълтее. Поръчах си ОРЕХ, но по пътя на връщане си мислех през цялото време, че май ще е много жълт. Следващия възможен цвят е ТК, но на мострата ми се стори много червенеещ и затова не го избрах. До час мога да сменя поръчката, а не съм сигурна. Ще омаслявам необработен чам на покрив със стени стари тухли, леко червени.

Моля, помогнете ако имате информация!

# 653
  • Мнения: 6 229
galenaa, според мен е по-добре да си оставиш поръчания орех. Peace


Нещо забавно:
Retired Russian Woman Decorates Her Home With 30,000 Bottle Caps
Евала на жената! Simple Smile

# 654
  • Варна
  • Мнения: 502
Благодаря за бързия отговор  bouquet

Предвид изтънчения вкус и усет, които с удоволствие съм открила в твоите неща, ще се доверя напълно. Проблема ми е, че когато имам избор винаги ужасно се колебая. Тъй като дограмата ми е стандартен златен дъб и тази конструкция ще е в съседство, реших ореха за добър избор. Но щом излязох от магазина и като се почнаха едни съмнения.... ooooh!

А и с тези стари тухли, от които е зида, съвсем се хвърлих в чуденка.

Може пък и Байбиби да се появи, тя познава най-добре маслото, да не кажа, че май тя го е "сътворила" като артикул Wink

Благодаря още веднъж!
 Hug

# 655
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 901
galenaa , не съм работила с маслото, но имам тикова масичка, а моя близка има тиков паркет. Определено червенее. Бих определила цвета като шоколадовочервен или червеношоколадов  Laughing.

Barbabeau, и аз свалям шапка пред това, което е успяла да стори.  Grinning

# 656
  • Мнения: 653
Барбабо, много готино! И какво търпение само... Не е за всеки тази работа Blush

deianai, видях боите и това, че не лакираш и не мога да не споделя. Преди време показах един син стол, който правих с такива бои. Резултат от две седмици ползване: посинени дюшеме, маса, дрехи ooooh!. Аз бих лакирала на твое място. Peace
В тази връзка, столът не намери място у дома. Достатъчно търкане ми донесе и заедно с другарчето му са запокитени на тавана. Не ги обичам вече Mr. Green.

Имам някои нови неща за показване... Но трябва да снимам Embarassed

# 657
  • Мнения: 677
Имам някои нови неща за показване... Но трябва да снимам Embarassed

Хайде де Simple Smile
И от Барбабо чакам една мебел Naughty

Аз днес тотално изтрещях в Бриколаж, купих червена, синя и жълта боя Shocked
Предвид хубавото време уикенда отивам да творя, още не знам какво точно ще преправям, но ми се маца, та две не виждам  Laughing

# 658
  • Мнения: 6 229
И от Барбабо чакам една мебел Naughty

Ема, не съм забравила, но последните дни нямах време да снимам.

Днес имам време и вече ще покажа въпросната мебел по моя идея, дизайн и изработка. Съвсем не става дума за някоя красота, но пък е много практично.
(дето вика мъжът ми: "да те видят хората що за човек си...") Laughing
Става въпрос за нещо като странична масичка, понеже отпред на дивана нямаме маса и май не искам и да имаме.
Да, обаче въпросната "масичка", то си е шкафче, съм го проектирала така, че да остане дискретно скрито, не се вижда почти от никъде в хола, но може да побире безчетно количество алкохол и безчетно количество модни списания (ето ме що за човек съм tooth ).


С диван...
               
... и без диван

Отдолу кенчета, отгоре тежката артилерия. За да не отиде зян пиенето, се наложи да добавя и парапетче. Joy
Отпред са три ниши за списания.


kind of "Side Table"

Тъй като възглавниците на дивана са по-високи от шкафчето, необезпокоявано си трупам там книги, списания, чаши и т.н., но отникъде не се вижда каква е навалица.


kind of "Side Table"

Сега за направата:
Шкафчето правих преди 5 години, след като купихме дивана. Тогава май още я нямаше тази тема, така че не се сетих да снимам процеса. Проектирах размерите на шкафчето според размерите на дивана. Използвах ПДЧ плоскости с 18 мм дебелина, които ми нарязаха на правоъгълници по мои размери още в магазина. После някои по-подробни изрязвания, нужни за правилното сглобяване, аз съм си ги правила. Използвах винтове за дърво, които завинтвах няколко мм по-надълбоко от повърхността на пдч-то, понеже преди боядисването китнах всичко, шкурих и чак тогава се заех да боядисвам. Понеже пдч-то е много смотан материал, едва след като сглобих шкафчето, си дадох сметка, че то няма да издържи товара на бутилки и списания, понеже плоскостите чисто и просто ще се сцепят Grinning, та се наложи да добавя летвички от истинско дърво на няколко стратегически места, които ми служат за "носещи колони". Млада и зелена бях, не бях измислила проекта с нужната доза инженерна мисъл:)))))) Ако трябваще да проектирам сега, познавайки по-добре материалите, бих проектирала "скелет" от дървени летви и "запълване" с плоскости или бих избрала МДФ (тогава не бях наясно, че има и такъв метериал и се спрях на първото, което мернах в магазина) и бих измислила по-стратегически носещи сглобки. Както и да е, с подпорките от летвички, шкафчето ми си е екстра и с пдч-то. Както виждате добре сме го натоварили (понеже истината е, че не сме големи пиячи, хаха).
Пдч-то има рошав ръб, така че всичките ръбове съм ги китвала и заглаждала с шкурка, преди боядисването. Преди самата боя минах една ръка с грунд с цел да запечатам материала, иначе щеше да ми "изпие" много боя на първата ръка. Цветът е избран максималко близък до цвета на стената, тъй като целта на шкафчето не е да се набива на очи, ами напротив. Wink
Колелцата са, за да не местим дивана вски път, когато искаме да се докопаме до някоя бутилка, ами изтегляме шкафчето напред (много смешно подрънква:))))))) )

# 659
  • Мнения: 677
Барбабо, идейно и функционално newsm24

Златен дъб, мернах в Прадавалник това и това, които на мен лично много повече ми допадат от вчерашното, но подобни мебели не се вписват във всеки интериор, не им ли осигури човек подходящо обкръжение, ще се получи като "на свинче-звънче".

Общи условия

Активация на акаунт