Какво поведение насърчавате?

  • 1 355
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
            "Щом те удрят - удряй и ти."  - това ли е съвета, който бихте дали на детето си?
           Дъщере ми е на почти 2 годинки. Въздържам се от шамари по памперса и в резултат тя не знае какво е да я ударят. Съберем ли се с други деца, та отнася по някой удар и се присвива безпомощно. Притеснява ме какво ще е като тръгне на градина.Съвета, който бих и дала е да потърси памощ от учителката, но госпожите не обичат постоянно жалващи се деца.Та се чудя дали горната максима не е по- удачна. Познавам майки, които без притеснение я проповядват на отрочетата. На какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 2 731
Моята дъщеря е същата -като беше топло се събирахме майки с децата на една площадка ,съответно не минаваше без бой .И един ден седнали на една пейка и децата от двете и страни ту едното я удря ту другото и тя стои  #Crazyи ме гледа и вика мамо -почнах да и казвам ударят ли те и ти удряй -така че това е по -добрия вариант отколкото да седи и да плаче въпреки че пак не мърда като я ударят Sick.Надявам се да го проумее и да се защитава защото в градината едва ли ще и обърнат внимание ако се оплаче на учителката!

# 2
  • Мнения: 1 134
Не насърчавам дъщеря ми да удря!
Не смятам, че това е начина! Особено на фона на това насилие, което ни залива отвсякъде и на ужасиите, които се случват и между децата вече!!!
Нито вкъщи я бием, нито я възпитаваме тя да се защитава по този начин.

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Съгласна съм с мнението на Лили. Аз също не бих учила детето си да стои и да се присвива, когато я бият.И Рони през лятото се случваше да отнесе по някой удар, а тя горкичката не знаеше какво става....даже не се и разплакваше. Но към края на лятото вече отвръщаше, без аз да съм я учила на това....даже понякога и тя първа налиташе newsm78...такива постъпки, разбира се не ги насърчавам и и обяснявам, че това е лошо Naughty....опитвам се да я придържам към златната среда, но не винаги е възможно.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
То си зависи от детето дали ще се бие или не Grinning и не мисля, че до определена възраст то се вслушва много, много в родителските съвети на тази тема - или е побойник /което си минава с възрастта/ или не Grinning Разбира се, изключения са случаите, когато децата са сериозно бити в къщи - тогава те възприемат това като нещо съвсем нормално и съответно го пренасят и в игрите.
Съветвала съм дъщеря ми на някоко пъти съм я  да се бие, когато е била буквално тормозена /и то от по-малки деца, с които не би имала проблем да се справи/. Но тя категорично отказва - предпочита да бяга и да се крие Grinning. Та мисълта ми беше, че май много не зависи от нас как децата решават споровете помежду си.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 848
То си зависи от детето дали ще се бие или не Grinning и не мисля, че до определена възраст то се вслушва много, много в родителските съвети на тази тема - или е побойник /което си минава с възрастта/ или не Grinning Разбира се, изключения са случаите, когато децата са сериозно бити в къщи - тогава те възприемат това като нещо съвсем нормално и съответно го пренасят и в игрите.
Съветвала съм дъщеря ми на някоко пъти съм я  да се бие, когато е била буквално тормозена /и то от по-малки деца, с които не би имала проблем да се справи/. Но тя категорично отказва - предпочита да бяга и да се крие Grinning. Та мисълта ми беше, че май много не зависи от нас как децата решават споровете помежду си.

Подкрепям! Peace
Сега след нова година Сиси си има проблемчета в градината. Съветвах я първо да говори с ответната страна - резултата на другия ден ' мамо, те не чуват какво им говоря!' . На госпожата категорично не желае да се оплаче- нещо което ме изуми, а довода беше, че госпожата имала достатъчно работа с непослушните деца ' знаеш ли как я ядосват!???'. Ми накрая и казах, да ги тупне по веднъж двете госпожици дето я тормозят обаче тя така недоверчиво ме изгледа и каза, че не иска. Никога не е бутала или удряла дете. И не е като самата тя да не е била ступвана ...от мен например. Просто не е такъв човек и това ме издразни много тези дни. Предпочита да заобиколи проблема, прави компромиси с желанията си.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не насърчавам боя. Ако я бият, я карам да им казва, че така не се прави (но те са още мъници в яслата). Тя така или иначе се научи да удря от другите деца, защо трябва да поощрявам агресивно поведение?
А аз пляскам по дупето понякога, като има причина. Не "бия" нито малтретирам детето; по лицето и прочие не удрям и не давам да я удрят. Не смятам, че такъв вид наказание ще даде в резултат дете-побойник. Приятелката й в яслата не е наказвана никога с такива пляскания, което не й пречи да е едно от най-побойнически настроените деца в групата.

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
То си зависи от детето дали ще се бие или не Grinning и не мисля, че до определена възраст то се вслушва много, много в родителските съвети на тази тема - или е побойник /което си минава с възрастта/ или не Grinning Разбира се, изключения са случаите, когато децата са сериозно бити в къщи - тогава те възприемат това като нещо съвсем нормално и съответно го пренасят и в игрите.
 Та мисълта ми беше, че май много не зависи от нас как децата решават споровете помежду си.
 
 newsm10

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Щом те удрят - удряй и ти." 

Това е - да!
Точно този съвет ми даде една собственичка на частно школо в далечната 1999г.

Вярно си е, че си е до дете. Щерката ми си е скромна и тиха, но сина ще връща и за нея.

# 9
  • Мнения: 9 990
Зависи.Аз съм от майките,които пляскат по памперса,сега вече и по без памперса.В тази връзка,понеже немога да стоя и да гледам винаги безучастно какво се е случвало по градинките съм и казала-бият ли те/или въобще има ли агресия към нея/-оттегли се-ела при мен.Чак да отвръща не е нужно,а и с тръгването на ясла-сама се научи.Аз смятам,че затова сме до децата навън-да ги предпазваме от това да си избодат очите и да ги озаптяваме навреме.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 1 606
То си зависи от детето дали ще се бие или не Grinning и не мисля, че до определена възраст то се вслушва много, много в родителските съвети на тази тема - или е побойник /което си минава с възрастта/ или не Grinning Разбира се, изключения са случаите, когато децата са сериозно бити в къщи - тогава те възприемат това като нещо съвсем нормално и съответно го пренасят и в игрите.
Съветвала съм дъщеря ми на някоко пъти съм я  да се бие, когато е била буквално тормозена /и то от по-малки деца, с които не би имала проблем да се справи/. Но тя категорично отказва - предпочита да бяга и да се крие Grinning. Та мисълта ми беше, че май много не зависи от нас как децата решават споровете помежду си.

Подкрепям напълно. Бимбото не отвръща като го удари някой - имам предвид в градината или навън - в резултат на което доста често се прибира у дома ухапан, ударен , ритнат и посинен. Мъдрата му баба (майка ми демек) му казала като го ударят да бяга. Не съм съгласна и много се бях ядосала дори.
 Не искам да започва пръв да се бие - той и не го прави - на бой ми е налитал на мен и на баща си - на дете никога, но и не съм съгласна да го пердашат децата, а той да не може да се защитава.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Лекси го е формулирала много добре.
И понеже моят си пада побойник: ако детето насреща се свие, той продължава да напада, ноооо миналата седмица се събрахме с едно приятелче (отдавна не се бяха виждали) и то му отвърна на нападението и впоследствие "почти" се разбраха. Само за някоя друга кола се сдърпваха. Безпричинен бой нямаше.

# 12
  • Мнения: 9 990

 Предпочита да заобиколи проблема, прави компромиси с желанията си.

Цитат

Аз бих поздравила дъщеря ти.Желанието да се сбиеш може да се подтиска успешно и това не е бягство от проблема,нито заобикаляне.Ако всички го умееха,нямаше да има едни хроники по вестниците с неприятни новини.Разбира се аз говоря не за дребните спречквания и сбутвания,които децата сами разрешават.

# 13
  • Мнения: 2 700
Съгласна съм с Лекси, че всичко си е до дете. Аз, обаче, бях на принципа "ако те удрят, удряй". Дъщеря ми се научи с течение на времето да се защитава. Природата й никога не я накара тя да тормози, удря или малтретира някое дете. НО спечели респекта на побойниците в градината й с това, че не си оставяше магарето в калта и си осигури необходимото спокойствие.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз пък им казвам "ако те ударят и ти удари". Омръзнало ми беше да гледам дъщеря ми нахапана, бита, бутната ит.н. Само дето  и да й го казвам тя не се бие. Не е агресивна и не тероризира други деца. Предпочита да отиде и да се оплаче на учителката. Напоследък и това не прави, защото явно няма ефект Sad.
  Малкият пък както си стои кротко и тихо си играе, само някой да му наруши територията и веднага се отбранява. Така, че него и без му го казвам го прави.
  Стремя се обаче да ги науча да не удрят първи, да не се бият без причина и да зная, че не това е начина на решаване на даден проблем.

Общи условия

Активация на акаунт