Зъбки, бели като гъбки

  • 2 041
  • 11
  •   1
Отговори
От каква възраст трябва да се мият зъбите на детето? Как се справяте с този проблем?
Аз мия на моя син /1г и 5м/ зъбите откакто станаха 4 броя /от 8м/, но въпреки това в основата си те жълтеят.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
A аз не ги мия още - Мартин пищи като се опитвам да му бръкна в устата, явно заради растящите кътници, пък и ми се струва, че сега само ще гълта пастата. Без паста пък да чистя Rolling Eyes - не знам, за сега караме на естествено почистване - гризане на сурови плодове и зеленчуци.

Ще изчакам да почне да разбира и да приема миенето на зъбките като игра - все трябва да му е приятно заниманието,а сега няма да е такова.

Не са му жълти зъбките.

# 2
Zdraveite, Vesi. Kogato bebo stana na 8 meseca kak mu miehte zabite? S chetka i pasta li ? Kakvi? A ne e li rano?

# 3
  • Мнения: 4 358
Ние днес бяхме семейно на зъболекар. Питах зъболекарката и тя каза, че щом Оги има зъбки, трябва да ги мие. Сега ще търсим четка и паста за зъби.
Mam4e, каква паста ползваш за Марти?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 019
Теди,да кажа и аз нали децата са ни на еднаква възраст Laughing
Ние си взехме паста на чико, защото на нея пише , че може да се гълта, има по-малко флуор.На нас докторката ни каза да спрем флуорните капки докато детето не се научи да изплюва пастата, за да не се получи предозиране с флуор.

# 5
  • Мнения: 4 358
Мерси за инфото Grinning
На Оги никога не съм му давала флуорни капки - и педиатърката, и зъболекарката казаха да не давам  Rolling Eyes

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина си мие сама зъбите от няколко месеца вече... Понякога ми дава да бръкна и аз...да и покажа как да си мие и по-задните зъби.

в началото и купувах детска паста, но тя я изяжда...та сега си мие зъбите с нашата:)

# 7
На 2 год. започнахме да мием зъбите сутрин и вечер с детска паста. Първо ги мия аз, а после тя. Въпреки това по зъбите има налеп, зъболекарката ме посъветва, да купя килсородна вода и да ги трия с тампонче Confused:

# 8
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: tedi_b
На Оги никога не съм му давала флуорни капки - и педиатърката, и зъболекарката казаха да не давам  Rolling Eyes


i nie ne sme davali kapki
inak miem s colgate pasta za zabi ot vazrast godina i polovina no na nas mnogo kasno ni po4naxa zabite 4ak v 11-12 mesec da se pokazvat

# 9
  • Мнения: 1 077
Откакто стана на 1.2 и ми докопа четката за зъби - купих на Ида нейна + паста за деца ВАДЕМЕКУМ с малко флуор и вкус на зелена ябълка. Мие си зъбите сама, гушната в мен пред огледалото в банята - вечер, когато я мия след хранене. Понякога и сутрин, когато се сетя да и връча четката.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Скоро пусках такава тема в общия. Дадох на Мая нейна си четка, сега вече се подмята сред играчките.
Пастата е за деца над 3 години, имайте предвид! Или поне говорете със зъболекар и му я покажете.
Преди това - с вода се мият. Не, че успявам да измия каквото и да е. Сама си я дъвче, търка нещо, ама какво - не е ясно.
Та така - с цели 12 зъба, ама май основно чеше венците.

veseto, вземи го заведи на зъболекар. Може да има нещо по-сериозно, добре е да го види отрано.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: Reza
..та сега си мие зъбите с нашата:)

Знам, че не е хубаво дете да си мие зъбите с паста за възрастни. В нашите пасти има абразив, който наранява по-нежния емайл на детските зъби.

Общи условия

Активация на акаунт