отглеждане на деца почасово?

  • 2 039
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 804
  Четох някога във форума, как може да отглеждаш детето си в мини детска градина, не знам как да го нарека даже, за което се извинявам. Ще се опитам да обесня hahaha
  Знам, че може да отглеждаш в дома си няколко деца, родителите ги оставят у вас, като на детска градина, естествено трябва да имаш необходимите условия. Не знам за коя държава ставаше въпрос, че има такива жени, които са и офицялно, легализирани детегледачки. Има ли такава опция тук в САЩ? Просто се чудя с какво бих могла да подпомогна семейния бюджет , след като си остана в къщи с бебо.  Ако мога да отглеждам наравно с моето дете още няколко, би било добър вариянт за мен newsm78 Та мами в САЩ, как вие практикувате, доверявате ли се на такива жени, има ли изобщо легализирана детегледачка?

Последна редакция: вт, 17 яну 2006, 23:28 от smily_5q

# 1
  • Мнения: 804
 Нека разширя темата, за да се включат по-вече мами, от всякъде. Така ще разбера, дали идеята ми може да се реализира.
 На какви грижи оставяте децата си, когато се наложи да работите? На детска градина или детегледачка, какви суми плащате? Доволни ли сте от избора?
 В държавата, която сте, предлагат ли се подобни услиги, малка детска градиона, с няколко деца, в къщата на детегледачката. Как протичат занятията им там, хранят ли децата ви , по колко часа можете да ги оставяте, въобще каквото се сетите. всяка информация по темата ще ми е интересна, а може би и от полза Hug

# 2
  • Мнения: 380
Тази идея е много хубава наистина. И на мен ми е минавала през ъкъла неведнъж  Grinning. Не съм сигурна,че трябва да имаш сертификат за това. Разбира се, че е в плюс ако имаш такъв. Аз имам една позната която си дава така детето на една жена. Жената има свое дете и гледа около още 4 чужди в къщата си. Много са доволни. Детето си играе с другите дребосъци, спи и яде през деня при жената. Следобяд го взимат. И цената мисля че не беше лоша, защото е доста по-ниска от цената която плащаха на бейбиситър преди това.

# 3
  • Мнения: 818
Ами тук в Англия искат жилището ти да отговаря на някакви условия за безопасност,а може и нещто друго да искат като сертификат.Има една мама Катя и е ника и е в Швейцария дано види темата и отговори,но за САЩ идея нямам как стоят нещата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 367
здр,
ako гледаш до 6 деца за щатите няма нужда от никакви докс..нашта щерка я гледа такава жена,събират и се към 2000 долара на месец по мои сметки..определено си заслужава ако избереш да си седиш у дома и ти се работи..пиши на ли1на ако те интересува нешо оше, да не занимаваме хората дет не им е интересно
Анна

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Анна, занимавай ни, моля те. Grinning
И на мен тази идея ми допада, сериозно я обмислям, но чакам Дени да стане на годинка и половина и тогава да започна. Според мен това е най-подходящата възраст да започне да "ходи" на детска градина. Wink
Аз, обаче искам да наема отделен апартамент, който да си е направо детска градина. Доколкото знам, до 6 деца може да гледаш без всякакви сертификати или съответно образование и тук, в Канада.
Анна, пиши как процедира позната ти, на какво акцентира. Ако предпочиташ може и на лични.  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 394
може би си чела темата ми за това,че детето ми тръгва на child minder newsm78Но става въпрос за Кралството.
Плаща им се по 3.50 лири на час, регистрирани са като такива и им правят редовни проверки от здравната служба и полицията, както и детски психолози. Изкарали са курсове за първа помощ, а някои даже за работа с деца с увреждания и т.н.

Гледат оБикновено до 8 деца,, но и те не си засичат напълно часовете.

# 7
  • Мнения: 3 394
Заемайки се с отглежденето на деца у деца у домадетегледачката е отговорна за живота и здравето на чужди деца и родителите ще изискват от нея да полага максимални грижи за тях. Отговорността е огромна! Трябва тя да е добър психолог и да има здрави нерви-все пак ако вреснат 6 или повече гърла едновремено..... #Crazy

Но няма по хубаво нещо от това около тебе да щъкат усмихнати личица Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 804
Явно въпроса е интересен и за други мами Grinning Анет 1004, по-вече от 6 деца и не мисля, че мога да гледам, звучи ми добре, че няма нужда и от док. Иначе вие каква цена плащате, ако е удобно да кажеш. Ще ми е интересно, ако споделиш и по-вече подробности, храни ли се детето там, при какви условия я гледат, по-ефтино ли е от детска градина, доволна ли си, а детето как се чувства там? И все ей такива неща са любопитни, та ако може да споделиш Hug Благодаря!

# 9
  • Мнения: 804
Арвен, права си, че е голяма отговорност и са нужни доста нерви #Crazy Аз не смятам, че бих се ангажирала с много деца, може би 3-4 ще са ми добре. В БГ имах възможност да работя с деца, макар и по друг начин, но съм запозната с детската психика, грижовна съм и имам голяма и удобна къща за целта. В същото време не искам да оставям детето си от рано, а искам и да изкарвам парички от дома, та това ми хрумна като идея. Мисля, че около мен има и доста бг мами, които биха се възползвали от услугите ми. Разбира се, за сега е само идея и само размишлявам и проучвам.

# 10
  • Мнения: 2 257
Личи си, че си отскоро в ЮС и не ти минава още мисълта и не си наплашена от едно малко, но важно нещо - хубаво, ще отвориш такава забавачница, ще гледаш децата, а знаеш ли за така наречените съдилища? Даваш ли си сметка, че ако не дай си Боже, някое дете се препъне съвсем невинно, изтопурка се и му потече кръв, мама и тате (ако са малко само луди, каквито са повечето обаче) могат да ти разбият живота от съдене??...Да не споменавам по-грандиозни неща като синина, белег и о, Боже, опази, жива да не бях Laughing Crazy...Тук се съдят за Дубр'утру и аз лично, въпреки че само с деца се занимавам, не бих си сложила таралеж в гащите и то в собствената ми къща и то с американски деца и то с малко бебе, че и по цял ден...Ами ако някое от тях е с емоционални или някакви други, скрити все още проблеми? На луда могат да те направят - и децата, и родителите.....Не искам да ти преча на идеите по никакъв начин, само искам да се замислиш над това. Верно е, че който не  е опитал, той не е успял, но чуждите деца в Щатите са мноооооооого сложна тема и човек трябва да е много отракан, много навътре със закона и с много други работи, преди да се захване лично да гледа такива у дома си.... Освен това, повечето американки предпочитат да си дадат децата на Day care, защото там има структурирана програма, условия и съоръжения за обучение на децата...И все пак вероятно за теб е по-важно да си край детето си и междувременно да изкарваш някой лев, така че напълно те разбирам и е възможно да проработи системата, но много, много се пази от откАчени родители Laughing Успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 367
привет пак,
когато пуснахме ния попълнихме маса хартии,2/3 от к освобождават жената от отговорност в слу1аи на нещастие..вси1ки така процедират...на нас идеята за подобно място ни харесва зашото болестите са по-малко от нормамел деу кеър(и такъв опитахме).Аз съм ли1но доста довер1ива и не съм патила,опитвам се и децата си така да гледам..ако вземеш да мислиш ужасии-то ги има във всяка професия..
та-тази жена гледа в моемнта 4 деца-нашто,брат1е на 3.5г и сестра му на 6месеца и една мома колкото ния..гледа ги в беизмънта си,спят в тревъл крибс,ядат каквото си носим ние всеки ден..извежда ги на двора си когато времето позволява..работи от 7.30 до 5.30,ако закъснея се обаждам и не е грижа..не шофира с децата и не ги води никъде..това е за нея..предишната от к бяхме супер доволни ги водеше на библиотека,по паркове и пр но и писна и заряза бизнеса...за нейната възраст е окс,след 3 ше я местим някъде с пове1е деца и занимания..мислим да и връ1им и стефан след някои и друг месец..ния е по такива жени от 4м си възраст..жената играе баш "баба",в сми 1е възпитава,у1и ги и пр,но не е като на детска градина..за това плашаме 120$/седмица,к е с около 60 по=малко от градината в к беше..
това от мен,иска мислене и организция,работа си е,не е като да наглеждаш някого за няколко 1аса,бизнес е и като всеки си има минусите,но според мен е 1уидесен варянт за стеи ат хоме мъмс
вси1ко добро,ако някои иска още инфо-насреша съм
Анна
как се 1увства ния-според мен е много добре 1е е сред деца.аз не мога да осигуря толкова забава,ако ше на маимуна да стана..нау1и се на ред,яде сама,спи по режим,у1и се да споделя и пр..а!и нашта леля е от пакистан и англииския и не е върха но оби1а децата к за таз възраст е много,ако не най важно,,
и-намерихме я по вестникя,може и с обява в местния магазин или по инет

# 12
  • Мнения: 3 491
Моето малкото дете е на 3 годинки и половина и все още на такова отглеждане, много съм доволна от жената, да чукна на дърво. Големият и той ходеше при нея до това лято, но вече е в предучилищна, в друго населено място сме, и за мое и негово голямо съжаление няма как автобусът да го кара следобяд при нея. Аз съм страшно респектирана от професионалния и подход към гледане на деца и  чистосърдечно си казвам, че не бих могла да го направя. Тази жена е винаги спокойна и уравновесена, организира децата, възпитава ги, готви им, спят на хубави легла наобед, за празниците им прави тържества, моделира и рисува разни неща с по-големите. И т.н., да не взема да урочасам нещо  Simple Smile. Та така, пиши ми, ако искаш да знаеш нещо повече от гледната точка на клиента.

# 13
  • Мнения: 3 146
В Квебек можеш да гледаш до 6 деца в къщата си и не се иска ни акъл, ни образование. Арабките предимно това правят - така и така си гледат и техните деца пък и някой лев изкарват. Дават им по 35 долара на ден на дете - държавата дава 28, а родителите - 7. Аз не бих се хванала с такова нещо, ама виж да направя наколко такива градини и да ги менажирам - защо не!

# 14
  • Мнения: 934
В UK можеш да гледаш едновременно до 3 деца под пет години, вкл. собствени.

Общи условия

Активация на акаунт