Въпрос за солта и нуждата на кърмачето от йод

  • 381
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Замислила съм се по този въпрос,тъй като приготвям папото на бебка без никакви подправки.Но все пак нали солта е източник на йод за организма?В такъв случай не е ли добре да се добавя сол в храната на бебето? Или то си получава йода от другаде?
Да поясня,че бебето е изключително кърмено и е захранено на 5,5 мес. и до сега няма заместено хранене.

Притеснявам се все пак дали осугирявам на бебето всички необходими вещества,за да расте зраво и щастливо  Wink Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Солта е вредна за бебешките бъбреци.Не го мисли йода Wink
Ники прояде сол с общата храна, тоест едва отскоро, 2-3 месеца.

# 2
  • Мнения: 192
Ми те май в купешките слагат солчица,да им е вкусно на бебчовците Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 4 915
Слагат сол да им е вкусно на майките на бебчовците, като избират пюретата.  Twisted Evil
На детето няма как да му липсва вкуса на солта, при положение, че не я е опитвало.


Дъщеря ми почна да яде леко посолено след годинката.

Относно набавянето на йод - малките деца се нуждаят от изключително малко количество йод - 50-60 микрограма дневно.

в 100 грама сол се съдържат 3000 микрограма,
Морска храна - 66 микрограма йод/ 100 грама храна
Зеленчуци - 32 микрограма йод/ 100 грама зеленчук
Месо - 26 микрограма...
Яйца - 26 микрограма
Млечни продукти - 13 микрограма...
Хляб и зърнени - 10 микрограма....
Плодове - 4 микрограма/100 грама плод

http://www.healthyeatingclub.org/info/books-phds/books/foodfacts … /data/data5k.html

Йод се съдържа и в кърмата.

# 4
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Йод се съдржа в достатъчно за бебешкия организъм и в другите продукти, не е нужно да добавяш.Моят син също от скоро консумира и то защото го записах детска кухня, а там подозирам,че слагат, макар и малко.Ако можеш да я избегнеш, по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 215
Йод определено има и в други продукти, които й даваш, даже на етикетите на някои от готовите пюрета в съдържанието е упоменат йода Grinning
А солта не случайно е наречена една от трите бели смърти- чесно ако мога и аз да ям без сол бих го направила, ама на Mr. Green

# 6
  • Мнения: 69
Сол в никакъв случай!!! NaughtyМного е вреден за децата под 1 годинка.По-добре без нея!Не може да се преработва и може да има много лоши последици за бебчето!

Общи условия

Активация на акаунт