Майчета от Варна, внимавайте

  • 1 549
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Статия за родилния дом "Света Анна" във Варна:

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=171437

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле това което пише е ужасно! Горките бебчета, това направо е безобразие. И как може чак след 26 дете, да се сетят да направят проверка!? А като се има предвид, че майките разчитат изцяло на тези хора!

# 2
  • Мнения: 280
   Направо съм потресена, чак не ми се вярва. Трябва да раждам месец март и се бях насочила точно към тази болница.

# 3
  • Мнения: 8 769
Коя е Света Анна? С тия новите имена съвсем се обърках ... Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не е ли Окръжна  newsm78

# 5
  • Мнения: 280
      Точно Окръжна болница е !

# 6
  • Мнения: 663
Когато раждах там, две от сестрите си говореха , че шефа им наредил да описвт всичко най-подробно и било крайно време да се действа така след тия фалове...Но погледнахте ли отзивите под статията ,може да става  дума за някаква конкурентна война м/у болниците newsm78Все пак аз съм много доволна от окръжна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз също раждах там без никакви предварителни уговорки и останах много доволна,особено от отношението и грижите на персонала.Но това беше преди близо 3 години, а сега е факт,случилото се с тези 26 бебчета.Недопустимо е това да се случва в държава,която се бори за увеличаване на раждаемостта.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Света Анна мисля че е още една частна болница, както и Майчин дом, бяха ми казали за нея, но не знам къде се намира. Окръжна болница си е Окръжна, аз раждах там и бях много доволна, дори лекарката която си наех, дойде извън работно време и не ми взе и 1лв. за цялата процедура. А и през целия ми престой там 4 дена, всичко беше супер и отношението и чистотата, и лекарите са на ниво и нямаше инциденти с бебетата. А да не говорим, че всички се натискаха да раждат там и се налага да чакаш за легло, дори се е налагало да връщат бременни поради липса на легла.

# 9
  • Мнения: 216
Здравич, не става въпрос за някаква "война", а за съвсем реални и точни факти.Поради липсата на неонатолози и съответно неонатологично отделение, Окръжна болница няма право да извършва израждане на деца, камоли пък недоносени бебета.....Говорим за закони все пак и за това как  някой си затваря о4ите за тях.....Поздрави на "свирепото"....

# 10
  • Мнения: 8 769
Света Анна мисля че е още една частна болница, както и Майчин дом, бяха ми казали за нея, но не знам къде се намира. Окръжна болница си е Окръжна, 
Това са пълни глупости. Частната АГ болница във Варна е "Майчин дом". Света Анна е, както разбирам от по-осведомените е бившата Окръжна болница.

# 11
  • Мнения: 603
И аз съм доволна от Окръжна /от хората, които работят там/. Но скоро чух една неприятна история от моя приятелка, която роди преди десетина дена.
И за АГто съм чувала неприятни истори, свързани основно с корупция.
Вероятно има и добри и лоши отзиви за всички болници.
Не, че във Варна има голям избор...

# 12
  • Мнения: 1 425
Аз също съм раждала в Окръжна и отношението на персонала беше много добро. Когато къпеха бебетата, детската акушерка беше с найлонови ръкавици и ги сменяше за всяко бебе. Ако найстина Св. Ана е Окръжна си мисля, че по скоро това е атака от страна на АГ болница, защото след смъртта на 9 бебета преди няколко години, заради вътреболнична инфекция родилките взеха да предпочитат Майчин дом и Окръжна.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Абсолютно съм съгласна с горното мнение.
Родих в Окръжна през Май 2005. По време на престоя ми отделението беше претъпкано, раждаха се по 10-12 бебета на ден. Наложи се да връщат родилки /да ги пренасочват/, защото нямаше свободни легла.  Въпреки натовареността, докторите и акушерките бяха винаги мили и усмихнати.

Струва ми се, че всичко е въпрос на притесненията на АГ-то за техния доста занемарен имидж напоследък.
И хубаво, че правят статистика за Окръжна, ами те как са?

p.s. Вижте и гова тук:
  http://www.pozvanete.bg/pozvanete/news.pl?ses=0&id=41443&action=p_news&data=2006-01-18                     

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 02:06 от dolly

# 14
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Света Анна мисля че е още една частна болница, както и Майчин дом, бяха ми казали за нея, но не знам къде се намира. Окръжна болница си е Окръжна
Тинка, Св.Анна е ОКРБ. Wink.Внасям уточнението, за да не се обърка някое майче.Нищо че всички я знаем Окръжна болница. Simple Smile
Аз раждах там, не  мога да кажа че съм доволна, нищо че раждах с уговорка.И честно казано не мога да разбера какво ми я хвалите всички.Това че персоналът е усмихнат, не е показател че добре си върши работата.Не визирам ничие мнение, просто ми прави впечатление, как всички това изтъкват.
Хигиената в болницата е под всякакво ниво, наясно ли сте колко често има вътреболнични инфекции?Да чистят всекидневно, ама на някоя направи ли й впечатление с колко отровно миришещ препарат почистват стаите на бебетата?За мен това е недопустимо.
Не пускат майката и да припари до бокса с бебета, нищо че вижда през стъклото,че нейното се съдира от плач примерно или е повърнало.Акушерките "нахокваха" всяко момиче( мен специално не са, де Close) ако дръзне да си вземе бебчето, "кво толкова ма, нали трябва да му се разгърнат белите дробове"....А те самите на нощната смяна пушеха в отделението.Пред очите ми една ромка, хъмм....нахълта от вън с всичките си микроби, бацили и тем подобни, полепнали по обувките й, до сами стаята с бебетата да си зърне внуче ли, племенник, докато поне 2-ма лекари и няколко акушерки я видяха в коридора без да реагират.
Да не ви казвам как пък една от педиатърките крещеше на едно момиче, което имаше проблем с гърдите, че "ще й шибне един шамар, да се цеди, кво се лигави".
Абе.....въобще още много мога да разказвам.Но искам да ви кажа едно, да и аз в трескавата радост след като станах майка и изпитвайки огромна благодарност към хората, които посрещат новия живот, не обърнах на момента внимание на много работи, които ето щом ги пиша, съм осъзнала,че ме дразнят.Тогава ще кажете, тази кво ни занимава и плюе...?Ами занимавам ви, защото като чета такива работи настръхвам, а мисля всичко е в нашите ръце. Peace

Общи условия

Активация на акаунт