Отново проблеми с акането :(

  • 1 245
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, следвайки вашите съвети давам всеки ден домашно пюре от сурова ябълка или круша. Определено имаше ефект - както акаше веднъж на два-три дни, след въвеждането на суровите плодове, започна да ака всеки ден. Проблемът е обаче, че с всеки изминал ден акото ставаше от кашаво все по-твърдо и от два дни вече ака само на топчета. Тази сутрин се изака, плачейки!!! Явно много го болеше...

Oсвен плодовете сутрин и следобяд, последните дни наобяд му давах грах с картофи. Възможно ли е това толкова да го е запекло? Вчера следобяд дадох домашно пюре от тиква - никакъв ефект...

Момичета, кажете ми какво да правя? Да го оставя ли само на кърма за 3-4 дни или кърма + пюре от сурови круши сутрин на гладно? Моля ви, дайте аъвети!!!

# 1
  • Мнения: 216
Теа нямям опит в захранването -занм 4е картофа запи4а.Но ако е зле за6о не му даде6 Дуфалак да се оправи сега ,а после продължи с разхлабва6и храни.

# 2
  • Мнения: 3 550
Аз бих изчакала с граха. Предизвиква газове и тежи на стомаха ,може от това да е плакало бебето. Ябълката също запича. Защо не я спреш и да минете само на круши и тиква. Можеш да даваш и варени сини сливи.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Да грахът предизвиква газове, може да поизчакаш с него (въпреки че аз го дадох май около месец след захранването и не е имал проблеми). Но пък той разхлабва. Аз смесвах за обяд запичащ с разглабващ зеленчук - запичащи са картоф и морков, разхлабващи - тиквичка, грах, зелен боб.

Аз съм ти казвала - 2 дни беше на кърма, за да оправим запека. След това намалих като грамаж пюретата и постепенно увеличавах. Също можеш да слагаш кърма (ако ги приготвяш с вода) в самите пюрета.

# 4
  • София
  • Мнения: 533
Момичета, благодаря ви Simple Smile

Вчера оставих Денис само на кърма и пасирана сурова круша сутрин на гладно и следобяд между кърменията и днес вече имаше ефект -изака се два пъти, втория - съвсем нормално Simple Smile През трите дни, докато му давах граха, нямаше проблем - не е имал кой знае какви газове, акаше си добре. Бях му дала две-три лъжички каша от елда, смесена с кърма - възможно ли е елдата да го е запекла, а не граха?

С какво да продължа сега? Да го оставя ли още дни на кърма и круша или да продължавам със захранването? Дайте съвети с какво да продължа. До момента сме яли:

от зеленчуците - морков, картоф, тиква, тиквичка, пащърнак, карфиол, грах
от плодовете - круша, ябълка, синя слива, кайсия

Какво количество плодове давате на бебетата? Много ме очуди, че педиатърката ми каза да не давам повече от 30-40 г - това ми се вижда малко за 7 месеца. Синът ми изяжда около 70-80, а понякога и повече - зависи от пюрето.

Суровата ябълка запича или разхлабва?

А дуфалак може ли да се дава на 7-месечно бебе?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Ако до сега си давала примерно 120 гр пюре на обяд, сега започни с 80 като постепенно увеличаваш, за да не се запече отново.

Дуфалак само аз съм пила, така че не знам.

# 6
  • София
  • Мнения: 533
ОК - това ще го направя, но се чудя дали още няколко дни да не му давам само разхлабващи храни...

Ваня, дай съвет какво заленчуково да му дам утре?

# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
Примерно морков, тиквичка и малко карфиол (той също май разхлабва).

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457


А дуфалак може ли да се дава на 7-месечно бебе?


Да, може да даваш дуфалак,но в краен случай,ако изобщо не ака повече от два дни. При теб не е нужно. Просто намали малко пюретата,особено моркова и картофа. По-добре му направи пюре от тиква (може и тиква и картоф). Тиквата действа много добре и е полезна.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 533
А мога ли да продължа с кашата от елда, като сложа в нея круша или тиква например? Дали самата елда запича?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
А мога ли да продължа с кашата от елда, като сложа в нея круша или тиква например? Дали самата елда запича?
Ами досега не сме се запичали от елда и не съм чувала да е запичаща. Мисля че можеш да продължиш да я даваш, още по-добре с пюре от круша

# 11
  • Мнения: 3 550
Сещам се за просо, чушки, броколи, спанак.

# 12
  • Мнения: 3 379
Много деца получават запек при захранването с твърди храни, това е нормално и ще е нужно малко време, за да се регулира изхождането. Аз имах подобен проблем с Гого. Правех му балансирано меню - например ако ще давам днес зеленчук картоф или ориз, гледам да е в комбинация с карфиол или спанак, или пък плодовото да е разхлабващо - круша, сушени сини сливи, ябълка (регулира). Балансирай известно време менюто по-прецизно, докато започне да си ходи нормално. Имай предвид, че акото му вече става по-твърдо от твърдите храни и това не означава непремено, че е запек (стига да няма болка, кръв и т.н.). Гого например първите 2 месеца от захранването имаше периоди, в които не е акал и по 2-3 дни, но постепенно се оправиха нещата. Аз за всеки случай си записвах кога ака, за да проследя какво се случва.

# 13
  • Мнения: 2 271
А мога ли да продължа с кашата от елда, като сложа в нея круша или тиква например?
Аз винаги комбинирам кашата с разхлабващ плод!Ние имахме сьщия проблем сьс захранването,но комб. каша-плод ни оправи!Вместо Дуфалак пробвай чай Blevit L-той е плодова отвара,размеква акито в червата и може да се дава всеки ден!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 340
Т.к. и Ники имаше ужасен запек малко след като го захраних, се наложи да отидем на гастроентеролог. Каза да не давам ориз и банани и изписа Дуфалак – 10 дни по 1 ч.л. сутрин. Към Дуфалака НЕ се привиква. Въпреки че Ники се оправи още след 2-3 дни, аз продължих да му го давам до десетия ден. Явно организма му свикна, че вече не е само на кърма и акитата няма да са онези редките  Wink. Вече повече от месец нямаме проблеми с изхождането и вече го прави без рев  Peace.
Елдата не запича, води се регулираща. Аз винаги с кашата давам по 40-50 гр. пюре, не само за разхлабване, а и за разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт