на плуване - от кога?

  • 3 759
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Здравейте, мами
вярно, че е още доста студено, но така или иначе съм се сетила, та да питам
кога (на каква възраст) научихте вашите деца да плуват/записахте на курсове по плуване? Синът ми е на 3 години и се чудя дали през лятото няма да му е време вече...
Поздрави Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Тук във Варна под 6 години не ги искат треньорите.Големия го учим аз и баща му с възглавничките на ръцете,а на тренировки за стил смятам да го записвам сега на пролет.

# 2
  • Мнения: 544
Големият ми син тренира от септември месец/тренера не взема под 6год/и за около 2месеца вече овладя почти всички стилове/делфина още го мъчи/като разбирасе това си е индивидуално.С баща му цяло лято се мъчихме,но нищо не постигнахме с обучението.А тренировките са си целогодишно/открит/закрит басейн като цените при нас варират от 20до 40лв.Мисля че това е много подходящ спорт за децата най-щадящ от към травми/били сме 1год на спортна акробатика/Успех!

# 3
  • Мнения: 313
 Още миналата година записах дъщеря ми на плуване.Беше на 4,5 години.Отразява й се много добре.За 6 месеца е усвоила повечето от стиловете на плуване.Тренерът е с невероятен подход и тя го обожава.Чака с нетърпение да я взема в понеделник и петък от градина, за да ходим на тренировки.

# 4
  • Мнения: 1 400
Ами и двете ходиха на плуване от 3 годишни- в детската градина. Ако има треньори - защо не?

# 5
  • Мнения: 922
Благодаря ви, мамита
ами ще порверя тук как стоят нещата, явно си зависи от самите треньори
поздрави Hug

# 6
  • Мнения: 3 405
Моят син започна тренировки на 5г. и половина, но на басейна имаше 3-4 годишни хлапенца, с треньорка и бяха толкова щастливи Laughing - цамбуркаха, пискаха от радост, потапяха се, някои плуваха - невероятна радост, и удоволствие, и щастие Laughing не мога да опиша с думи настроението Laughing
Не искаха да излязат от водата.
Аз съм на мнение, че няма възраст и както казва alisa97 "Ако има треньори - защо не?"
Освен това се стават дисциплинирани и организирани, за физическите качества да не говорим Laughing
Но изчакай да стане по-топло навън - има период на адаптация Peace

# 7
  • В офиса
  • Мнения: 4 006
На повечето места не взимат под 5. От нашата градина, обаче, водят и 3-годишните. Сега "облъчвам" и треньора, който работи там, където аз спортувам, да я вземе от пролетта, когато ще е на 3 г. 1/2. Не знам дали ще се съгласи, за сега не.

Проблемът на малките е, че не могат да изпълняват инструкциите, но пък това си зависи от детето. Пак в нашата ДГ ни казаха, че предпочитат 3 годишните да не ходят на ски, защото няма да се справят и ще се уморяват, а на други места пък организират ски и за толкова малки. Така че, зависи само дали има човек, който да е навит се занимава с дребосъци и дали детето има желание.

# 8
  • София
  • Мнения: 418
А да споменете кои са басейните в София, където има занимания с 4-5 годишни деца?..Аз търсих информация, ама нищо не намерих. А моят е и с астма и знам, че е добре да ходи на плуване. Мерак сщо има.

# 9
  • Мнения: 435
Аз водя Яна на басейн Спартак при Палазова вторник или четвъртък от 19 часа , но изрично съм й се молила и уговаряла да я пуска при децата . Цената е 4,50 лв за 1 час = 45 мин. Предполагам , че на всички ви е ясно , че на две години нама да се научи да плува , но страх от водата няма и  много й е  кеф да си цапа Simple Smile

# 10
  • В офиса
  • Мнения: 4 006
От ДГ на Цвета ги водят в Хилтън. Името на треньорката не знам.

# 11
  • Мнения: 1 370
Тук ги взимат от новородени. Но ние имахме проблем с кожата и затова не съм го дала. Но сега напролет отиваме

# 12
  • Мнения: 7 430
Тук ги взимат от новородени. Но ние имахме проблем с кожата и затова не съм го дала. Но сега напролет отиваме

Ще се радвам, ако викате и нас Hug

# 13
  • Мнения: 861
Мамите от Варна ще споделите ли къде ходят децата ви на плуване. Аз смятам да го записвам в дом Младост, но не знам никакви подробности за треньорите там. Кажете подпобности baby_neutral

# 14
  • Мнения: 544
Синът ми ходи в дом Младост при бате Ангел,цената е 40лв на мес.3тренировки седмично/понеделник,сряда и петък/от 16.15ч до 17.15ч.За учениците има и тренировки сутрин от 8.15ч/когато са втора смяна/Децата са разделени възрастово и по умения т.е може да плува и с по-големите ако има данни.Добрите се явяват на съзтезания.Нови деца нашият тренер ще приема на пролет.Иначе на басейна има доста тренори но за тях нямам инфо.Ела на място и проучи цените и условията.Нашата група ще се мести на големия басейн на морска гара като го ремонтират,а разбрах че и дом Младост излиза на пролет в ремонт.Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт