запек при три месечно кърмаче

  • 961
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Моля дайте съвет за моя приятелка която има бебче на 2 и половина месеца с запек от 3-4 седмици.Педиатърката я тормози със сокове от 20 ден и куп небивалици за които можете да предположите.Майката има голямо желание само да кърми и да захранва късно.И така -на месец и половина бебето имаше разтроиство и бактерий които лекуваха със силни лекарства.Детето се оправи и сега този запек.5 дена е рекорда.Педито и казала че максимума е 36 часа и да изаква детето с термометър.Така акат на два дена вече няколко пъти.Сега педито и каза да минава на дуфалакс, круша и тиква и пак термометар.
   Дано ви останаха сили от толкова четене и благодаря!
   Да кажа че майката не е давала до сега нищо друго освен кърма.

# 1
  • Мнения: 8 769
Нека пробва с дуфалак. Аз това чудо го давах на дъщеря си още от както бе на 42 дни.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравей!
И моето бебе като цяло оби4а да задържа по 2-3 дни с акането. Ям всеки ден овесени ядки и според мен има ефект. На беби според на6ето педи се дава овесена вода срещу запек, но аз не съм давала никога, затова ги ям аз + други разхлабващи храни. Ние сме само на кърма и има ефект, когато следя какво ям - овесени ядки пове4е супи, сокове, малко или никакъв хляб, бисквити, фъстъци. Ако дава капки и 4ай за колики на ХИп те също запи4ат, но аз го разбрах 4ак като стана беба на 3 месеца, та дотогава що напъване се напъва горки4кото, но никога не съм използвала термометър от страх. След като спрях вси4ки лекове срещу колики ака най-много през ден. Сок4е от ябълка ни запи4а и не давам и до 6 месец само на кърма ще сме.
Дано се оправи по-скоро беб4о!

# 3
  • Мнения: 1 586
За бебе, което е само на кърма (поздравления за приятелката ти за това! Simple Smile ) на тази възраст е нормално както да ака по няколко пъти на ден, така и по веднъж на седмица, че и повече. Ако консистенцията на изаканото е нормална и детето няма признаци на дискомфорт, няма повод за притеснение. Ето една хубава статийка по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649

# 4
  • Мнения: 3 447
Има и нещо друго, запека може да е причинен от недостиг на кърма. При нас беше така в 5-ия месец, бебо акаше веднъж на 3-4 дни с много зор, а беше наддал само 100 гр. И аз така с термометъра, но четох някъде, че не било хубаво.

# 5
  • Мнения: 216
Моят син като бе на 2м изведнъж спря да ака-колко се 6а6ках тогава!
Запо4наха се сок4ета по 40 мл на ден ,но без ефект.изаквах го с термометър!ина4е 4-5-6дни ни6о.После про4етох 4е при кърмени деца е нормално да акат на 6-7 дни веднъж-кърмата се усвоява много лесно и просто няма какво да се изходи.Така 4е си го 4акам сега ходи на 5 дена някъде.
Може да е недохранен съ6о-парвия път като увели4их яденето се опряви!

# 6
  • Мнения: 92
здр последствията от запека са страшни казвам го от личен опит дъщеря ми на същата възраст започна да се запича и аз така с термометър действах просто ви моля недейте защото това е доста сериозен стрес за бебето и болка причините могат да бъдат много за това но при всички положения са свързани с храненето на майката щом го кърми в момента имам син на 10м и той започна по същия начин да се запича на 2м знам че кърменете е по добре но аз лично спрях кърменето и започнах на Фризовом нещата се оправиха един съвет от мен колкото и странно да ви звучи нека да направят изследване кръвна захар на детето успех

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Какво имаш предвид под запек?
Виждам, че масово се бърка определението за запека. За запичане се говори, ако детето се изхожда мъчително, а изпражненията са сухи, като барабонки.
Ако акото е меко, кашаво, с нормална консистенция, дори да се изхожда по-нарядко детето, запек НЯМА.
Прочети линка по-горе, даден от Андреа$, той ще ти даде нужното инфо.

# 8
  • Мнения: 65
с Фризовом няма да има проблеми или пробвай със сок от круша

# 9
  • Мнения: 1 215
Ами да, ако изпръжненията не са твърди и сухи и детето е на кърма, за какъв запек се говори тогава? Когато беба беше на 3 месеца не ми е акала по 7-8 дни, за кърмачета е напълно нормално. Виж като се изака накрая, никакъв памперс не мож го озапти Mr. Green Mr. Green

# 10
  • Мнения: 8 585
с Фризовом няма да има проблеми или пробвай със сок от круша
Нито Фризовом, нито круша на тази възраст... Naughty #2gunfire

# 11
  • Мнения: 8 585
Моля дайте съвет за моя приятелка която има бебче на 2 и половина месеца с запек от 3-4 седмици.Педиатърката я тормози със сокове от 20 ден и куп небивалици за които можете да предположите.Майката има голямо желание само да кърми и да захранва късно.
За кърмените деца не е необичайно да се изхождат веднъж на 4-5-6 дена. Ако наддават добре на тегло и са спокойни без метеоризъм или повръщане се приема за нормално.
Ако не наддават добре на тегло тогава се действа според препоръките на водещият педиатър ( дохранва се, ако само с кърмене не може да се постигне нужното). С адаптирано мляко, разбира се.
До 5.5-6 месец на бебетата НЕ СЕ ДАВА НИЩО ДРУГО ОСВЕН МЛЯКО (кърма, адаптирано).

# 12
  • Мнения: 968
И Симона не ака..обаче се напъва, това е проблема и това ме притеснява. Ако беше спокойна щях да я чакам да се изака сама. Обаче днес погледнах, че ануса и се е разранил и съм много притеснена  Sad Горкото дете се напъва и сигурно го боли там и не може да се изака Sad
Какво да правя?  Cry

# 13
  • Мнения: 574
По принцип хранените с кърма бебета акат по-малко от хранените с адаптирано мляко,защото кърмата оставя по-малко отпадни продукти и се усвоява по-пълно. Някой деца акат доста често,но други веднъж на 2-3дни. Може да увеличиш консумацията на ПРЯСНО мляко от  теб и пий пресен сок от портокал. Не ти препоръчвам киселото мляко,защото в някой има нешесте. Аз съм пробвала за "Роса" и има. Сама можеш да провериш-капка йод в лъжичка от млякото.Ако йода остане кафяв-млякото няма нишесте , ако стане синьо или лилаво -има. Нишестето запича.Може да пробваш и с  Активия.
Може да ядеш и сушени сини сливи, овесени ядки, мюсли.....само пък да не получи разстройство. Тогава си сменяш режима на хранене. Ако се разхлаби може да получи колики за това не се притеснявай.
Успех.
с Фризовом няма да има проблеми или пробвай със сок от круша
Нито Фризовом, нито круша на тази възраст... Naughty #2gunfire
Подкрепям напълно 

Общи условия

Активация на акаунт