Как реагират дечковците на миенето на зъбките?

  • 1 197
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Да ви се оплача, при нас настана голям кошмар. Започнах да я свиквам с четката за зъби някъде от 12тия месец, когато имаше 6 зъба. Отначало само и давах четката да я гризе и нямаше проблем. После започнах да и ги четкам аз само с вода и все още нямаше проблем. Отваряше уста с готовност. Когато въведох и пастата за зъби, обаче (когато зъбките станаха 8 на 1г и 1м) настана кошмар. Викове ревове, не дава да я доближа с четката. Смених пастата, купих гел - същата работа. Оставих я една седмица да си почине без никакво миене, но след това всичко започна наново. Чудя се дали да упорствам, след като очевидно не и харесва. Дали няма вместо да изградя здравословен навик да и внуша неприязън. Някой имал ли е такъв проблем? Като чета старите теми за миене на зъбките имам чувството, че всички деца го приемат с ентусиазъм и удоволствие. Само ние ли сме такива чешити?  Sad Идеи какво мога да направя?

# 1
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми е от ентусиастите-много обича миенето на зъби.Но аз започнах още при първите 2 зъба с четка и паста.Провери дали пастата няма някакъв силен аромат,който да не и е приятен,знам ли...И и давай четката и тубичката с паста да си играе с тях,покажи и как слагаш паста върху четката.Показвай и как ти си миеш зъбите.
Относно миенето-не мисля,че е правилно да го спираш,все пак това си е част от хигиената...може би в съвсем краен случай.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя е много сладък когато става въпрос за тази процедура  Grinning, отиваме в банята след ядене и аз му измивам устата, а той протяга ръчички към четката за зъби  Laughing, взимам четката слагам пастата, а той отваря широко уста, измивам му зъбките, а той облизва четката и се кефи. Това го правим от месец. Само първия път се намръщи понеже не знаеше какво е това чудо дето му го пъхам в устата 
Party

Мий си зъбите пред детето, за да го заинтригуваш и купи паста с приятен вкус за детето, нашата е с вкус на ягода

Последна редакция: вт, 17 яну 2006, 16:16 от doniboni

# 3
  • Мнения: 7 831
Махни пастата за зъби.
Успех в избора  Simple Smile.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
На вашата възраст и моята дъщеря не желаеше да участва в тази процедура. Не съм и настоявала защото тогава все още заспиваше с шише с мляко вечер и това за мен обезсмисляше всичко. Та чак когато режима и стана като на дете/а не като на бебе/ започнах да и мия зъбите. Вече си бяха 20 на брой и определено беше след 2рата и годинка. Зъбките и не са пострадали от това ми решение. Ентусиазма и за миенето се мени, но къде доброволно, къде със заплахи ги мие!
В момента например много я мързи милата и все гледа да се скатае.
Съвет не дадох ама поне да не си мислиш, че навсякъде цари единомислие между майка и дете по този въпрос. Grinning

# 5
  • Мнения: 99
Аз вкарах миенето на зъбките в реда, по който и ти. Взех паста с вкус на ягода и отначало Дона също отказваше миенето, когато усетеше вкуса на пастата, но тогава започнах да си слагам от нейната паста, когато аз си миех зъбите и след като една седмица ме наблюдаваше тя изведнъж сама прояви желание да се мие с паста и сега е неудържима.  grinning012

# 6
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не сте само вие така Sad. Рони категорично отказва да си мие зъбите....и ние в началото ги четкахме с удоволствие, но в момента, в който сложихме пастата за зъби и настана кошмар.Обяснявам си го, че беше много болна точно след началото на миенето на зъбите и пастата явно и е заприличала на вкус на сиропите newsm78....факт е, че от тогава не докосваме четката по предназначение, само за игра. Сигурно и този период ще отмине...

# 7
  • Мнения: 148
Странна рабона. Тъкмо сутринта ви се оплаках и ето, че след разходката я вкарах в банята да и мия ръцете, а тя сочи към шкафа с четките за зъби. Е, не разбирах защо го прави, но реших да насърча ентусиазма й и извадих четката. Мислех, че само ще си играе с патенцето, което служи за капачка, но тя започна да иска и пастата. Дадох и нея да си играе, но тя поиска да сложа паста на четката. Все още не вярваща, че това е нещо повече от игра, направих и това. И невероятно, но тя си отвори устата и аз и измих зъбите по никое време (преди обяда), но без рев  Grinning
Дано не е било единичен случай Praynig

# 8
  • Мнения: 175
Ние само си четкаме зъбите и го правим с голямо желание по два пъти на ден,дори когато влезем в банята си търсим четката,като всички деца предполагам,но все си мисля це пастата се въвежда след втората година като изкарат всички зъби.Поне съм го чувала от стоматолог.,и тогава как вашите деца ,,изплюват,,пастата като са толкова малки. newsm78

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ние нямаме проблем със миенето на зъбките.Още със ставането си сутрин,не си е отворил очите още, и почва да мрънка да го водя да мием зъбките.
Не съм очаквала, че ще е толкова щастлив от това. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 645
И Дани я харесва тази процедура(запачнахме я някъде към 1 г  и 1 - 2 м.)
Но имаше периоди през които не можех да му отворя устата,каму ли да мия зъби.Явно тогава му излизаха нови зъбки.
Но вече нямаме проблеми Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
И ние с голямо желание си мием зъбките.Винаги и е харесвало, особено пастата.От 1 г почнахме и вече отдавна е свикнала, сама си казва и изобщо не сме имали проблеми с това. Laughing

# 12
  • Мнения: 515
....(запачнахме я някъде към 1 г  и 1 - 2 м.)
Но имаше периоди през които не можех да му отворя устата,каму ли да мия зъби.Явно тогава му излизаха нови зъбки.
Но вече нямаме проблеми Peace

Така е и при нас. На твое място бих прекратила миенето за около седмица, бих сменила пастата. И при следващото миене бих сложила много малко, като увеличаваш количеството както педиатър ти препоръча или стоматолог, паста.

Освен това, вече я слагам пред огледалото (имам такава възможност) и докато тя гледа в него набързо успявам (доколкото мога) да й измия зъбките. След това отново й връчвам четката.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 397
При Лора нямаше такъв проблем с ученето на зъбомиене. Simple Smile
Даже напротив.
По принципа на подражанието, искаше да ни имитира, когато ни видя да си мием зъбите и прецени, че и тя иска да пробва.
Ревеше ту за моята четка всеки път, ту за тази на батко и докато един ден, просто не и купихме и на нея и всеки път щом ни види в банята да си мием зъбите, си иска нейната четка и започва и тя да бърка с нея из устата си. Laughing

# 14
  • Мнения: 7 837
Аз му мия зъбите от 3 мес. насам и единствено смяната на пастата провокира нежелание от негова страна. Сега се дърпа понякога, защото избиват кътници и явно му е некомфотно от четката.
Иначе само като ме види с инструментите в ръка, знае какво следва и отваря голяма уста в очакване  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт