Отговори
# 315
  • Italy
  • Мнения: 3
 Shocked smile3521 newsm30
Знаете ли че септемврийските мами вече си имат първото бебче,разтрепериха ми се краката направо...

# 316
  • Мнения: 5
И аз като ходих на ФМ в 19 г.с. в Марковс и на мен ми казаха, че няма смисъл да ходя повече и пак така ми казаха, че ме чакат другия път с момченце Simple Smile (сега уж чакаме момиче). Стори ми се странно, че не искат пак да ми вземат 100 лв, но чест им прави, че не са алчни.
А сега като бях на ЖК и лекарката ми изписа магнезии, че имам чести контракции. И сега като ги купих, се оказаха едни огромни хапове, а трябва да ги пия 3 х 2 табл. Направо ми се повдига само при мисълта да ги глътна. Не знам защо, но откакто съм бременна имам някаква непоносимост към хапчетата. Даже фолиевата киселина, която беше на много малки хапченца, едвам ги гълтах. Никак не съм фен на хаповете, но реших поне 1 седмица да пробвам с магнезия, че този непрекъснато стегнат корем ме притеснява.

# 317
  • София
  • Мнения: 7 987
Щастлива жена, много благодаря, че си се сетила за мен и за моя казус.   bouquet
Лорини ми писа, та и тя ще даде акъл, като му дойде времето. Ще се оправим някак, таткото ще го отнесе, но да види, че не е толкова лесно. Simple Smile
Аз като ви чета за тая държавна ЖК, направо се плаша...Вчера ми изскочиха очичките, когато видях дървената слушалка, с която преглеждат Минкс, сега чета, че и изследвания не пускат, странна работа. Миналия месец ходих при личната ми лекарка и поисках направление за АГ, за да се запиша за всеки случай на ЖК. Дори кръвното не ми премериха, а какво остава за някакви профилактични изследвания...Даже ме предупреди да не казвам на АГ-то от поликлиниката, че ходя и на друго място, че много се обиждали.... Направо щях да падна от изумление, при положение, че реално по ЗК грижата е по-скоро формална, отколкото реална.

# 318
  • Мнения: 2
Аз пък нямам проблем с пиенето на хапчета  Laughing но пък не мога да си слагам глобулите  Blush Оня ден ходих при д-ра да видим резултатите от микробиологията, бяха чисти  Simple Smile но съм нямала лактобацили (явно съм ги измила  Joy) пък уж се мия с Лактацид Фемина за тази цел, ама хайде... И д-ра ми изписа ей така за профилактика, пък и да си набавя тези лактобацили - Лактажин по 1т. вечер за 10 дни преди лягане. Но те се оказаха едни капсули ( и др път съм си слагала глобули за гъбички, но са едни меки и се топят и по-лесно влизат), все едно антибиотик и са едни сухи сухи и като залепнат на входа на влагалището няма вкарване, започва да ме боли като се опитам да ги избутам и като ги вкарам малко те пак си се връщат  Sad Е вярно не излизат, но си стоят по напред, почти на входа. Ако може някакъв съвет да ми дадете за слагането мн ще съм благодарна, че си е истинско мъчение за мен, пък и бебето се разритва защото ме боли, а и днеска ме наболяваше малко докато се миех, явно съм се прежулила  Cry

# 319
  • Мнения: 75
  Днес си взех резултатите от микробиологията и цитонамазката. Микробиологията ми е след проведено лечение, а цитонамазката заради прокървяванията по-рано, за които се установи , че не са от матката или плацентата. Не бяха сериозни, но все пак трябше да се провери, та ..
Скрит текст:
микробиолобията отново имаше бацили, макар да проведох 12 дневен курс с полижинакс, а за цитонамазката се оказа че е III А група, което доста ме шашна първоначално. После се чух с лекарката, при която се наблюдавам на частно и жената ми отдели време да обясни, че не е нищо фатално/въпреки че АГ-то което ми води ЖК и ми взе цитонамазката, си ме посъветва да се консултирам с онколог  Sad / Просто трябвало едва ли не да съм на лечение да самото раждане...Но каза, че ще говорим по-конкретно като се върне от отпуска. Някой случайно да е имал подобен случай или някой познат в такава ситуациям? Ще съм благодарна за всяко споделено мнение
[/tt]

# 320
  • Мнения: 87
timide, аз лчино бих я повторила цитонамазката но  в друга лаборатория, защото много често стават грешки. Аз лчино съм си патила от грешни резултати.

# 321
  • Мнения: 12
Щастлива жена, и аз искам леля от Америка, може и чичо в краен случай. Приятно моренце пожелавам.
При мен ситуацията е такава, че на ЖК само ме мери и тегли жената, явно да не си затруднява живота повече. И все се оплаква колко има да пише. Иначе има ехограф, на който ме е гледала веднъж и оттогава все казва "Айде, няма да те гледам този път" и май ще е така до края. Сега се чудя за бялото течение какво да правя, именно защото не ми се дават повече пари. Тя все ми повтаря: "Ама това всички бременни го имат, нали нямаш други оплаквания". Пък аз отде да знам дали са гъбички, бактерии или е просто физиологично.
Така че и аз при Марковс утре ще ходя, поне да зная, че с бебе, плацента и други щуротии всичко е наред.
Иначе пускам пердето и се връщам към природата. То май отвсякъде все натам ни бутат.
Днес я гледах таз селска мома, здравната министърка по телевизията и се кръстех. Няма оправия.

при мен кандидата дето ми се появава сама е едно такова зеленикаво няма как да се обърка, но си пусни една микробиология като наближи времето поне Simple Smile

# 322
  • Мнения: 800
Здравейте,
Много теми сте изписали. Аз няма да се повтарям с вече изказаните мнения.
timide, не знам какво да ти пиша, освен да си спокойна, както те е посъветвала лекарката ти, и да не се шашкаш. Потърси и друго мнение, ако трябва.
Аз се опитвам да се оправя тук с лекарите. Този, който ми препоръчаха за втори път си удължава отпуската, а аз последно съм била на преглед на 5ти юли. Нямам някакви сериозни оплаквания, но все пак си мина месец и ми се ще да ме прегледат. Затова ще се свържа с лекарката, която ми установи бременността докато бях тук през февруари, дано тя поне не е в отпуск и да ми направи една консултация и да ми назначи изследвания на кръв и урина, за да видим какво е положението с хемоглобина при мен. А с другия лекар ще се видим и уговорим след 14 август, както е казал на мъжа ми.
Тази трета ФМ не съм я правила с първата бременност, не знам доколко е важна, но тук като гледам едва ли ще стигна до нея.
 

# 323
  • Мнения: 3 334
Shocked smile3521 newsm30
Знаете ли че септемврийските мами вече си имат първото бебче,разтрепериха ми се краката направо...


лелееее не е ли рано Rolling Eyes..........то моите крака треперят вече от 2 седици по-сериозно..........и колкото по-наближава,толкова по-се шашардисвам Crazy
timide Praynig Praynig Praynigстискам палци всичко да е наред Praynig
stefitato големи не големи започвай да ги пиеш редовно..........аз от 2 месеца ги пия редовно,че при мен положениео не бе розово............гадни са,ама слушам доктора..........за да не направя беля ooooh!

# 324
  • София
  • Мнения: 268
И аз да се отчета. Днес бях на ЖК. За съжаление мойта докторка влезе в спешна операция и не можахме да се видим та минах на стандартната ЖК. Резултатите от изследванията на кръвта и урината както се изрази дежурния доктор там са ПЕРФЕКТНИ. Аз успях да видя само хемоглобина че е 121. В началото беше 125. Просто не мога да повярвам пред вид факта че и аз не съм първа младост (35г.) все си мислех, че нещо няма да ми е на ред въпреки, че като цяло съм и съм била винаги съвсем здрава. Иначе също и с килограмите съм се поспряла Simple Smile, което също много ме зарадва от май месец до сега съм качила 2 кг. Иначе сумарно са доста, но те са от първите месеци когато спрях да пуша и ги качих ударно. Дано сегашната тенденция се запази. Чухме бебчо на  доплера. Утре към обяд ще отида да го видим и на ехографа. Много ми е интересно каква позиция е заел, защото аз го усещам основно в дясната половина на корема, а акушерката слуша с доплера съвсем в лявата половина на корема ми и каза, че там му е гръбчето.

Това е от мен. Хубав ден на всички.

# 325
  • Мнения: 0
stefitato  и аз съм против приемането на лекарства и не исках да пия излишно но-шпа, но сега знам,че е за наше добро и за да може да износим бебоците. Съветвам те да пиеш магнезий, защото може да се стигне да големи усложнения, ако продължаваш да имаш контракции. Аз лежах 3 дни на системи в Шейново, заради чести контракции и съкращаване на шийката на матката. Сега пия Магнерич 3 * 2 таблетки и се чувствам много по-добре. Ако наистина ти е трудно да преглъщаш таблетки,може да си купиш Диаспорал, това е магнезий на прах.

# 326
  • Мнения: 5
Благодаря ви, Anni и Chona, И аз точно Магнерич почнах, но наистина са огромни и ми е трудно да ги преглъщам. Но ще ги пия, какво да правя, ако пък по-натам може и да ги сменя с Диаспорала. Важното е сега да помогне и да си свърши работата Simple Smile

# 327
  • Мнения: 3 334
Благодаря ви, Anni и Chona, И аз точно Магнерич почнах, но наистина са огромни и ми е трудно да ги преглъщам. Но ще ги пия, какво да правя, ако пък по-натам може и да ги сменя с Диаспорала. Важното е сега да помогне и да си свърши работата Simple Smile

аз всъщност пия магнерот.........преди това ги хрускам малко,че имам чувството,че ми спират в гърлото.......не мога да ги преглъщам.............
аз толкова лекарства изпих по време на бременността,че в живота си толкова до този етап не бях поемала.........
то не  беше дуфастон дълго време,магнерот,но-шпа,папаверин,отделно витамини от време на време........просто вече губя ориентация кое кога да го пия............. ooooh!
ама като е важно за износването на бебчето...........приемам тези гадории Rolling Eyes

# 328
  • София
  • Мнения: 1 966
Ние днес също бяхме на преглед и всичко е наред, даже и шийката  Grinning Явно като нямам контракции си е възвърнала дължината - от 2.9 миналия месец, сега пак ми е 3.6см, което е чудесно  Grinning

stefitato, пий си магнезия, при мен поне много помогна, вече наистина почти нямам контракции. Пия НутриМаг, който е на стандартни желатинови капсули и пак не е особено приятен за гълтане, ти ако имаш проблеми с преглъщането, може би е добре да го смениш или с Диаспорал (прахчета) или с Биоелектра (разтворими таблетки).

timide, аз доколкото знам всякакви лечения на такива неща се правят след раждането, поне сестра ми имаше някаква раничка за горене и май също беше 3-та група, но цялата бременност си я изкара с нея и чак след това отиде да я оправят, не се притеснявай, не е толкова страшно  Hug Освен това ако имаш инфекция, може от това да излиза по-висока група на цитонамазката, въобще като се взима такова нещо не трябва да има бактерии за да са достоверни резултатите.  Peace

# 329
  • Мнения: 25
За хапчетата- каквото са ви назначили- пийте го по предписание!!! Щом лекарите са преценили, значи има нужда  Peace

Аз като разбрах, че съм бременна си казах- Даже аспиринче няма да пия, колкото и какво то и да ме боли  Naughty  А то какво стана- гнойна ангина с налепи по сливиците- антибиотик Зинат 500, после уж де оправих, но явно не напълно, та след още седмица ме повтори- и не щеш ли- втори антибиотик- Дуомокс 750, после не щеш ли (след два антибиотика напълно очаквано)- гъбична инфекция- хайде сега свещичка Ломексин.....  #Crazy идеше ми да се гръмна  #2gunfire

Даже май  съвсем първата тема, заради която се регистрирах в БГ-Мама беше "Антибиотици и Бременност"  Crossing Arms Сега следя доста по-приятни теми, слава Богу, дано и занапред да е така  Wink

Но какво да се прави- гной в организма е много по-опасно от АБ, защото може да порази бъбреците и сърцето, както на бебчо, така и на мама. Така че, рискът се премерва с ползата и ако е оправдан- действайте смело   Naughty
Дано всичко да е наред и след 2 месеца да си гушнем здрави бебоци  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт