Рентген през бременността

  • 8 363
  • 13
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Трябва да отида на зъболекар! Положението е отчайващо Cry
Казаха ми обаче че може би ще трябва да ми направят снимка на един или два зъба  Shocked Щели да ми дадат да облега някаква специална дреха като ми правят снимката и така нямало да има опасност за бебето! Вярно ли е това???

А какво ще кажете и за упойките и въобще какви опасности за плода може да крие посещението при зъболекар?

# 1
  • Мнения: 811
А генеколога ти знае ли?
Най-добре би било да обсъдите възможностите заедно - ти + генеколог + стоматолог.

# 2
  • Мнения: 4 212
като гледам по ленти4ката ти си на 10 седмици.по принцип главните органи на бебето са се сформирали,така 4е ако правиш снимка,опасността от обль4ване ве4е не е толкова важна.по принцип на бременни ,рентген на зьб се прави ,като ти слагат една метална пристилка отпред,така 4е да не обль4ат бебето.
говори с лекаря си,но отговорността я поемаш ти Sign Exclamation

# 3
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Цитат на: Svetla1
Най-добре е да поговориш със специалистите!


Ами уж специаилсти ми го казаха, но се притеснявам! А и както Teya казва - отговорността си е моя!

Притеснявам се много Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Govori s ginekologa si.Az biah v 4-ia mesec ,kogato mi praviha snimka na zuba.Pokriha me s edna tejka gymena prestilka do yshite.Obeshtaha ,4e niama opasnost za bebeto.Kato otidoh na zubolekura , mi slojiha i ypoika.Няма страшно-само се консултирай

# 5
Скоро бях изправена пред тази дилема и дори пуснах тема във форума, само че ставаше дума да рентген на бял дроб. Рентгенови снимки трябва да се правят само ако са особенно наложителни след 6-тия месец и аз реших да изчакам раждането. Тогава рових много из интернет за някаква информация и се натъкнах на едно изследване според което   родилките, на които е правена рентгенова снимка на зъб по време на бремемността раждат по-малки бебета.
Виж и тук: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=638 - не се препоръчва рентген и упойки
http://www.mama.ru/gynecolog/ASK/01u1.htm

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
НЕ Е ВЯрНО, че се раждат по-малки!!! Защо я плашите?
Бебето ми се роди 3,400кг и 50 см

# 7
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Искай да ти сложат оловна престилка и оловна яка.По принцип не е препоръчително да правиш рентгенова снимка , но щом се налага се прави.
Детенцето ти ще е добре.Те са много по издръжливи отколкото пише в дебелите книги.

# 8
  • Мнения: 2 641
Absolutno bezopasno e . Segashnite rengeni sa mnogo dobri a i se vzimat zastitni sredtva.Mnogo po vredni sa razvalenite zabi koito uvrezdat organite i bebeto.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 845
Наистина не е за препаръчване по време на бременност.
Доколкото знам при ренгенова снимка на зъб облъчването не е особено голямо.А щом е наложителна тази снимка, със сигурност ще е по- добре и за бебчо впоследствие-едва ли ще му се отрази добре,ако имаш постоянни болки, не можеш да се храниш,развиеш някяква инфекция не дай си боже-и всичко това заради пустия зъб.
Пожелавам ти по- бързо да се оправиш и двамата с бебчо да бъдете здрави!

# 10
Цитат на: StaM
НЕ Е ВЯрНО, че се раждат по-малки!!! Защо я плашите?
Бебето ми се роди 3,400кг и 50 см

Това не съм го измислила аз. Не съм специалист и не се занимавам с медицински проблеми. Утре ще потърся статията и ще я пусна.

# 11
  • Мнения: 211
На мен ми правиха снимка на зъб, но в 7 месец. Сложиха ми и упойка. Казаха, че до 6 месец не се препоръчва това. Въпреки всичко много се притеснявах след това. Сега, слава богу, имам едно сладко бебче.

# 12
  • Мнения: 2 498
Валка, дано да ти оправят зъбчето без снимка-все пак е облъчване....вредно е...

# 13
Цитат на: Anaise
Absolutno bezopasno e . Segashnite rengeni sa mnogo dobri a i se vzimat zastitni sredtva.Mnogo po vredni sa razvalenite zabi koito uvrezdat organite i bebeto.

може ли да ми обясните по какъв начин развалените зъби увреждат органите на бебето?
Най-после открих къде съм го чела:
http://www.medicalbg.com/npregled.php?s=4&f=854

Общи условия

Активация на акаунт