кърмене нощем и апетит

  • 425
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Дали кърменето през ноща не убива апетита на бебето?Питам се, понеже вече втори месец бебето е без апетит.През деня се храним на около 3 ч. а пюрета или каша поема не повече от 100 гр. Ппез ноща прави пауза от 5ч. - дали да не увелича??

# 1
  • Мнения: 2 220
Не ми се вярва да има връзка... Виктор например от 2 нощи се буди за ядене към 1-2, но следващото хранене е по същото време, както и преди (а тогава ядеше за последно към 21.30 - смятай). Така че... Ако суче добре, няма нищо, че не иска повече каши, поне според мен.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Че тя е абсолютна шампионка Grinning На пет месеца щом яде по 100гр -ехе... Grinning Ние на годинка със зор изяждаме толкова.По какво съдиш,че е без апетит - ако е по това,че яде толкова малко - няма връзка.Заместваш ли хранене?Защото ако не заместваш,имай предвид че бебето си се наяжда с кърмата и другото му е за десертче и забавление,не за наяждане.
Аз също не мисля,че по-дългата нощна пауза ще има някакъв ефект за повече хранене през деня - най-много на закуска да яде малко повече,но и това не е гаранция (моята дребна от 4ч нататък суче на всеки половин-един час,и то стабилно си суче,защото сутрин като стана,гърдите ми са съвсем изсукани - а закуската й е най-силното ядене за деня и изяжда най-голямо количество,независимо как се е напрасила с млякото).

# 3
  • Мнения: 236
Вени, ако бебето може да трае, разреди нощното хранене. Колкото по-бързо се научи основно през деня да си получава храната, толкова по-спокойно ще ти е нощем. Ние сме по-мънички от вас, а вече спинкаме по цяла нощ без папу. Така през деня си хапва здраво без да се криви. Успех и на вас!

# 4
  • Мнения: 2 531
 hedra рядко се случва да изяде толкова и то със зор. И да- замествам хранене и не и давам да досуква.Искам и второто да заместя, но отказва , иска си цокито!По принцип би трябвало да изяжда по 150мл но хранене, но тя със тези стоина гр. се нахранва  и издържа 4 часа до следващото!
nadine а вие как свикнахте на паузата?

# 5
  • Мнения: 236
Свикнахме с паузата нощем като спазваме вечер винаги един и същ режим. в 9 къпем бебето, правя й масаж с бебешко олио й после давам да суче. Ако нощем се размърда не й давам веднага папу, а бутам биберон-залъгалка. Само ако много се разреве й давам пак да суче. Така сама си свикна и увеличи интервала от будене в 3-4 часа чак до сутринта. Сега проплаква чак към 7-8 часа и чак тогава се храним. Според мен е въпрос на постоянство. Освен това докато се будеше за нощно хранене се опитвах да давам възможно най-малко. Понякога заспиваше само след няколко цоквания. Така свикват нощем да не се наяждат и след време престават изобщо да се будят.
Дано не съм ти разводнила много темата. Пиши дали е дало ефект. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт