ТРЕТО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 58 704
  • 254
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Някой има ли представа кога ще излезе списък с останалите незаети места? Подаването на заявления е вторник и сряда, но нали имаме нужда от време за размисъл и стратегии Simple Smile Ние, след много мислене, объркахме подредбата и се запецнахме на неподходящо място, от което сега трябва да избягаме.

# 1
  • Мнения: 31
И ние се хвърлихме на риск в третото класиране, защото не сме убеди, че мястото, където е приет синами е най-удачното - 31 сучем, Технолоии и стонаски мениджмънт. Напрежението е ужасно. Вие откъде искате да се преместите?
 

# 2
  • София
  • Мнения: 3 116
Свободните места ще бъдат обявени на 9.07 (понеделник). До 10 часа на същия ден училищата ще се отчитат в РИО-София; предполагам, че до обяд или в ранния следобед ще качат информацията на сайта.

# 3
  • Мнения: 5 741
Дали в училището гнездо,в понеделник, ще има изнесен списък с незаетите места по училища и специалности?

Последна редакция: нд, 08 юли 2012, 15:15 от monii

# 4
  • Мнения: 38
Привет!

Отговори на въпросите относно кандидатстването след седми клас можете да намерите и в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=667380.240

Има много компетентни родители, които ще ви помогнат!
На мен ми бяха от полза техните съвети! Simple Smile  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 18 074
Свободните места ще бъдат обявени на 9.07 (понеделник). До 10 часа на същия ден училищата ще се отчитат в РИО-София; предполагам, че до обяд или в ранния следобед ще качат информацията на сайта.
Точно така е. Утре в техникума "Ломоносов" училищата по график за съответните общини ще внесат протоколи за незаетите в тях места. Процедурата стартира в 8 часа и в 10 последно се отчитат училищата от  общините Люлин, Банкя, Средец и Овча купел. Гарантирано РИО ще качи утре свободните места след второ класиране, тъй като според утвърдения график само 10 и 11 юли са дните за подаване на заявления за участие в трето класиране. Peace
Колкото до стратегията - при участие в  трето класиране  е трудно съставянето на такава. Принципът там е "Риск печели, риск губи". Пожелавам на всички, които ще участват в трето класиране, да се радват на печалба след поетия риск.

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 17:18 от eine in Rente gegangene Nixe

# 6
  • Мнения: 31
Искрено се надявам слабото участие по тази тема да означава, че участниците за трето класиране ще са малко и да имаме късмет да се класираме нагоре....
Някой случайно да е водил списък на освободените места от записани в други училища деца от форума?

# 7
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Искрено се надявам слабото участие по тази тема да означава, че участниците за трето класиране ще са малко и да имаме късмет да се класираме нагоре....
Някой случайно да е водил списък на освободените места от записани в други училища деца от форума?

На мен също ми е интересно.  Peace

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Ето и свободните места след второ класиране в НПМГ:

http://npmg.org/wp-content/uploads/2011/12/adm-2-rez.pdf

# 9
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ето и свободните места след второ класиране в НПМГ:

http://npmg.org/wp-content/uploads/2011/12/adm-2-rez.pdf


мерси   bouquet

# 10
  • Мнения: 75
Свободните места ще бъдат обявени на 9.07 (понеделник). До 10 часа на същия ден училищата ще се отчитат в РИО-София; предполагам, че до обяд или в ранния следобед ще качат информацията на сайта.


Regata, ние не се записахме в ПГИЧЕ Св. Методий. Грешка в подредбата - след него сме написали по-добри училища, за които балът ни стигаше (момиче). Успех!

# 11
  • Мнения: 31
Пожелавам и на вас успех!

# 12
  • Мнения: 75
Свободните места ще бъдат обявени на 9.07 (понеделник). До 10 часа на същия ден училищата ще се отчитат в РИО-София; предполагам, че до обяд или в ранния следобед ще качат информацията на сайта.
Точно така е. Утре в техникума "Ломоносов" училищата по график за съответните общини ще внесат протоколи за незаетите в тях места. Процедурата стартира в 8 часа и в 10 последно се отчитат училищата от  общините Люлин, Банкя, Средец и Овча купел. Гарантирано РИО ще качи утре свободните места след второ класиране, тъй като според утвърдения график само 10 и 11 юли са дните за подаване на заявления за участие в трето класиране. Peace
Колкото до стратегията - при участие в  трето класиране  е трудно съставянето на такава. Принципът там е "Риск печели, риск губи". Пожелавам на всички, които ще участват в трето класиране, да се
радват на печалба след поетия риск.


Знам, че стратегия е силна дума Simple Smile, но поне този път да подредим оставащите места като хората, пък каквото сабя покаже. Просто едно тъпо недоразумение и си отнехме шансовете за 133-то, 35-то, 32-ро, 18-то. Дано сега имаме късмет. Аз и мъжа ми сгрешихме, детето си искаше само едно имго писахме на 1 желание, но за там не стига балът.

# 13
  • Мнения: 75
Искрено се надявам слабото участие по тази тема да означава, че участниците за трето класиране ще са малко и да имаме късмет да се класираме нагоре....
Някой случайно да е водил списък на освободените места от записани в други училища деца от форума?

На мен също ми е интересно.  Peace

Foxysilver, и на нас в това ни е надеждата, но има много хора, които си мислят по темата, без да влизат и пишат тук.

# 14
  • Мнения: 31
С какъв бал е дъщеря ви?
Някъде във форума четох, че май се освобождават 2 или 3 места в 133-то, защото няколко деца са се записали в НГДЕК.
Относно НПМГ, може ли да кандидатстваме, ако не е ходил на изпитите в това училище?

# 15
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А в другите гимназии няма ли да обявят списъци?

# 16
  • Мнения: 75
С какъв бал е дъщеря ви?
Някъде във форума четох, че май се освобождават 2 или 3 места в 133-то, защото няколко деца са се записали в НГДЕК.
Относно НПМГ, може ли да кандидатстваме, ако не е ходил на изпитите в това училище?

32.123 е балът. Малко не стига за 133-то май, но за другите щеше да стигне на второ, ако не се бяхме затапили с това пгиче.
И аз се питах това за НПМГ и трето класиране/ако не си държал изпита им. Ама не вярвам да е възможно. А и моята девойка не е фурията на тези науки Sunglasses Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 116
Sappienza, и аз имам информация за свободни места в 133-то. Да не те надъхвам излишно, но мисля, че имате шанс за там. Hug

Ние надали ще рискуваме с трето класиране. Искахме НПМГ с биология и сега има 1 свободно място, но разликата ни с бала на последния приет е 0,62 и при тазгодишния наплив към гимназията съм сигурна, че има поне още 10 деца преди нас. Синът ми харесва мястото, където е приет (18 СОУ с японски) и при това положение не си струва рискът. Naughty

regata, не е възможно да се кандидатства за НПМГ без поне един успешно издържан вътрешен изпит.

# 18
  • Мнения: 75
А в другите гимназии няма ли да обявят списъци?

Искаше ми се, но те не го направиха на първо и второ класиране - пука им Close имам предвид, НПМГ веднага обяви минимални-максимални балове - и след двете класирания. Но и да мрънкам, нищо няма да се промени.

# 19
  • Мнения: 31
Официално трябва да публикуват свободните места на 9-ти.

# 20
  • Мнения: 75
Sappienza, и аз имам информация за свободни места в 133-то. Да не те надъхвам излишно, но мисля, че имате шанс за там. Hug

Ние надали ще рискуваме с трето класиране. Искахме НПМГ с биология и сега има 1 свободно място, но разликата ни с бала на последния приет е 0,62 и при тазгодишния наплив към гимназията съм сигурна, че има поне още 10 деца преди нас. Синът ми харесва мястото, където е приет (18 СОУ с японски) и при това положение не си струва рискът. Naughty

regata, не е възможно да се кандидатства за НПМГ без поне един успешно издържан вътрешен изпит.

Благодаря! Вече не храня специални надежди, но вътрешно може и да чакам някое малко чудо. А вие не сте ли се записали вече? Аз много харесвам вашия избор, но дъщеря ми не иска и да чуе за японски за жалост. Всъщност искахме италиански, но освен Горна баня не намерихме друго соу на ниво.

# 21
  • Мнения: 31
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

# 22
  • Мнения: 75
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

# 23
  • Мнения: 31
105-то също има паралелки с италиански и за предишни сипуски знам, че отзивите бяха много добри (напр. приети в университети в Италия - медицина, мода, икономика), но в момента не знам какво е нивото.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 116
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

НФСГ и НТБГ не са с вътрешен изпит. Балообразуването им не е обаче като за ЕГ, а като за математическа. И при подаване на документи за първо класиране се изисква мед. бележка.

# 26
  • Мнения: 75
105-то също има паралелки с италиански и за предишни сипуски знам, че отзивите бяха много добри (напр. приети в университети в Италия - медицина, мода, икономика), но в момента не знам какво е нивото.

Да, имаме го предвид, а също и 36-то. Но моите проучвания не ме обнадеждиха много и за двете. А дъщеря ми пее оперно пеене (начинаеща, разбира се) и италиански й е нужен. Говори английски, също говореше и френски като малка, но го позабрави. Затова (заради пеенето) искаме език и обща култура.
Мога и аз да й преподавам италиански, но ще трябва и някакъв сертификат. Сложна работа:)))

# 27
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Ние наистина можехме да се класираме и да сме забравили, ама ... И хем знаехме и внимавахме... Пренавихме се и си направихме проблем. Дано да е за добро. Все пак ако се беше потрудила още малко, можеше да влезе на първо или второ желание. Нека й е за рок.

# 28
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Ние наистина можехме да се класираме и да сме забравили, ама ... И хем знаехме и внимавахме... Пренавихме се и си направихме проблем. Дано да е за добро. Все пак ако се беше потрудила още малко, можеше да влезе на първо или второ желание. Нека й е за рок.
За УРОК Laughing

# 29
  • Мнения: 31
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

# 30
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

# 31
  • Мнения: 75
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

НФСГ и НТБГ не са с вътрешен изпит. Балообразуването им не е обаче като за ЕГ, а като за математическа. И при подаване на документи за първо класиране се изисква мед. бележка.

Това балообразуване е с утрояване на математиката, нали?

# 32
  • Мнения: 31
Относно грешките в подрежадането си мясля, че се заблудихме от по-ниските балове от предишните години и от това, че този набор с ниска раждаемост. Или поне нас това ни успояваше, докато не мръдбахме и на второто класиране.

# 33
  • Мнения: 75
Относно грешките в подрежадането си мясля, че се заблудихме от по-ниските балове от предишните години и от това, че този набор с ниска раждаемост. Или поне нас това ни успояваше, докато не мръдбахме и на второто класиране.

Да, така е всъщност! Но нещо ми "замириса" след първото класиране ... Знаех си, че няма как да мръднем на второто, и не мръднахме. Е, може да е станала първа приета в паралелката, вместо втора, но ... Нищо, ще си изсърбаме попарата до края.

# 34
  • Мнения: 31
Да, оценката от изпита се утроява.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 116
Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

Благодаря! Hug

Балообразуването за НФСГ и НТБГ е с утрояване на оценката по математика. Peace

Мда, всички очаквахме повишаване на баловете, но не можехме да предвидим, че ще е толкова голямо. В заявлението бяхме писали 31 СУЧЕМ преди 18 СОУ, но не успяхме изобщо да стигнем до него, минахме само с един пункт нагоре- от паралелката с френски към тази с японски.

# 36
  • Мнения: 75
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.

# 37
  • Мнения: 75
Sweetkids mama, не съжалявай! Паралелката, в която сте го записали,  е уникална. Аз бих се изкушила също за нея. Успех на сина ти!

Благодаря! Hug

Балообразуването за НФСГ и НТБГ е с утрояване на оценката по математика. Peace

Мда, всички очаквахме повишаване на баловете, но не можехме да предвидим, че ще е толкова голямо. В заявлението бяхме писали 31 СУЧЕМ преди 18 СОУ, но не успяхме изобщо да стигнем до него,
минахме само с един пункт нагоре- от паралелката с френски към тази с японски.




Е, ние пък се целим в паралелката с френски, след като щерката не иска японски. Има си причинно-следствени връзки в природата:)))

# 38
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.
Изобщо не знаех, че може да се кандидатства там.
Колко е таксата и какви са изпитите?

# 39
  • Мнения: 31
Аз за Италианския се интересувам от статистическа гледна точка, за да преценя дали е възможно и заради него да се освободят места Laughing
Знам, че там е за Висшата лига Wink

# 40
  • Мнения: 31
Таксата не знам каква е, но тази година няма специални изпити, а се взиамт резулатите от изпитите.

# 41
  • Мнения: 75
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Там не се и опитахме заради таксата, но Има и други причини, много по-съществени. Не сме за там, това е особено училище. Замислено е по най-великата система (Монтесори), но не се прави по нея.
Изобщо не знаех, че може да се кандидатства там.
Колко е таксата и какви са изпитите?

Но май вече е късно. Не съм проверявала, по интуиция.

# 42
  • Мнения: 75
Аз за Италианския се интересувам от статистическа гледна точка, за да преценя дали е възможно и заради него да се освободят места Laughing
Знам, че там е за Висшата лига Wink

Всъщност се води престижно, така че и аз се надявам да поеме деца, които да освободят нашите места Laughing

# 43
  • Мнения: 31
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

# 44
  • Мнения: 75
Ще бъда брутална: тези места се купуват с пари, както и като се даде списък с "важните хора", които биха потвърдили, че те познават. И от които би могъл да поискаш услуга за училището и не само. А да не говорим за автопарка... Страшна чалга!

# 45
  • Мнения: 75
 
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

 Embarassed #2gunfire

# 46
  • Мнения: 75
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

 Embarassed #2gunfire


Тази стрелба и гневът са насочени към лицея:)

# 47
  • Мнения: 31
Ясно ми е, не се притеснявай:-)

# 48
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ще бъда брутална: тези места се купуват с пари, както и като се даде списък с "важните хора", които биха потвърдили, че те познават. И от които би могъл да поискаш услуга за училището и не само. А да не говорим за автопарка... Страшна чалга!
Супер, значи и моят автобус 76 може да спре там  Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 75
Ще бъда брутална: тези места се купуват с пари, както и като се даде списък с "важните хора", които биха потвърдили, че те познават. И от които би могъл да поискаш услуга за училището и не само. А да не говорим за автопарка... Страшна чалга!
Супер, значи и моят автобус 76 може да спре там  Joy Joy Joy

О, да! С автобус може! Направо ще им вземеш акъла Rolling Eyes Laughing

# 50
  • Мнения: 75
 
Ясно ми е, не се притеснявай:-)
Simple Smile Grinning

# 51
  • Мнения: 31
Преставям си с какви машини се появявят на баловете - сигурно с изстребители или ядрени подводници. Аз не искам моето дете да е в тази среда.

# 52
  • Мнения: 31
За сега имам мечта само да се класираме на по-предно желание и надежад все пак да не си изгубим и сегашното място като краен резултат от този рисков експериемнт Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 3 116
regata, кои са ви по-предните желания?

# 54
  • Мнения: 31
9 ФЕГ и 2-ра АЕГ (но за там няма реален шанс), както и НФСГ и НТБГ

# 55
  • Мнения: 75
Regata, и нашоте първи 2 желания бяха ТОЧНО като вашите Laughing не мисля, че дъщеря ми има шанс, ако не стане чудо-нечувано. А въпреки силното желание за италианския, и аз не искам тази среда за детето. Ще му се объркат представите.

# 56
  • Мнения: 75
За сега имам мечта само да се класираме на по-предно желание и надежад все пак да не си изгубим и сегашното място като краен резултат от този рисков експериемнт Praynig

А кое е сегашното ви място? Дано да се качите нагоре!

# 57
  • Мнения: 75
Аз ще ви кажа лека нощ! И нека куражът ни да рискуваме бъде възнаграден!

# 58
  • Мнения: 31
Лека нощ и от мен.

# 59
  • Мнения: 38
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

 Embarassed #2gunfire

Привет от мен!
В Италианския лицей можете да кандидатствате само ако са се освободили места след вътрешното им класиране. Ако деца учили там до 7 клас се откажат, то външни ученици могат да си подадат документите. Явно обаче такива не е имало или аз съм изпуснала срока, защото преди да подадем заявлението за 1-во класиране проверих  в сайта на Лицея и се натъкнах на съобщението, че за никъде няма свободни места.
Струва ми се ,обаче че това училище някога е давало добро образование, а сега е мярка за финансово благополучие, но не мисля, че е място за умни и чувствителни деца!
Това е мое мнение!

# 60
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Чух за дете отишло в АК. Как тогава няма дори едно място? Но явно критериите за записване са други и не се обявяват местата.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно НУКК са много мътни с тази история с местата. Там никога никой нищо не знае, ни за ДГ, ни за първи, ни за седми клас! Според мен е загуба на време и нерви някой в седми клас да се опита да се набута там.
Има свестни деца там, не е като да няма, познавам няколко като приятели на моите деца още от първи клас, но се губят на общия фон. Просто веднъж записани там, не искат да се местят, защото са свикнали, а и кой се отказва от вътрешен изпит, вместо да се набутва цяла година да зубри като откачен, само и само да изкара висок бал, че да се състезава с цялата навалица за държавните гимназии!

# 62
  • Мнения: 31
Сега всъщност осъзнах, че резултатите от 3-то класиране ще излязат в петък, 13-ти Shocked
А уж не съм фаталистка Simple Smile

# 63
  • Мнения: 75
А като сега проверих на сайта на Италианския лицей пише, че няма свободни места за нито един клас (от 1-ви до 8-ми, вкл. и детската градина) Laughing

 Embarassed #2gunfire

Привет от мен!
В Италианския лицей можете да кандидатствате само ако са се освободили места след вътрешното им
класиране. Ако деца учили там до 7 клас се откажат, то външни ученици могат да си подадат
документите. Явно обаче такива не е имало или аз съм изпуснала срока, защото преди да подадем
заявлението за 1-во класиране проверих  в сайта на Лицея и се натъкнах на съобщението, че за никъде
няма свободни места.
Струва ми се ,обаче че това училище някога е давало добро образование, а сега е мярка за финансово благополучие, но не мисля, че е място за умни и чувствителни деца!
Това е мое мнение!


И аз мисля така. Затова, въпреки необходимостта от италиански език, дори и не се опитахме, дори не проверихме има ли места. Училището наистина е замислено по несравнимите стандарти на Монтесори училищата, но отдавна се е изродило. Ще си дебнем другия късмет Laughing

# 64
  • Мнения: 75
Сега всъщност осъзнах, че резултатите от 3-то класиране ще излязат в петък, 13-ти Shocked
А уж не съм фаталистка Simple Smile

Не си фаталистка Grinning И аз не съм:) аз даже смятам, че на мен ми върви в петък, 13-ти!!! Хубаво, че ми го каза, Regata!!!

# 65
  • Мнения: 75
Точно НУКК са много мътни с тази история с местата. Там никога никой нищо не знае, ни за ДГ, ни за първи, ни за седми клас! Според мен е загуба на време и нерви някой в седми клас да се опита да се набута там.
Има свестни деца там, не е като да няма, познавам няколко като приятели на моите деца още от първи клас, но се губят на общия фон. Просто веднъж записани там, не искат да се местят, защото са свикнали, а и кой се отказва от вътрешен изпит, вместо да се набутва цяла година да зубри като откачен, само и само да изкара висок бал, че да се състезава с цялата навалица за държавните гимназии!


Явно наистина не си струва дори мисловната енергия. Ама не защото "гроздето е кисело". В крайна сметка аз и не искам да плувам в ТОВА затворено общество. Малко го дели от секта.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 266
Със сигурност има 2 свободни места в 18 СОУ Китайски + АЕ. Кураж и успех!  Praynig

# 67
  • Мнения: 75
Със сигурност има 2 свободни места в 18 СОУ Китайски + АЕ. Кураж и успех!  Praynig

Мерси, Ani_meli! Hug

# 68
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Дали излязоха свободните места след второ класиране  newsm78 ?

# 69
  • Мнения: 205
Момичета, пожелавам успех на всички смелчаги, които ще се включат в трето и четвърто класиране. Искам да питам дали в интернет ще има данни за свободните места за трето класиране? Ние вече свикнахме вкъщи (след много сълзи) с мястото, на което попаднахме при първото класиране, а след второто класиране не помръднахме. Дъщеря ми е с бал 33,178 за ЕГ, но не ни достигнаха 0,108 за 2АЕГ, така че ще изучава "Икономика и мениджмънт" в НФСГ с АЕ, но тъй като мечтата ни беше за ЕГ все пак ми се иска да видя дали пък няма останали местенца някъде. 

# 70
  • Мнения: 5 741
Дали излязоха свободните места след второ класиране  newsm78 ?

Все още не са!Явно пак след обяд ще ги изнасят резултатите.

# 71
  • Мнения: 21 455
В Габрово вече са изнесени свободните места след второ класиране. Явно в големите градове ще трябва да почакате още.  Peace

# 72
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Момичета, пожелавам успех на всички смелчаги, които ще се включат в трето и четвърто класиране. Искам да питам дали в интернет ще има данни за свободните места за трето класиране? Ние вече свикнахме вкъщи (след много сълзи) с мястото, на което попаднахме при първото класиране, а след второто класиране не помръднахме. Дъщеря ми е с бал 33,178 за ЕГ, но не ни достигнаха 0,108 за 2АЕГ, така че ще изучава "Икономика и мениджмънт" в НФСГ с АЕ, но тъй като мечтата ни беше за ЕГ все пак ми се иска да видя дали пък няма останали местенца някъде. 

 Simple Smile И на нас не ни стигна за малко бала за ЕГ . Затова ми е любопитно има ли някакви местенца или не? Сигурно по-скоро не.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
РИО Пловдив е обявило на сайта си свободните места за трето класиране.
Пожелавам успех на всички, които са решили да се пробват! Peace

# 74
  • Мнения: 45
Да се включа и аз. Явно това е най-трудоемката част Simple Smile Предишните 2 класирания излязоха около 13.30. Синът ми е приет в 35то, но категорично отказва да учи немски...и сега сме в изходна позиция. Дано да има шанс.

# 75
  • Мнения: 1 685
До тук 2 свободни места в 35-то немска паралелка.

# 76
  • Мнения: 45
До тук 2 свободни места в 35-то немска паралелка.
Успех на тези, които го искат. Ние ще се борим за 133то и 31 - английски. Има ли някаква статистика?

# 77
  • София
  • Мнения: 472
Паралелката в която е приет сина ми в ПГЕА, има свободни места-" Икомомическа информатика " с интензивно изучаване на Англ.ез. Паралелката е нова от тази година и явно не са се рекламирали успешно, защото специалността за мен е много добра -една добра основа в икомомическите понятия и съответно комютърни програми, анализи, специализиран софтуер. Моя син не му стигна бала за тази специалност в НТБГ и  тъй като определно търсех нещо с икономиеска насоченост, аз реших да пишем и в ПГЕА( макар ,че всички други специалностти там са чисто компютърни).Сега и аз съм в чуденка голяма, дали да участваме на трето класиране или да изчакаме и да видим дали ще се съберат достаъчно деца, или ще се наложи някъкво вътрешно разместване по свободни места в другите паралелки след 3-то класиране. Така,че ...явно в техникумите все още се намират незаети места и то не малко.Чакам и аз статистиката къде колко и какви места има....а така исках вече всичко да е зад гърба ми..особено като сме се записали още на 1 класиране. Sad

# 78
  • Мнения: 11 666
Излязоха свободните места за София.

# 79
  • Мнения: 75
Излязоха свободните места за София.


Къде? Може ли линк? Мерси!

# 80
# 81
  • Мнения: 75
На мен не ми излиза списък със свободни места там...

# 82
  • Мнения: 21 455
На мен не ми излиза списък със свободни места там...
А какво ти излиза? Прочети малко написаното и ще откриеш списъка.
Пише си " Свободни места за трети етап на класиране...."

# 83
  • Мнения: 45
излезе и софия!

# 84
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578


Ако не ви излиза списъка, опитайте през друг браузър (Есплорер).

# 85
  • Мнения: 7
Само аз ли не мога да открия списъка? Няколко пъти прегледах...

# 86
  • София
  • Мнения: 403
В червено е, над информацията за второто класиране.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Ето списъка за Пловдив:
http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=590
Има едно място в ЕГ Иван Вазов и 2 места в НТ, 1 място във френската... и т.н.т

Направо ми липсват трепетите по класирането -  май имам нужда да съм в очкаване на нещо...

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
не зная защо, но ни с експлорера, ни с файърфокса го виждам въпросния списък!  newsm78 Някой да обясни, вдясно линковете ли, там ми е държавният план-прием, стари линкове! Никакъв линк в червено над второто класиране.

Разгеле, излезе ми!

Последна редакция: пн, 09 юли 2012, 16:18 от Andariel

# 89
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
не зная защо, но ни с експлорера, ни с файърфокса го виждам въпросния списък!  newsm78 Някой да обясни, вдясно линковете ли, там ми е държавният план-прием, стари линкове! Никакъв линк в червено над второто класиране.
При мен се отваря.  Peace

# 90
  • Мнения: 75
Оффф, отвори се най-после! Сега да си хванем палците и писалките! Успех!

# 91
  • Мнения: 75
Появява се най-отгоре, преди статистиките за първо и второ класиране.

# 92
  • Мнения: 943
не зная защо, но ни с експлорера, ни с файърфокса го виждам въпросния списък!  newsm78 Някой да обясни, вдясно линковете ли, там ми е държавният план-прием, стари линкове! Никакъв линк в червено над второто класиране.

 В менюто вляво, прием след 7 и 8 клас.

# 93
  • Мнения: 7
Sappienza,  с какво го отвори? При мен нищо  в червено няма ...Sad

# 94
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
ако все още не се отваря за някого, ето
http://dox.bg/files/dw?a=ce7631c99d

# 95
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Sappienza,  с какво го отвори? При мен нищо  в червено няма ...Sad
Не е в червено, в синьо е!

# 96
  • Мнения: 7
forttuna, много ти благодаря!

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук-там по някое местенце е останало. Впечатлиха ме петте места в СМГ с английски, също шестте места в  нпмг-физика. В 18-то много места, много чудо! Там ще да е джакпотът за доста деца.

# 98
  • Мнения: 1
Фортуна и аз много ти благодаря за линка

# 99
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
За физиката винаги (или поне през последните няколко години) остават свободни места, независимо в кое и какво учебно заведение се изучава. Коментирали сме въпроса - слаба реклама, вследствие  се възприема като мн трудна наука с неясна перспектива.

# 100
  • Мнения: 14 430
Успех на всички с трето класиране ,има много възможности според мен.Не съм изненадана от свободните места в СМГ с английски-имат 5 паралелки срещу 2 с немски.И миналата година беше така.Ако сте с 0,5 до1,00 под мин. бал за дадена специалност,сега е момента за атака.Съвета ми е от наблюдения през последните 5 години.

# 101
  • Мнения: 14 430
Сега почти всички са се записали и според мен има големи възможности.
Но да не забравяме-хубаво ще влезнат,но и трябва да се дипломират там. Grinning

# 102
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Да се включа и аз. Явно това е най-трудоемката част Simple Smile Предишните 2 класирания излязоха около 13.30. Синът ми е приет в 35то, но категорично отказва да учи немски...и сега сме в изходна позиция. Дано да има шанс.

А защо сте писали паралелка с НЕ, като не му се учи немски?  Shocked  Само във филми се вкарвате....

# 103
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Сега почти всички са се записали и според мен има големи възможности.
Но да не забравяме-хубаво ще влезнат,но и трябва да се дипломират там. Grinning

По-големи възможности има за момчетата - 54 места в у-щата с квоти и безброй много в у-щата без квоти  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 14 430
Оставете децата сами да си пишат желанията ,защото в крайна сметка те ще учат.

# 105
  • Мнения: 14 430
Миналата година две мои приятелки улучиха шестици с трето класиране-1АЕГ И СМГ-ТОВА БЯХА И ПЪРВИТЕ ИМ ЖЕЛАНИЯ,НО С ТЯХ НЕ УСПЯХА НА 1 И 2-РО КЛАСИРАНЕ.

# 106
  • Мнения: 75
Радвам се, че всички успяха да отворят прословутия списък! Сравнително прилични бройки в желани училища са останали. Дано са по-малко рискувалите Laughing

# 107
  • Мнения: 31
Това, което много ме изненада в новините по БНТ е, че казаха, че може да участват и кандидати, които вече са се записали, но са си изтеглили документите. Това означава, че те е вероятно да се появят повече кандидати и с по-високи балове.

# 108
  • Мнения: 75
Това, което много ме изненада в новините по БНТ е, че казаха, че може да участват и кандидати, които вече са се записали, но са си изтеглили документите. Това означава, че те е вероятно да се появят повече кандидати и с по-високи балове.

Да се надяваме, че не са от типа рискуващи. А и дано не им се започва наново чакане и треперене.

# 109
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Това, което много ме изненада в новините по БНТ е, че казаха, че може да участват и кандидати, които вече са се записали, но са си изтеглили документите. Това означава, че те е вероятно да се появят повече кандидати и с по-високи балове.

Да, точно така. Могат да се появят деца с много високи балове.

# 110
  • Мнения: 75
Ами, да се появява който иска. Всеки има право да си търси/избира/намери място под слънцето.  Нека се случи най-доброто за всеки от нас.

# 111
  • Мнения: 5
Привет дами!
Тази година, както вече всички сте установили, балът е много висок, което прави риска от трето класиране "троен".  Трето класиране си е риск, независимо от успеха като цяло на учениците, този риск за някои ще е щастие, но за други - нови затруднения и напрежения.
Sapienza, с бал 32, 123 шансът а 133 Соу "А.С.Пушкин" Ви е абсолютно никакъв, и то момиче.
133 е много търсено училище, и там децата са наистина ученолюбиви и режимът е строг. Не искам да разочаровам Вас, нито пък да ви стресирам допълнително, но минималният бал от второ класиране за почти всичките три паралелки в 133 СОУ е около 32, 840. Приблизителни цифри давам.
В НПБГ без положен изпит влизането е почти невъзможно.
За цяла София в по-желаните гимназии има само по три-четири места, а в някои - нито едно,  което ще рече, че хора с по-високи балове, могат да си изтеглят документите, дори и от някоя хубава гимназия(в коя гимназия са няма значение, защото те ако не са доволни...)и да вземат местата в гимназиите с по-нисък бал. Това си е избор...
Аз имам две дъщери, сега кандидатстващи, и сме приети във 133, но едва-едва, на ръба с бал 32,900. Освен всичко, има деца с бал 34, 200 влезли в 133, и наистина, децата с висок бал там преобладават.
В СМГ влизат деца, които са учили до седми клас там и външните лица, като брой са много малко.
Паралелката с Английски език не е много търсена, защото вече английски навсякъде се учи, а немската е по-предпочитана, заради световната сила на Германия.
За 18 СОУ, там както някой по-горе сподели, джакпотът ще е голям за много, но в 18 езиците, които се изучават е за по-внимателни и ученолюбиви деца, които наистина ще учат тези езици. Японски, китайски, корейски... Тези езици са много сложни за изучаване. Наши братовчеди учеха там, след седми клас, една дума на китайски има няколко значения, които трябва да се учат...
Не писах нови открития, но споделих мнението си...  Mr. Green

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 00:19 от dumspirospero

# 112
  • София
  • Мнения: 3 116
Предполагам, че Sappienza си е направила своите изчисления, но все пак за информация и на другите четящи темата: на второ класиране минималният бал за момичета в 133 СОУ е съответно АЕ-РЕ-МАТ- 33.000; РЕ-АЕ-МАТ- 32.144; ФЕ-РЕ-МАТ- 32.822. Сега има 1 свободно място за момиче в ФЕ-РЕ-МАТ и 3 места в РЕ-АЕ-МАТ. За паралелката с руски език шансовете на детето са много големи с бал 32.123 (разбира се, при условие, че иска да учи този език).

Също така има общо 6 свободни места във френските паралелки в 18-то. И в двете минималният бал на 2 класиране е под 30, така че влизането там е гарантирано, според мен. Peace

Чакам пишещите и четящите темата да споделят какви решения са взели. Стискам палци и желая много успех на децата!  bouquet

# 113
  • Мнения: 5
Предполагам, че Sappienza си е направила своите изчисления, но все пак за информация и на другите четящи темата: на второ класиране минималният бал за момичета в 133 СОУ е съответно АЕ-РЕ-МАТ- 33.000; РЕ-АЕ-МАТ- 32.144; ФЕ-РЕ-МАТ- 32.822. Сега има 1 свободно място за момиче в ФЕ-РЕ-МАТ и 3 места в РЕ-АЕ-МАТ. За паралелката с руски език шансовете на детето са много големи с бал 32.123 (разбира се, при условие, че иска да учи този език).

Също така има общо 6 свободни места във френските паралелки в 18-то. И в двете минималният бал на 2 класиране е под 30, така че влизането там е гарантирано, според мен. Peace

Чакам пишещите и четящите темата да споделят какви решения са взели. Стискам палци и желая много успех на децата!  bouquet

Да, sweetkids_mama , права си, в паралелката с руски има голям шанс!
Sapienza, съжалявам за грешната информация и прибързаните заключения!  Hug
Ние няма да участваме на трето класиране, защото в 133 ни харесва. Едната ми дъщеря е приета в паралелката с английски, другата - френски.  Едата ми ученичка иска да пробва на трето, но другата и на 133 е много благодарна. На Дария балът и е 33, 040 и е в паралелката с английски, а на Дарина балът и е 32, 900 и сме с френски, но аз знам, че повечето деца, които не са успели да влязат в някоя от английските или във френската искат в 133, защото там се учи както във тези гимназии, поне по това, което аз съм чувала.
Ако желаете, скъпи дами, бал на момичета, някой би ли споделил, инормативно... и училищата, където са приети девойките?
Пожелавам много успех на участващите в трето класиране! Peace
Какво решихте за трето класиране? Чакам отговори.   bouquet

# 114
  • Мнения: 1 685
Тъй като аз в това състезание се представих като крайно заблудена шматка, искам да попитам за да не съжалявам пак. Може ли в училища като НПМГ, ТУЕС и други с вътрешен изпит да се кандидатства на трето класиране без да си държал такъв?

# 115
  • Мнения: 2 176
dumspirospero, ако момичетата ти са близнаци, детето с по-ниския бал може да се запише в паралелката на другото. За да не се делят, имат това право.  Peace

# 116
  • Мнения: 75
Привет дами!
Тази година, както вече всички сте установили, балът е много висок, което прави риска от трето класиране "троен".  Трето класиране си е риск, независимо от успеха като цяло на учениците, този риск за някои ще е щастие, но за други - нови затруднения и напрежения.
Sapienza, с бал 32, 123 шансът а 133 Соу "А.С.Пушкин" Ви е абсолютно никакъв, и то момиче.
133 е много търсено училище, и там децата са наистина ученолюбиви и режимът е строг. Не искам да разочаровам Вас, нито пък да ви стресирам допълнително, но минималният бал от второ класиране за почти всичките три паралелки в 133 СОУ е около 32, 840. Приблизителни цифри давам.
В НПБГ без положен изпит влизането е почти невъзможно.
За цяла София в по-желаните гимназии има само по три-четири места, а в някои - нито едно,  което ще рече, че хора с по-високи балове, могат да си изтеглят документите, дори и от някоя хубава
гимназия(в коя гимназия са няма значение, защото те ако не са доволни...)и да вземат местата в
гимназиите с по-нисък бал. Това си е избор...
Аз имам две дъщери, сега кандидатстващи, и сме приети във 133, но едва-едва, на ръба с бал 32,900.
Освен всичко, има деца с бал 34, 200 влезли в 133, и наистина, децата с висок бал там преобладават.
В СМГ влизат деца, които са учили до седми клас там и външните лица, като брой са много малко.
Паралелката с Английски език не е много търсена, защото вече английски навсякъде се учи, а немската е по-предпочитана, заради световната сила на Германия.
За 18 СОУ, там както някой по-горе сподели, джакпотът ще е голям за много, но в 18 езиците, които се
изучават е за по-внимателни и ученолюбиви деца, които наистина ще учат тези езици. Японски,
китайски, корейски... Тези езици са много сложни за изучаване. Наши братовчеди учеха там, след
седми клас, една дума на китайски има няколко значения, които трябва да се учат...
Не писах нови открития, но споделих мнението си...  :mrgreen


Dumspirospero, и аз като вас dum spiro spero. Въпреки, че (честно казано) направо ми накълцахте надеждите Laughing Детето ми не е нученолюбиво, а от сърце отдадено на талантите си. Но втората й страст са езиците. Затова ще кандидатстваме и ще се надяваме. И на четвърто класиране.  И след него. А изкуствата ще си ги учи след гимназията и не тук. Хубаво лято!


# 117
  • Мнения: 75
Тъй като аз в това състезание се представих като крайно заблудена шматка, искам да попитам за да не съжалявам пак. Може ли в училища като НПМГ, ТУЕС и други с вътрешен изпит да се кандидатства на трето класиране без да си държал такъв?


О, това за шматката - аз съм пряката ви конкурентка! Така се оплетох, а си мислех, че съм мислила и измислила Laughing не мога да ви помогна с отговор, а само с разбиране - знам как се чувствате. Стискам ви палци!

# 118
  • София
  • Мнения: 3 116
Тъй като аз в това състезание се представих като крайно заблудена шматка, искам да попитам за да не съжалявам пак. Може ли в училища като НПМГ, ТУЕС и други с вътрешен изпит да се кандидатства на трето класиране без да си държал такъв?

Не, не е възможно. Naughty

# 119
  • Мнения: 14 430
Успех на всички с третото класиране.Като поразпитах,от нашия випуск никой не чака третото класиране,а бърза да се запише и да почива.Така ,че се надявам да няма останали за това класиране деца с много високи балове....Успех!!!

# 120
  • Мнения: 1 685
Ще стискаме палци за всички деца Hug
Моето дете беше прието в 133-то френска паралелка.Отидохме до училището, всички много го харесахме, но решихме да пробваме с 2 класиране с идеята, че или ще мръдне една позиция нагоре т.е. в аглийската паралелка или ще си остане в същата, мислейки си, че можем да избираме от двете места.Той обаче скочи в 35СОУ където не го записахме и детето сега е без уч-ще и стискаме палци да го приемат в същото, в което си беше приет още в началото.Да не говорим, че изпуснахме изпита за училище което той много хареса и съм сигурна, че щяха да го приемат.
 hahahaКой е по-голяма шматка? bowuu

# 121
  • Мнения: 5
Още веднъж съжалявам за думите си към Sapienza!
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?
Отново Sapienza, щом втората и страст все пак са езиците, не мисля, че е много удачно да я записвате някоя от професионалните гимназии, отговарящи на талантите и.  Тя сега може да се занимава с даденостите си, но после не знаеш какво ще реши, и ако е учила в певческото или гимназията за изкуства... Може би ще съжалява, че не е учила някакъв език, за който накрая ще получи сертификат.
В ТУЕС и НПМГ не може да се влиза без положен изпит! Мисля, че и за американския колеж без изпит не може да се влезе.
Ние от трето класиране оставаме пасивни, защото 133 СОУ наистина мисля, че е много хубаво училище.
Някой би ли споделил отзиви за 133 СОУ " А.С.Пушкин"?
Лек ден от мен! Peace Hug
Успех на участниците в трето класиране!

# 122
  • София
  • Мнения: 472
Кажете ми на практика, какво се случва при дете, прието още на първо класиране и записано в паралелка, която към момента не е събрала необходимия брой деца( нова паралелка и явно не са се рекламирали както трябва) и разчитат сега и на трето класиране.Какви са пред мен възможностите?
Не искам да чакам да мине трето класиране и да се окажем в позиция да нямам избор какво да правя, ако паралелката не се реализра.В другите специалности в училището има по 3-4 свободни места, но ме притеснява, ако те се заемат на трето класиране, защото ние чакаме..в такъв случай няма да имаме избор за преместване в другите паралелки в същото учлище( бала ни стига за всяка от тях).Направо вече не мога място да си намеря от мислене  #Crazy, най-вероятно ще изтегля документите и ще се пробваме на трето класиране на други места, или и за другите им 3 паралелки в самото училище.  newsm78

# 123
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Кажете ми на практика, какво се случва при дете, прието още на първо класиране и записано в паралелка, която към момента не е събрала необходимия брой деца( нова паралелка и явно не са се рекламирали както трябва) и разчитат сега и на трето класиране.Какви са пред мен възможностите?
Не искам да чакам да мине трето класиране и да се окажем в позиция да нямам избор какво да правя, ако паралелката не се реализра.В другите специалности в училището има по 3-4 свободни места, но ме притеснява, ако те се заемат на трето класиране, защото ние чакаме..в такъв случай няма да имаме избор за преместване в другите паралелки в същото учлище( бала ни стига за всяка от тях).Направо вече не мога място да си намеря от мислене  #Crazy, най-вероятно ще изтегля документите и ще се пробваме на трето класиране на други места, или и за другите им 3 паралелки в самото училище.  newsm78

Според мен сега възможностите са ти или да изтеглите док-тите си и да кандидатствате в някоя от  тези паралелки, в които има свободни места на трето класиране, или да чакате да видите дали ще се запълни вашата паралелка. Ако не се запълни, доколкото знам, паралелката се закрива, а децата се разпределят по други подобни паралелки като мисля, че не е задължително да е в същото у-ще.  Peace

# 124
  • Мнения: 38
Кажете ми на практика, какво се случва при дете, прието още на първо класиране и записано в паралелка, която към момента не е събрала необходимия брой деца( нова паралелка и явно не са се рекламирали както трябва) и разчитат сега и на трето класиране.Какви са пред мен възможностите?
Не искам да чакам да мине трето класиране и да се окажем в позиция да нямам избор какво да правя, ако паралелката не се реализра.В другите специалности в училището има по 3-4 свободни места, но ме притеснява, ако те се заемат на трето класиране, защото ние чакаме..в такъв случай няма да имаме избор за преместване в другите паралелки в същото учлище( бала ни стига за всяка от тях).Направо вече не мога място да си намеря от мислене  #Crazy, най-вероятно ще изтегля документите и ще се пробваме на трето класиране на други места, или и за другите им 3 паралелки в самото училище.  newsm78

Привет!
В справочника пише следното:  Когато след трети етап на класиране записаните са под норматива за минимален брой ученици, началникът на РИО ги насочва по реда на следващите им желания към друга паралелка,в която има свободни места.

Това е информацията, която намерих.
Преценете добре ситуацията!Пожелавам Ви успех!

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
коя е тази паралелка, дето не събира деца? Може да отидеш във въпросното училище и да говориш с директора какви са вариантите, и ако не се съберат деца, дали може да поеме твоето дете в друга паралелка в същото училище. Все ще се намери едно място. Ние тук не можем да дадем кой знае колко добра прогноза.

# 126
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
В ТУЕС и НПМГ не може да се влиза без положен изпит! Мисля, че и за американския колеж без изпит не може да се влезе.
За АК НЕ може без изпит.

# 127
  • Мнения: 75
Още веднъж съжалявам за думите си към Sapienza!
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?
Отново Sapienza, щом втората и страст все пак са езиците, не мисля, че е много удачно да я записвате някоя от професионалните гимназии, отговарящи на талантите и.  Тя сега може да се занимава с даденостите си, но после не знаеш какво ще реши, и ако е учила в певческото или гимназията за изкуства... Може би ще съжалява, че не е учила някакъв език, за който накрая ще получи сертификат.
В ТУЕС и НПМГ не може да се влиза без положен изпит! Мисля, че и за американския колеж без изпит не може да се влезе.
Ние от трето класиране оставаме пасивни, защото 133 СОУ наистина мисля, че е много хубаво училище.
Някой би ли споделил отзиви за 133 СОУ " А.С.Пушкин"?
Лек ден от мен! Peace Hug
Успех на участниците в трето класиране!

Благодаря. Затова все пак опитваме езиците. В България - за съжаление - талантите не се развиват в училищата по съответните изкуства, а на всичко отгоре и общото образование там куца.  И така, пуснахме си "фиша" и чакаме 13-ти петък да ни донесе добра вест.

# 128
  • Мнения: 75
Ще стискаме палци за всички деца Hug
Моето дете беше прието в 133-то френска паралелка.Отидохме до училището, всички много го харесахме, но решихме да пробваме с 2 класиране с идеята, че или ще мръдне една позиция нагоре т.е. в аглийската паралелка или ще си остане в същата, мислейки си, че можем да избираме от двете места.Той обаче скочи в 35СОУ където не го записахме и детето сега е без уч-ще и стискаме палци да го приемат в същото, в което си беше приет още в началото.Да не говорим, че изпуснахме изпита за училище което той много хареса и съм сигурна, че щяха да го приемат.
 hahahaКой е по-голяма шматка? bowuu

Е ние пък си блокирахме хубавите училища с квартално училище, от което нямаше мърдане "надолу". Не знам как го направихме, ама сякаш за да си съсипем лятото. И ето ни в групата на "шматките" Laughing Всеки ден доказвам, че по душа съм абсолютна блондинка Joy Успех! Да ни се случи най-доброто за нас - в тази ситуация Laughing

# 129
  • София
  • Мнения: 472
коя е тази паралелка, дето не събира деца? Може да отидеш във въпросното училище и да говориш с директора какви са вариантите, и ако не се съберат деца, дали може да поеме твоето дете в друга паралелка в същото училище. Все ще се намери едно място. Ние тук не можем да дадем кой знае колко добра прогноза.


Да това ще направя днес.Най-веротно и да се съберат деца за минималния брой ученици, но ще бъде след трето класиране и просто умувах, въобще има ли смисъл да чакам..просто досега нищо не можех да реагирам , защото сме приети още на 1 класиране.Паралелката е Икономическа информатика с АЕ в ПГЕА.Новооткрита за тази кампания.Добре замислено, с доста добър профил като залегнали знания и умения, но като всяко  ново нещо ..явно трудно се случва и не се рекламира.Такава специалност има само В НТБГ, където е повече от ясно ,че няма как да ни прехвърлят..защото в наредбата пише..че директора насочва към идентична специалност в друго училище или по реда на следващите желания.
незнам вече....ще видя днес какво ще ми отговорят!

# 130
  • Мнения: 260
Възможно ли е дете с по-нисък бал да е прието по 3-то желание, още на първото класиране в дадена специалност,а друго с по-висок бал, да не е прието по първо желание в същата специалност?
Не знам дали ме разбрахте ....

# 131
  • София
  • Мнения: 472
Възможно ли е дете с по-нисък бал да е прието по 3-то желание, още на първото класиране в дадена специалност,а друго с по-висок бал, да не е прието по първо желание в същата специалност?
Не знам дали ме разбрахте ....

не-  ако детето с по-висок бал му е било първо желание, няма как другото с по-нисък ,че и да му е 3-то желание да е прието преди първото дете...

# 132
  • Мнения: 45
има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...

# 133
  • Мнения: 75
Днес подадохме въпросното заявление. Изненадах се, че имаше доста хора в "гнездото", но все пак не колкото при първото подаване на документите.
Повечето бяха майки на момчета - явно момичетата или са се представили по-добре и са класирани където искат, или не рискуват толкова много - или на мен така ми се иска, защото съм майка на момиче за трето класиране. Консултантките настояваха всички да пишат 133-то и 22-ро и 35-то. А хората, които заварих - не знам защо - искаха френски, та френски. Не знам дали ви успокоявам или разстройвам с тази информация. Ще ми се да съм ви полезна, но макар да престоях там час и половина и 3 пъти преписвах едно и също (трепереха ми ръцете и направих сума грешки) - не мога да правя обобщения. Желая ви късмет!

# 134
  • Мнения: 45
май да отивам и аз. колкото повече го мисля, толкова повече се обърквам

# 135
  • Мнения: 253
Има и момчета за трето класиране, например моят син. Беше приет в 133 с френски, харесва му, на мен също, но все пак ще с пробваме и на трето класиране за титулярните езикови, пък каквото сабя покаже.
Карамелена, това означава, че сме освободили още едно място от 133, интересно ми е това място дали ще се добави към обявените три за френската паралелка (за момчета) или направо ще излезе на четвърто класиране? Защото аз го бях записала след второ класиране и днес му изтеглих документите. Само да добавя, че пак сме си написали и 133 СОУ след езиковите, големи сме авантюристи, няма що...

# 136
  • Мнения: 75
Има и момчета за трето класиране, например моят син. Беше приет в 133 с френски, харесва му, на мен също, но все пак ще с пробваме и на трето класиране за титулярните езикови, пък каквото сабя покаже.
Карамелена, това означава, че сме освободили още едно място от 133, интересно ми е това място дали ще се добави към обявените три за френската паралелка (за момчета) или направо ще излезе на четвърто класиране? Защото аз го бях записала след второ класиране и днес му изтеглих документите. Само да добавя, че пак сме си написали и 133 СОУ след езиковите, големи сме авантюристи, няма що...

Свалям ви шапка Simple Smile Наистина се иска кураж!

# 137
  • Мнения: 38
Възможно ли е дете с по-нисък бал да е прието по 3-то желание, още на първото класиране в дадена специалност,а друго с по-висок бал, да не е прието по първо желание в същата специалност?
Не знам дали ме разбрахте ....

Не! Ако е с по - висок бал и 1-во желание,трябва да бъде класирано преди детето с по- нисък бал във въпросната паралелка.

# 138
  • София
  • Мнения: 472
Как става самото изтегляне на документи от записано вече място, за да подадем за трето класиране?
Така ми се искаше да се събере тази паралелка и да не правя такива рискове сега, защото не искам детето ми да учи само език в СОУ( щото за езикова не ни стига бала), а да има и професионална ориентация.

# 139
  • София
  • Мнения: 403
Има и момчета за трето класиране, например моят син. Беше приет в 133 с френски, харесва му, на мен също, но все пак ще с пробваме и на трето класиране за титулярните езикови, пък каквото сабя покаже.
Карамелена, това означава, че сме освободили още едно място от 133, интересно ми е това място дали ще се добави към обявените три за френската паралелка (за момчета) или направо ще излезе на четвърто класиране? Защото аз го бях записала след второ класиране и днес му изтеглих документите. Само да добавя, че пак сме си написали и 133 СОУ след езиковите, големи сме авантюристи, няма що...

Стискам ви палци, както и на всички други, предприели тази авантюра. Честно казано на мен не ми стиска, въпреки, че също ми се искаше да се пробваме за местенце в някоя езикова гимназия. Искрено ви желая при вас рискът да се увенчае с успех.  Hug

# 140
  • Мнения: 253
Как става самото изтегляне на документи от записано вече място, за да подадем за трето класиране?
Така ми се искаше да се събере тази паралелка и да не правя такива рискове сега, защото не искам детето ми да учи само език в СОУ( щото за езикова не ни стига бала), а да има и професионална ориентация.

Ами просто обясних, че искаме да пробваме на трето класиране, разписах се, че си изтеглям документите на молбата за записване и си взех всички оригинали. То отписването е лесно...
Обаче ужасът, че съм направила страшна глупост, нараства с всяка изминала минута.

# 141
  • Мнения: 253
Sapienza, margo 98, благодаря ви за окуражителните думи и пожелания. Определено имам нужда от морална подкрепа.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако си в ужас, връщай се обратно и възстановявай!

Ужас, в такива съспенси ме вкарвате с това трето класиране! Имам чувството, че толкова не съм се шашкала за моето, както за вашите акробатики сега! Мъжете ви как го приемат всичко това, те "за" или "против" са? Как ви издържат нервите не знам, аз бих оставила нещата така, както са на второ класиране и не бих се гловоболяла, че рискът ми се вижда огромен.

# 143
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Според мен /не ангажирам никого с моето мнение/, ако имате момче и то с добър бал - действайте. Но ако сте с момиче - по-добре не. Местата за момичета са малко, а баловете тази година много високи. Ние също искахме в езикова, но не смятам да рискувам, а и бала ни 33,142 не е бог знае колко висок.  Peace

има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...

Колкото до избора м/у 35 СОУ и 133 СОУ - мисля, че 133-то е по-добре.

За 31 СУЧЕМ също съм чувала САМО положителни отзиви.

Успех на всички, решили се да пробват в трето класиране!!!  Peace

# 144
  • Варна
  • Мнения: 2 768
И кога излизат резултатите за това последно класиране?
И всъщност, ако не приемат детето на това трето класиране, трябва да се запише в реална гимназия в която има място ли? newsm78
Понеже имам още три години до тези кахъри, хич не са ми ясни критерииите за прием. Simple Smile

# 145
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
И кога излизат резултатите за това последно класиране?
И всъщност, ако не приемат детето на това трето класиране, трябва да се запише в реална гимназия в която има място ли? newsm78
Понеже имам още три години до тези кахъри, хич не са ми ясни критерииите за прием. Simple Smile


Ееее не се кахъри от сега.......До след три години може и три пъти да са променили начина на кандидатстване и т.н.  Laughing

# 146
  • Мнения: 36
Привет дами!
Тази година, както вече всички сте установили, балът е много висок, което прави риска от трето класиране "троен".  Трето класиране си е риск, независимо от успеха като цяло на учениците, този риск за някои ще е щастие, но за други - нови затруднения и напрежения.
Sapienza, с бал 32, 123 шансът а 133 Соу "А.С.Пушкин" Ви е абсолютно никакъв, и то момиче.
133 е много търсено училище, и там децата са наистина ученолюбиви и режимът е строг. Не искам да разочаровам Вас, нито пък да ви стресирам допълнително, но минималният бал от второ класиране за почти всичките три паралелки в 133 СОУ е около 32, 840.


При трето класиране е важен балът, на тия които участват в него, а не минималният, с който са приети учениците на второ и пъро класиране.Така, че УСПЕХ!!!!!!

# 147
  • Мнения: 75
Привет дами!
Тази година, както вече всички сте установили, балът е много висок, което прави риска от трето класиране "троен".  Трето класиране си е риск, независимо от успеха като цяло на учениците, този риск за някои ще е щастие, но за други - нови затруднения и напрежения.
Sapienza, с бал 32, 123 шансът а 133 Соу "А.С.Пушкин" Ви е абсолютно никакъв, и то момиче.
133 е много търсено училище, и там децата са наистина ученолюбиви и режимът е строг. Не искам да разочаровам Вас, нито пък да ви стресирам допълнително, но минималният бал от второ класиране за почти всичките три паралелки в 133 СОУ е около 32, 840.


При трето класиране е важен балът, на тия които участват в него, а не минималният, с който са приети учениците на второ и пъро класиране.Така, че УСПЕХ!!!!!!


Благодаря ви, че го казахте! Малко ми се успокои душицата.

# 148
  • Мнения: 5
Има и момчета за трето класиране, например моят син. Беше приет в 133 с френски, харесва му, на мен също, но все пак ще с пробваме и на трето класиране за титулярните езикови, пък каквото сабя покаже.
Карамелена, това означава, че сме освободили още едно място от 133, интересно ми е това място дали ще се добави към обявените три за френската паралелка (за момчета) или направо ще излезе на четвърто класиране? Защото аз го бях записала след второ класиране и днес му изтеглих документите. Само да добавя, че пак сме си написали и 133 СОУ след езиковите, големи сме авантюристи, няма що...
Предполагам, мястото ще излезе за трето класиране, просто няма да го обявят като нов списък, и ще си участва...

Mama bube, след като вече сте твърдо решени за трето класиране, отидете в училището, в което сте записани и кажете, че искате да изтеглите документите и да участвате на трето класиране. Ще трябва да напишете новите желания.
Ключовото нещо за трето класиране е следното:
Набележете си училищата, но избирайте между тези, за които бала може да се свали достатъчно, че да влезете, съобразете се и със свободните места ...
Ще дам пример:
Ученикът "А" има бал достатъчен за първа немска гимназия, но първото му желание е втора английска езикова гимназия, въпрос на избор... Той на първо класиране е влязал във втора английска, защото му е първо желание, а при достатъчен дори и за немска бал-компютъра ще го класира във втора английска. Въпреки това негово желание, размислил е и сега иска да участва на трето класиране за испанска гимназия. Въпрос на желание...
Важно е, за да не се спрат по-добри възможности при хората с по-ниски балове, училищата-желания да се подредят според височината на минималния бал от второ класиране. Винаги обаче оставяйте вратичка за училище, което дори и на първо класиране бихте били класирани, но или не сте го включили в списъка, или системата е стопирала на по-предно!
Ако някой избира между 35 и 133, ще се намеся малко и аз...
В 133, руската паралелка и под всякаква критика. Френската и английската паралелка са много добри. Чудесно ниво на преподаване и отношение учител-ученик. Казвам си мнението за руската паралелка, защото синът ми учеше там.  В 35 няма специална руска паралелка, навсякъде руският е втори език, но по-добре се изучава руски в 133. Където също е втори език, освен в руската парелелка.
Колкото до 31 СУЧЕМ "Иван Вазов"... Там мога да дам всякакви отзиви, но само добри!
Don domat, всяка година ще е различна за напред... Различни балове, схеми... Ако още от сега започнеш да се притесняваш, когато дойде времето ще си много уморена. По-добре се интересувай когато си му е времето.
Лек ден!  bouquet

# 149
  • София
  • Мнения: 62 595
Класирането си става пак по същия начин, системата няма да класира по други правила! Дали ще пише първо Втора английска, после Френската и прочие, пак ще бъде класиран в тази паралелка, за която му стига бала най-напред. Не съм съгласна с това за набелязването на училища, където ще се смъкне балът. Сега дори трябва да изброят всички свободни, защото ако не стане, отиват в непрофилирани. Ако са готови И на риска да пишат само интересните за тях профилирани, макар и малко, и ако не стане така, да отиват в непрофилирани, отколкото в която и да е, но профилирана като краен вариант, ок! Аз бих писала всички, които ме интересуват, като започна от тези с най-висок бал, пък докъдето стигне.

# 150
  • Мнения: 1 685
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.

# 151
  • Мнения: 133
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.

Бих ви посъветвала да си пишете 133, а не 9ФЕГ. Във френската нещата последните години не са особенно добри. Според мен 133 е  за предпочитане във всяко едно отношение.
 Успех!

# 152
  • Мнения: 6 733
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.

Щом имате смелостта да стигнете до тук, подредете си желанията както най много искате, пък каквото сабя покаже.


Бих ви посъветвала да си пишете 133, а не 9ФЕГ. Във френската нещата последните години не са особенно добри. Според мен 133 е  за предпочитане във всяко едно отношение.
 Успех!


Много ми е интересно какво ви кара да мислите така, ако не е просто евтина реклама или гроздето е кисело.

# 153
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.
Щом имате смелостта да стигнете до тук, подредете си желанията както най много искате, пък каквото сабя покаже.
Бих ви посъветвала да си пишете 133, а не 9ФЕГ. Във френската нещата последните години не са особенно добри. Според мен 133 е  за предпочитане във всяко едно отношение.

Много ми е интересно какво ви кара да мислите така, ако не е просто евтина реклама или гроздето е кисело.
И аз това щях да попитам, че не съм много съгласна.
Моето мнение е да подредите училищата според желанията на детето. Късмет и от мен. Peace

# 154
  • София
  • Мнения: 3 116
Да споделя нещо за 9 ФЕГ, което ми направи впечатление. Видях го след като се записахме на второ класиране, а и тази гимназия не ни е била цел, така че се изказвам като съвсем безпристрастен наблюдател. За новата учебна година са обявени шест свободни места за учители във ФЕГ, като три от местата са за преподаватели по френски език (!!!), а останалите три- за френскоговорящи учители по общообразователни предмети. Ето я и обявата.  Мен лично това би ме притеснило. Thinking

Местата, които ще се освободят сега от децата, изтеглили документите си, ще бъда обявени на четвърто класиране. Peace

Да дам и аз малко непоискан акъл. Wink Според мен третото класиране е добър избор за:
- деца, които решително не желаят да учат в училищата, където са класирани
- деца, които ги делят от стотни до 1-2 десети от желаното място

3littlepigs, какъв е балът на сина ти? Сподели за кои гимназии ще рискувате, може би ще успеем да ти помогнем да вземеш окончателно решение! Hug

# 155
  • Мнения: 5
Честно ще ви кажа мнението си:
Всичко това с елитните училища е въздух под налягане. Измислици...
олкото до 133 сруще 9ФЕГ...
... пък във 133 се учи като във френската, по учебници на френската, това за френската паралелка... Така че, който мисли едното училище за добро, то и двете са добри, който за лошо... е, тогава и двете са лоши.
По-важно е висшето образование.
То си зависи от човека. Умният ще извлече всичко най-полезно и от най-лошото училище.
Какво като завършиш 9ФЕГ, ако не учиш както трябва, това няма да ти помогне за нищо! Като учиш в 133 също няма да прокопсаш ако не си учиш редовно.
А, и да не забравя.
Dincho ме посъветва да отида в сайт "Клюкарник", където е мястото за лични нападки. Препоръча ми го като отговор на личното съобщение, което и изпратих. Ето от къде е видяла това, че в 133 не се учи така френски, както във френската.
Приятна вечер!  Peace

# 156
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не става въпрос за нападки - лични или групови.  Peace
Но няма начин в 133 и 9 ФЕГ броят часове по френски език през цялото 5-годишно обучение да е равен. Ако някой има точна справка, може да я копира тук.

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
Много лесно може да се установи колко часа по езика имат двете училища за всичките 5 години, стига да има публикувано разписание на часовете и за 133-то, както е за Френската. За втората съм ги изучавала подробно, ако трябва ще проверя и за 133-то какъв е хорариумът и това ще разреши до голяма степен спора.
Сега се опитах да им видя сайта - ами, на маймуница е, нищо не се разбира!

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 580
има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...
Ние вчера освободихме едно място в 133 у-ще в паралелката с френски ,мисля,че има и други места....
Късмет!

# 159
  • Мнения: 75
Изнервили сме се. Нормално е. Като прочетох обявата за толкова учители се шокирах, макар да нямаме шанс за френската. И се питам за какво става въпрос всъщност... Опитваме се да предвидим кое е най-доброто за децата, а то се случва по съвсем друга линия и обикновено където не можем да се намесим. Лично аз не мога да стоя безучастно, но понякога се чувствам като узурпатор на личното пространство на детето. Питам го какво иска всъщност, но с презумпцията, че то не знае какво иска... Да става каквото ще. Днес я накарах тя да избира - ама толкова ми се искаше да променя някои неща..... Embarassed чак ме е срам!

# 160
  • Мнения: 75
има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...
Ние вчера освободихме едно място в 133 у-ще в паралелката с френски ,мисля,че има и други места....
Късмет!

Момче или момиче, извинете?

# 161
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако може да ти е някакво успокоение, и аз се чувствам така понякога, да не кажа често! Хем ми се иска да се съобразя с детето, хем си имам едно наум, че то няма опит и достатъчно информация, а решава емоционално, по някакви вътрешни свои критерии. Накрая се предадох пред себе си, и само казах на детето някои основни неща, на които е добре да обърне внимание като измисля как да реди желанията, и ми олекна, да знаеш!

# 162
  • Мнения: 75
Ако може да ти е някакво успокоение, и аз се чувствам така понякога, да не кажа често! Хем ми се иска да се съобразя с детето, хем си имам едно наум, че то няма опит и достатъчно информация, а решава емоционално, по някакви вътрешни свои критерии. Накрая се предадох пред себе си, и само казах на детето някои основни неща, на които е добре да обърне внимание като измисля как да реди желанията, и ми олекна, да знаеш!

Благодаря, че ме разбираш Laughing Честно казано, днес и на мен ми олекна след като напуснахме гнездото. Малко ме гложди един страшец, че май се задава така нареченото "четвърто" класиране. Днес го споменах в гнездото и една учителка ми се скара, че нямало такова нещо... Стреснах се. Аз знам, че няма да е по стандартния начин, но няма ли след трето класиране да изкарат списък с все още свободни места? Други години как е било?

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 580
има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...
Ние вчера освободихме едно място в 133 у-ще в паралелката с френски ,мисля,че има и други места....
Късмет!

Момче или момиче, извинете?
Момче. Нали tnn пита за момчета Simple Smile
 Записахме се в ТУЕС-  това си беше мечтата на сина ми още в началото на тази " седмокласна епопея "  133 СОУ си е добър избор...даже леко съжалявам ,че няма как и на двете места да бъде Simple Smile

# 164
  • Мнения: 75
има ли момчета за трето класиране. аз напълно блокирах с подреждането. балът му е 31.356 и е приет в 35то, но не иска да учи немски. иска 133то. ама тук много различни мнения прочетох...
Ние вчера освободихме едно място в 133 у-ще в паралелката с френски ,мисля,че има и други места....
Късмет!

Момче или момиче, извинете?
Момче. Нали tnn пита за момчета Simple Smile
 Записахме се в ТУЕС-  това си беше мечтата на сина ми още в началото на тази " седмокласна епопея "  133 СОУ си е добър избор...даже леко съжалявам ,че няма как и на двете места да бъде Simple Smile

Благодаря, не можах да се ориентирам

# 165
  • Мнения: 1 685
Доколкото разбрах в 133-то нивото на обучение по френски език е на високо ниво. Разликата с френската гимназия обаче е, че във въпросната се преподават и други предмети на френски език.

# 166
  • Мнения: 36
Ако може да ти е някакво успокоение, и аз се чувствам така понякога, да не кажа често! Хем ми се иска да се съобразя с детето, хем си имам едно наум, че то няма опит и достатъчно информация, а решава емоционално, по някакви вътрешни свои критерии. Накрая се предадох пред себе си, и само казах на детето някои основни неща, на които е добре да обърне внимание като измисля как да реди желанията, и ми олекна, да знаеш!

Благодаря, че ме разбираш Laughing Честно казано, днес и на мен ми олекна след като напуснахме гнездото. Малко ме гложди един страшец, че май се задава така нареченото "четвърто" класиране. Днес го споменах в гнездото и една учителка ми се скара, че нямало такова нещо... Стреснах се. Аз знам, че няма да е по стандартния начин, но няма ли след трето класиране да изкарат списък с все още свободни места? Други години как е било?
Ако след третото класиране останат незаети места, директорите на училищата обявяват бройките и се записват директно децата в училищата.

# 167
  • Мнения: 36
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.
Подредете желанията както иска детето без да се съобразяватв с разни минимални балове. Никой не знае колко и с какъв бал деца участват в трето класиране.Ще го приемат там за където му стигне балът.

# 168
  • Мнения: 36
Да споделя нещо за 9 ФЕГ, което ми направи впечатление. Видях го след като се записахме на второ класиране, а и тази гимназия не ни е била цел, така че се изказвам като съвсем безпристрастен наблюдател. За новата учебна година са обявени шест свободни места за учители във ФЕГ, като три от местата са за преподаватели по френски език (!!!), а останалите три- за френскоговорящи учители по общообразователни предмети. Ето я и обявата.  Мен лично това би ме притеснило. Thinking

Местата, които ще се освободят сега от децата, изтеглили документите си, ще бъда обявени на четвърто класиране. Peace

Да дам и аз малко непоискан акъл. Wink Според мен третото класиране е добър избор за:
- деца, които решително не желаят да учат в училищата, където са класирани
- деца, които ги делят от стотни до 1-2 десети от желаното място

3littlepigs, какъв е балът на сина ти? Сподели за кои гимназии ще рискувате, може би ще успеем да ти помогнем да вземеш окончателно решение! Hug
А относно текучеството на учителите.Може би във всяко училище го има този проблем. Синът ми е в ЕГ "Иван Вазов" в Пловдив.В  поготвителния клас дойде съвсем млада учителка по заместване.Сега по втория език  - руски - се смениха две.Малкият син тази година ще бъде в ОМГ - 8 клас. Преди 2 дни мина конкурса за нови учители, от които двама по математика и 6 по английски език. Така, че това е проблем навсякъде и едва ли можеш да предвидиш смяната на учителите.

# 169
  • Мнения: 2 176
Аз все още съм в недоумение защо има отделни класирания за държавни, общински и частни у-ща. Днес доста мислих по въпроса какво законово основание е в основата на подобно решение на МОН. Всички те са лицензирани и подлежат на едни и същи изисквания. РИО-тата контролират всички по едни и същи критерии. Каква е причината, с различните изисквания за балообразуване каквито има в СМГ, НПМГ и т.н., всички да са в една единна система за класиране за съответната община?  newsm78

# 170
  • Мнения: 31
И ние подадохме заявление за 3-то класиране днес с надежадата, че този път ще имаме късмет в НТБГ или НФСГ. Но все пак сме подредили желанията си според баловете от първото класиране- от училищата с висок бал към най-нисък.
Писахме и училища като резервен вариант, ако не му стигне бала дори за мястото, на което беше класиран на 1 и 2 класиране, за да не остане некласиран и да се наложи да участваме и на 4-то класиране. Не мога да си представя как ще го преживея аз, тъй като сина ми  и мъжа ми не бяха много да рискуваме с 3-тото класиране.

Спред мен е несправедлива възможността да се изтеглят докумети след 2-ро класиране и да се подават за трето, тъй като така се освобождават места, за които не може да се участва. Особено в случаите, когато става въпрос за азаписване в училища с отделен прием (напр. ТУЕС).

# 171
  • Мнения: 642
Да споделя нещо за 9 ФЕГ, което ми направи впечатление. Видях го след като се записахме на второ класиране, а и тази гимназия не ни е била цел, така че се изказвам като съвсем безпристрастен наблюдател. За новата учебна година са обявени шест свободни места за учители във ФЕГ, като три от местата са за преподаватели по френски език (!!!), а останалите три- за френскоговорящи учители по общообразователни предмети. Ето я и обявата.  Мен лично това би ме притеснило. Thinking

Местата, които ще се освободят сега от децата, изтеглили документите си, ще бъда обявени на четвърто класиране. Peace

Да дам и аз малко непоискан акъл. Wink Според мен третото класиране е добър избор за:
- деца, които решително не желаят да учат в училищата, където са класирани
- деца, които ги делят от стотни до 1-2 десети от желаното място

3littlepigs, какъв е балът на сина ти? Сподели за кои гимназии ще рискувате, може би ще успеем да ти помогнем да вземеш окончателно решение! Hug
А относно текучеството на учителите.Може би във всяко училище го има този проблем. Синът ми е в ЕГ "Иван Вазов" в Пловдив.В  поготвителния клас дойде съвсем млада учителка по заместване.Сега по втория език  - руски - се смениха две.Малкият син тази година ще бъде в ОМГ - 8 клас. Преди 2 дни мина конкурса за нови учители, от които двама по математика и 6 по английски език. Така, че това е проблем навсякъде и едва ли можеш да предвидиш смяната на учителите.
Голямата ми дъщеря учи в ОМГ. Една от учителките, които се явяват на конкурса за преподавател по англ. език, и преподаваше тази учебна година. Децата бяха много доволни, а сега виждам, че не е одобрена за назначаване. Щерката остана доста разочарована.

# 172
  • Мнения: 1 078
Ако приемът за дадена паралелка е 29 места, а се заемат 20, паралелката ще остане ли да съществува ?

# 173
  • Мнения: 75
Jov, за четвъртото класиране - директорите обявяват оставащите места в самото училище, или пак е в сайта на Рио? Ако не е централизирана тази информация, значи да обикаляме училищата и долу-горе като просяци да питаме, така ли?

# 174
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Хайде и един съвет от мен - подредете списъка според желанията на детето /особено езиковите/, внимавайте все пак и за третия и четвъртия профилиращ предмет и не на последно място да са от у-ща с по-висок бал към у-ща с по-нисък бал.
За 133 СОУ знам, че френската паралелка е наистина добра, за руската от дете, което учи там знам, че английския хич не го учат и детето ходи в 9 клас на частни уроци, за да не го забрави и да поддържа ниво. За английската паралелка нямам инфо. Като цяло не бих могла да кажа, че 9ФЕГ е по-зле от 133то.
Местата на изтеглилите документи след второ класиране се обявяват на четвърто класиране.  Peace
И още нещо да повторя - мисля, че разиграването на целия филм има по-голям смисъл, ако детето е момче, ако е момиче - то трябва да е с наистина висок бал.
Lisi_Disi, може би ако видиш изискването за минималния брой ученици в една паралелка за гимназиалните класове ще се ориентираш.  Simple Smile

# 175
  • Мнения: 75
Мъжки свят, а? Момичетата нямат шансове... Аз пък вярвам в шанса на моето момиче. Дано не се окажа безпочвен оптимист. Нямам нищо против момчетата да успяват, разбира се. Кой има нужда от мъже-неудачници...

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 580

Спред мен е несправедлива възможността да се изтеглят докумети след 2-ро класиране и да се подават за трето, тъй като така се освобождават места, за които не може да се участва. Особено в случаите, когато става въпрос за азаписване в училища с отделен прием (напр. ТУЕС).
Наистина е неприятно .Може и да бъркам,но мисля,че в момента в който се изтеглят документи т.е. се освободи място -директорите уведомяват РИО. Съдя по нашето вчерашно изтегляне-веднага беше написан протокол и директорката занесе доклада за незаетите места до момента ,даже закъсняваше ,но ни изчака за да е актуална бройката . Предполагам,че и днешните евентуално освободени места са включени в очакваното 3 класиране. Все пак никой в у-щето няма изгода от незаети бройки -това е загуба на пари за тях .

# 177
  • Мнения: 2 176
Според мен е несправедлива възможността да се изтеглят докумети след 2-ро класиране и да се подават за трето, тъй като така се освобождават места, за които не може да се участва. Особено в случаите, когато става въпрос за азаписване в училища с отделен прием (напр. ТУЕС).

Така е. Още повече, че има цели 2 класирания, след които се налага да се изтеглят документите от записването, за да може децата да участват в други (рисковани) класирания. А в същото време у-ща, за които има обявени свободни места, са имали маса кандидати, които покриват изискванията. Безумно е да се окаже, че има свободни места за у-ща с голям наплив.

Има нещо сбъркано. Ако системата за класиране беше единна, дори при различно балообразуване, този проблем нямаше да го има. При законово основание за отделни класирания, от МОН биха могли да ги ограничат до първо класиране, след което децата, които са приети, да имат избор дали да продължат да се състезават в държавни или в общински и частни у-ща. Прието дете към едно и също РИО би трябвало да избира за къде ще продължи да се състезава - дали за държавно или за общинско/частно у-ще, но в никакъв случай и за двете (каквато е практиката в момента).

В така създадената система се получава проблем заради това, че на някои деца се дава възможност да избират до последно, докато други се лишават от това право, вкл. до степен да поемат сериозен риск за 3-то и 4-то класиране. Визирам децата, приети в частно/общиснко у-ще, в същото време в държавно, на които до взимане на решение къде точно ще учат не е поставено условие. Последствието е, че има паралелки от елитни у-ща, които биха се запълнили от деца с по-висок бал, вместо което те обявяват свободни места и ще приемат деца, които са доста по-надолу в класирането, защото част от децата са приети другаде.

Има варианти за решение, стига да се разбере мотива за всички тези (за мен повечето излишни) класирания.

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 22:32 от Green&shiny

# 178
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Мъжки свят, а? Момичетата нямат шансове... Аз пък вярвам в шанса на моето момиче. Дано не се окажа безпочвен оптимист. Нямам нищо против момчетата да успяват, разбира се. Кой има нужда от мъже-неудачници...

Дали е мъжки света незнам.....Цял живот си ги дундуркаме мъжете...По разни такива кандидатствания те все са с предимство - по-малко са на брой, баловете ниски..........При момичетата винаги е било голяма борба. И едно време беше така, и сега е така. Особено тази година имаше много момичета с високи балове. Нашият тати се беше амбицирал по едно време и ние да ходим на трето класиране, но няма смисъл. Отказахме се. В НПМГ все повече си ни харесва, а и това беше най-голямото желание на детето. Пък и ни е близо  Wink .

# 179
  • Мнения: 2 176
Leila, ти нямаш проблем, както и аз, по една и съща причина. Намираме, че късмета на децата е този и те не са ощетени при класиранията, защото са си намерили мястото. Има обаче деца, които със сигурност са ощетени и според мен е важно МОН да получи (обратна вр-ка) сигнал за проблемите, за да ги съобрази при следващите поколения.

# 180
  • Мнения: 2 176
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?

Близнаци се приемат извън обявения прием, ако дори само едното дете е класирано.  Но не е лошо още сега да попитате - звънни първо в РИО и после говори с у-щето. Интервсно, че не са ви го казали при записването.  newsm78

# 181
  • Мнения: 75
Мъжки свят, а? Момичетата нямат шансове... Аз пък вярвам в шанса на моето момиче. Дано не се окажа безпочвен оптимист. Нямам нищо против момчетата да успяват, разбира се. Кой има нужда от мъже-неудачници...

Дали е мъжки света незнам.....Цял живот си ги дундуркаме мъжете...По разни такива кандидатствания те все са с предимство - по-малко са на брой, баловете ниски..........При момичетата винаги е било голяма борба. И едно време беше така, и сега е така. Особено тази година имаше много момичета с високи балове. Нашият тати се беше амбицирал по едно време и ние да ходим на трето класиране, но няма смисъл. Отказахме се. В НПМГ все повече си ни харесва, а и това беше най-голямото желание на
детето. Пък и ни е близо  Wink .

Едно от най-големите предимства на едно училище е да е удобно и достъпно. И цялата истерия с престижните училища с години се поддържа и разгаря. Не казвам, че няма по-ефективни и по-неефективни училища, но не трябваше да е толкова голяма ножицата на този етап. Така трябва да е в университетите. Но както и да е - в тези времена живеем и сме техни заложници. Дано останем доволни от чистия късмет, на който в момента разчитаме.

# 182
  • Мнения: 75
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?

Близнаци се приемат извън обявения прием, ако дори само едното дете е класирано.  Но не е лошо още сега да попитате - звънни първо в РИО и после говори с у-щето. Интервсно, че не са ви го казали при записването.  newsm78



Според мен нарочно са си замълчали, но да не ви настройвам...

# 183
  • Мнения: 133
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.

Щом имате смелостта да стигнете до тук, подредете си желанията както най много искате, пък каквото сабя покаже.




Бих ви посъветвала да си пишете 133, а не 9ФЕГ. Във френската нещата последните години не са особенно добри. Според мен 133 е  за предпочитане във всяко едно отношение.
 Успех!


Много ми е интересно какво ви кара да мислите така, ако не е просто евтина реклама или гроздето е кисело.


Това което ме кара мили дами да мисля така е споделени лични впечатления на близки хора които познавам и на които децата в момента учат там.
Например тази година в 10кл. биологията не се е изучавала на френски, защото г-жата не е могла да накара децата да учат и преминали на бг. Ако това ви харесва, аз нямам нищо против. Всеки е свободен да избира, просто споделих, каквото знам. А има много да разказвам , но не е тук мястото.
Успех на всички!!!

# 184
  • Мнения: 2 176
Напротив, skukie, тъкмо тук е мястото.  Peace

# 185
  • Мнения: 133
Напротив, skukie, тъкмо тук е мястото.  Peace
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

# 186
  • София
  • Мнения: 472
Ако приемът за дадена паралелка е 29 места, а се заемат 20, паралелката ще остане ли да съществува ?
Aз провервах.Минимума трябва да е 18.  Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 3 116
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

Е, язък, ние тъкмо решихме, че ти се разказва! Laughing

# 188
  • Мнения: 133
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

Е, язък, ние тъкмо решихме, че ти се разказва! Laughing


На какво се дължи враждебният Ви тон?
Имам усещането, че контактувам с третокласници!
Успех Ви желая на трето класиране и хубаво лято. Ние вече сме във ваканция.

# 189
  • Мнения: 45
Подадох заявлението  Joy Сега ме борят други мисли. Обявяването на трето класиране ще бъде аналогично на другите две надявам се. Имам предвид, че ще има справка за минималните балове след 3то. Проблемът е1, че до този момент никъде не съм срещала подобна информация от минали години. Ако няма такава, то как ще се ориентираме и аз лично бих се усъмнила в справедливостта та 3то класиране.
Някой знае ли как точно стои въпроса?

# 190
  • Мнения: 1
 Praynig Привет, варненски мами,
някой има ли инфо как ще си запълнят свободните места след второ класиране в гимназии с преподаване н чужди езици??????? И по-точно дали имаме шанс с бал 27,858 ?????

# 191
  • Мнения: 6
 Моля някой по-компетентен да ми отговори дали момиче с бал 32,644 има възможност да бъде класирано в паралелката с френски в 133 СОУ "Александър С. Пушкин"? Simple Smile
Благодаря много! bouquet

# 192
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Цитат
Привет, варненски мами,
някой има ли инфо как ще си запълнят свободните места след второ класиране в гимназии с преподаване н чужди езици??????? И по-точно дали имаме шанс с бал 27,858 ?????
 

Направих ти една справка за местата + минималния бал на 2ро класиране.
IV ЕГ с френски - мин.бал на 2ро класирене 30,428, места - 3
IV ЕГ с испански - мин.бал на 2ро класирене 31,678, места - 1
5 гимназия с френски - мин.бал на 2ро класиране 29,784, места - 1
VIII у-ще (Пушкин) с английски - мин.бал на 2ро класиране 30,964, места - 1
VIII у-ще (Пушкин) с италиански - мин.бал на 2ро класиране 28,858, места 3
VIII у-ще (Пушкин) с руски - мин.бал на 2ро класиране 28,786, места 2

Вероятно имате най-голям шанс за Пушкин с този бал, но по-добре пиши всички възможни.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 9 716
При това класиране изобщо няма да има значение какъв е бил балът при второ класиране в съответното училище, подреждането ще се извърши наново. Може да има деца, които са поставили училището на по-задно място и с по-висок бал са влезли в по-предно желание, което обаче не им е по вкуса /объркване при подреждането на желанията за първо и второ класиране/. Така че според мен трябва да се изброят всички училища със свободни позиции и пак по приоритет. И каквото стане.
За да каже някой какъв шанс имаш с конкретен бал за конкретно училище, този някой трябва да знае колко деца участват в трето класиране и с какъв бал са те. Надали някой от тук пишещите има тази информация.

# 194
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Цитат
При това класиране изобщо няма да има значение какъв е бил балът при второ класиране в съответното училище, подреждането ще се извърши наново. Може да има деца, които са поставили училището на по-задно място и с по-висок бал са влезли в по-предно желание, което обаче не им е по вкуса /объркване при подреждането на желанията за първо и второ класиране/. Така че според мен трябва да се изброят всички училища със свободни позиции и пак по приоритет. И каквото стане. 
 
 
 

Така е. Просто минималният бал показва кои са най-желаните училища.
По-вероятно е децата с по-висок бал да пишат по-напред училищата, които са с по-висок минимален бал.
В случая вероятно Пушкин ще е по-назад в подредбите или няма да го пишат.

# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 9 716
Герда, на трето класиране едва ли някой вече ще си позволи да не пише някое училище със свободни места. Поне аз така бих постъпила - изброяване на всички свободни позиции.

# 196
  • Мнения: 36
Jov, за четвъртото класиране - директорите обявяват оставащите места в самото училище, или пак е в сайта на Рио? Ако не е централизирана тази информация, значи да обикаляме училищата и долу-горе като просяци да питаме, така ли?
Нямам точен спомен, но мисля че миналата година  видях в сайта на ОМГ в Пловдив, а не съм следила в сайта на РИО. Но предполагам всички училища, в които има останали свободни места ще си ги обявят в сайтовете, понеже са заинтересувани да имат ученици.

# 197
  • Мнения: 36
Jov, за четвъртото класиране - директорите обявяват оставащите места в самото училище, или пак е в сайта на Рио? Ако не е централизирана тази информация, значи да обикаляме училищата и долу-горе като просяци да питаме, така ли?
Нямам точен спомен, но мисля че миналата година  видях в сайта на ОМГ в Пловдив, а не съм следила в сайта на РИО. Но предполагам всички училища, в които има останали свободни места ще си ги обявят в сайтовете, понеже са заинтересувани да имат ученици.
Проверих в РИО Пловдив от миналата година също са качени свободните места след трето класиране.

# 198
  • Мнения: 75
Благодаря, Jov!
Виждам, че героите са уморени. Който подавал заявления - подавал. Ако някой има собствени впечатления за активността за 3-то класиране - ще е добре да сподели. Вчера ми звучеше, сякаш няма кой знае колко рискуващи.

# 199
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
A koга излиза 3-то класиране?

# 200
  • Мнения: 75
В петък, ако не се лъжа.

# 201
  • Мнения: 390
Здравейте!
В петък 13 излизат резултатите от трето класиране.

# 202
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте!
В петък 13 излизат резултатите от трето класиране.

Значи още два дни палцестискане и после чакаме да се похвалят тук най-смелите.  Peace

# 203
  • Мнения: 75
Ще е добре да имаме с какво да се похвалим:)

# 204
  • София
  • Мнения: 472
Благодаря, Jov!
Виждам, че героите са уморени. Който подавал заявления - подавал. Ако някой има собствени впечатления за активността за 3-то класиране - ще е добре да сподели. Вчера ми звучеше, сякаш няма кой знае колко рискуващи.

В нашето гнездо бяхме 3-ма само..около 11ч, а и госпожите казаха,че активността била много ниска.Предходния ден са минали 4 дечица само.Така,че мисля,че почти няма рискуващи, аз също не бих рискувала. ако обстоятелствата не налагаха да потърсим нов избор.
Дано утре приключи всичко успешно и да да оставим тази камапания( мнооого дълга и стресираща) зад гърба си и се отдадем на летни приключения!  Laughing(не,че  моя младеж  не се е отдал вече де...мама да му мисли)

# 205
  • Мнения: 75
Mama Bube, толкова съм благодарна за тези новини!!!!!
Може да не е било навсякъде така, но на мен ми се иска да е било:)
Сърдечно благодаря за надеждите и стискам палци и на вас!

# 206
  • Мнения: 75
И да! Беше много дълго и стресиращо!!!

# 207
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!

Пожелавам успех на всички, които чакат трето класиране!
Следя от известно време поредицата от теми за 7 клас и останах приятно очарована от пъстротата на форума. Бих искала специално да благодаря на администратора и на активно участващите не само за точните информации, а и за оформлението и оригиналните теми. И честно казано съжалявам, че не си направих регистрация в началото на 7 клас.
За статистиката само да спомена, че синът ми е приет на на първо класиране в 73 СОУ.
Още веднъж за хората, които чакат - успешно класиране!

# 208
  • София
  • Мнения: 62 595
Молете се другите да са с по-нииски балове от вас!  Simple Smile

# 209
  • София
  • Мнения: 403
Продължавам да стискам палци и очаквам утре добри новини!  Peace

# 210
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Молете се другите да са с по-нииски балове от вас!  Simple Smile

Точно.  Peace

# 211
  • Мнения: 75
Молим се за всичко, за което се сещаме Laughing
В крайна сметка - каквото стане... Не можем всичко да подредим както ни се иска. Нали животът е това, което ни се случва, докато си правим други планове.

# 212
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Нали животът е това, което ни се случва, докато си правим други планове.

Това много ми хареса.  Peace
Бях го чувала, но явно съм го забравила.
Успех. newsm10

# 213
  • Мнения: 31
Аз пожелавам на всички успех (включително и на нас Grinning

# 214
  • Мнения: 75
Успех, Regata! Малко остава Laughing и после - приемане на резултата и 2 месеца релакс.

# 215
  • София
  • Мнения: 62 595
само да не забравите после да се запишете! Детето на една позната е било прието в едно от хубавите училища, обаче изпуснали срока да го запишат, нещо недоразбрали (а са образовани хора, не са не е да кажеш, че са неграмотни), а от РИО като че ли напук не са им се обадили, и сега са принудени да чакат трето класиране.
Хайде другарки, утре ще стане ясно какво ще донесе късметлийското раздаване на картите!

# 216
# 217
  • гр. София
  • Мнения: 4 777

Успех утре и спокойна нощ!!!

# 218
  • Мнения: 75
Добро утро, чакащи приятели! Денят обещава да е хубав и ми се иска пак да ви/ни пожелая - нека се случи най-доброто. Всички знаем, че понякога не знаем кое е всъщност най-добро за нас...
Нека имаме повод за празнуване днес и след това - истинска почивка!
Ако само знаете колко ми е нервно.....  #Crazy

# 219
  • Мнения: 42
След като станат ясни резултатите от трето класиране , училищата трябва да обявят окончателно списъците с приетите деца ,нали?

# 220
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
След като станат ясни резултатите от трето класиране , училищата трябва да обявят окончателно списъците с приетите деца ,нали?

Незнам какъв е реда, но ще бъде хубаво.

# 221
  • Мнения: 1 685
Добро утро и успешен ден!

# 222
  • София
  • Мнения: 3 116
Добро утро!  bouquet

Няма ли още резултати? Rolling Eyes На втория етап бяха излезли вече по това време....

# 223
  • Мнения: 45
добро утро, дами! Успех на всички... моите палци вече са изтръпнали от стискане Joy

# 224
  • София
  • Мнения: 62 595
уф, ама, как ме заразихте с тази емоция на очакването!  Crossing Arms Ама, много мека Мара съм, вълнувам се за вас така, все едно е за моето дете! Много сте лоши, ей!

# 225
  • Мнения: 390
  -
След като станат ясни резултатите от трето класиране , училищата трябва да обявят окончателно списъците с приетите деца ,нали?
-  Обявяване на списъците с приетите на трети етап – до 13.07.2012 г.
 - Записване на ученици, приети на трети етап на класиране – 16.07 – 17.07.2012 г.
 -  Обявявяне на записалите се ученици и броя на незаетите места след трети етап на кла-
сиране – до 20.07.2012 г.
- Подаване на документи само за едно избрано училище в самото училище.
-Попълване на незаетите места след трети етап – до 26.07.2012 г.

# 226
  • София
  • Мнения: 3 116
Докато чакаме новини, да попитам- не трябваше ли в сайта на МОН синът ми вече да е отбелязан като "записан"? newsm78  Защото продължава да стои "класиран"....

# 227
  • София
  • Мнения: 62 595
като пренагласят системата с класилането. Сега явно си стои още старото, от второ класиране. На мен детето ми се появи като "записано" едва като излезе второто класиране.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 616
С вас съм и мнооого се вълнувам! Hug Hug Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 472
Докато чакаме новини, да попитам- не трябваше ли в сайта на МОН синът ми вече да е отбелязан като "записан"? newsm78  Защото продължава да стои "класиран"....
Ами ако не сте се записали след второ класиране, ще стои- класиран.Ние се записахме на първо, и онзи ден преди да си изтеглим докумнентите, видях,че пише "Записан".А сега след излизане на трето ще стои отново Класиран, докато не го запишем- предполагам

# 230
  • Мнения: 31
Здравейте!
И аз съм кълбо от нерви и не спах цяла нощ. Затова реших да си повдигна настроението и рано сутринта отидох на фризьор, надявайки се довечера да празнуваме Wink

# 231
  • София
  • Мнения: 3 116
Ами ако не сте се записали след второ класиране, ще стои- класиран.Ние се записахме на първо, и онзи ден преди да си изтеглим докумнентите, видях,че пише "Записан".А сега след излизане на трето ще стои отново Класиран, докато не го запишем- предполагам

Записан е след второ класиране и не сме подавали заявление за трето. Андариел е права, че ще излезе като "записан" след качването на третото класиране на сайта. Peace

Мисля, че качват резултатите, защото сайтът вече не се зарежда.

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 10:36 от sweetkids_mama

# 232
  • Мнения: 45

Мисля, че качват резултатите, защото сайтът вече не се зарежда.
[/quote]
При мен всичко работи...без промяна

# 233
  • Мнения: 31
Още няма нищо качено....... Praynig

# 234
  • София
  • Мнения: 3 116
Мда....извинявам се за фалшивата тревога.... Embarassed

# 235
  • Мнения: 8
Какво става с това 3то класиране ....никой не ми вдига на телефоните ...няма и резултати ...направо се пръскам от напрежение Shocked

# 236
  • София
  • Мнения: 3 116
Да бе, направо изпилиха нервите на чакащите.....сякаш като са по-малко кандидатстващите, не им е важно! Thinking
Иначе в сайта на РИО София има съобщение, че училищата могат да получат списъците с приетите в 14 часа, така че предполагам, че до 13 часа най-късно ще ги изкарат на сайта.

# 237
  • Мнения: 5
Това е информация от сайта на РИО София-град, която дава някаква яснота кога ще излезе трето класиране.

ДО
 ДИРЕКТОРИТЕ
 НА УЧИЛИЩАТА-ГНЕЗДА
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Списъците с резултатите от трети етап на класиране ще получите на 13.07.2012 г. в 14:00 часа в НПГПТО „М. В. Ломоносов”, ул. „Св. св. Кирил и Методий” №148.

Ваня Кастрева
Началник на РИО – София-град

ДО
 ДИРЕКТОРИТЕ
 НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩАТА С ПРИЕМ СЛЕД VII КЛАС
 
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
 
Списъците на учениците, класирани на трети етап във Вашето училище ще получите на 13.07.2012 г. в 14:30 часа в НПГПТО „М. В. Ломоносов”, ул. „Св. св. Кирил и Методий” №148.
 ВАНЯ КАСТРЕВА
 НАЧАЛНИК НА РИО – СОФИЯ-ГРАД

# 238
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Да бе, направо изпилиха нервите на чакащите.....сякаш като са по-малко кандидатстващите, не им е важно! Thinking
Иначе в сайта на РИО София има съобщение, че училищата могат да получат списъците с приетите в 14 часа, така че предполагам, че до 13 часа най-късно ще ги изкарат на сайта.

sweetkids_mama, вие не останахте ли в у-щето от второ класиране? Или сте решили да участвате в трето?

# 239
  • Мнения: 75
Това е информация от сайта на РИО София-град, която дава някаква яснота кога ще излезе трето класиране.

ДО
 ДИРЕКТОРИТЕ
 НА УЧИЛИЩАТА-ГНЕЗДА
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Списъците с резултатите от трети етап на класиране ще получите на 13.07.2012 г. в 14:00 часа в НПГПТО „М. В. Ломоносов”, ул. „Св. св. Кирил и Методий” №148.

Ваня Кастрева
Началник на РИО – София-град

ДО
 ДИРЕКТОРИТЕ
 НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩАТА С ПРИЕМ СЛЕД VII КЛАС
 
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
 
Списъците на учениците, класирани на трети етап във Вашето училище ще получите на 13.07.2012 г. в 14:30 часа в НПГПТО „М. В. Ломоносов”, ул. „Св. св. Кирил и Методий” №148.
 ВАНЯ КАСТРЕВА
 НАЧАЛНИК НА РИО – СОФИЯ-ГРАД

Благодаря ви - това поне дава някакъв ориентир - иначе всяка минута е кошмар...

# 240
  • София
  • Мнения: 3 116
А, записахме се и не участваме в трето класиране. Цъкам от съпричастност към пишещите тук, а и...вече съм в отпуска. Laughing

Признавам си също, че ме гложди любопитство с какъв бал е заето мястото в НПМГ  биология-НЕ. Сигурна съм, че доста ще се вкисна, ако е по-нисък от този на сина ми, но.....май вече излишно се човъркам.

# 241
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
А, записахме се и не участваме в трето класиране. Цъкам от съпричастност към пишещите тук, а и...вече съм в отпуска. Laughing

Признавам си също, че ме гложди любопитство с какъв бал е заето мястото в НПМГ  биология-НЕ. Сигурна съм, че доста ще се вкисна, ако е по-нисък от този на сина ми, но.....май вече излишно се човъркам.

  Laughing Нали?????????  Laughing
И мен ме гложди любопитство за ЕГ с какъв бал са заети местата ..........Е, ще видим...... Mr. Green

# 242
  • София
  • Мнения: 403
Ами ако не сте се записали след второ класиране, ще стои- класиран.Ние се записахме на първо, и онзи ден преди да си изтеглим докумнентите, видях,че пише "Записан".А сега след излизане на трето ще стои отново Класиран, докато не го запишем- предполагам

Записан е след второ класиране и не сме подавали заявление за трето. Андариел е права, че ще излезе като "записан" след качването на третото класиране на сайта. Peace

Мисля, че качват резултатите, защото сайтът вече не се зарежда.

И ние сме записани и още се водим само класирани. Продължавам да стискам палци и чакам да се похвалите!

# 243
# 244
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Не излезе ли вече това трето класиране........Какво става?  newsm78

# 245
  • Мнения: 75
Не излезе ли вече това трето класиране........Какво става?  newsm78

Явно ще е след 14 часа.

# 246
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Не излезе ли вече това трето класиране........Какво става?  newsm78

Явно ще е след 14 часа.

Човек ще помисли, че обработват тонове информация  ooooh!

# 247
  • Мнения: 8
Успях да се свържа по телефона и ме информираха,че резултатите излизат след 17ч.   ooooh!  Praynig

# 248
  • Мнения: 390
При първото и второто класиране излязоха  към 12,00 ч., а сега............ А информацията е много по малко.

# 249
  • Мнения: 75
Успях да се свържа по телефона и ме информираха,че резултатите излизат след 17ч.   ooooh!  Praynig

Е, неееее..... Това е мъчение!!!

# 250
  • Мнения: 62
Ако си спомняте така беше и за 1класиране казаха след 17:00,след малко тормоз ги пуснаха доста по-рано! А дано и сега да стане така! УСПЕХ НА ЧАКАЩИТЕ 3 КЛАСИРАНЕ  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 251
  • Мнения: 45
Успях да се свържа по телефона и ме информираха,че резултатите излизат след 17ч.   ooooh!  Praynig

Е, неееее..... Това е мъчение!!!
Надявам се да е стандартен отговор, в който да не е вложена много"мисъл" Joy

# 252
  • София
  • Мнения: 472
Е..не! до последно ще ни мъчат! По стотици пъти  refresh-вам на РИО страницата! Shocked

# 253
  • Мнения: 8
Успях да се свържа по телефона и ме информираха,че резултатите излизат след 17ч.   ooooh!  Praynig

Е, неееее..... Това е мъчение!!!
Абсолютно мъчение...какво толкова правят ,че чак след 17ч..... #Crazy  newsm78

# 254

Общи условия

Активация на акаунт