пъпчето ни падна, после прокърви, а сега ?

  • 877
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Пъпчето падна преди 2 дни, но всеки път, когато сменям памперса забелязвам засъхнала кръв по него, почиствам го и пак се появява до следващият път. Имал ли е някой такъв проблем? И колко време след като е паднал пъпа трябва да се почиства със спирт и топоцин? Педиатърът каза - доста време, докъто напълно зарастне и т.н.

# 1
  • Мнения: 2 271
Продьлжавай по сьщия начин!Не мокри и подгьвай памперсите под пьпа!Може да драскат нежната все още кожа!

# 2
  • Мнения: 827
 Нормално е още да прокървява. Тако ще е още известно време. Просто трябва редовно да го почистваш. И продължаваш да го правиш така докато заздравее съвсем и спре да кърви.

# 3
  • Мнения: 5 790
И на Вики пъпчето прокърви на 10-тия ден и аз много се уплаших. Отидохме в Майчин дом, където се роди и там лекарките ме успокоиха, че това е нормално, защото докато се съберат кръвоносните съдове трябва да мине време. Препоръчаха ми да го чистя със спирт и после да пръскам с антибиотичен спрей Бивацин.

# 4
  • Мнения: 55
Много ви благодаря за бързите отговори! Явно нищо странно не ни се случва, по-спокойна съм.С първото ми дете не помня подобни проблеми. Всичко хубаво ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт