За фонтанелата

  • 791
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Моето дете е по4ти на 2 години,а фонтанелката е все оЩе отворена.И то доста.Според вси4ки книги се затваря до 18 месец.
На лекар тук не съм я водила,заЩото те дори за профилактика с вит."Д" не са 4ували.
Дали не трябва да се обадя на лекар в България и ако е така,бихте ли ми дали тел.на някой добър в тази област лекар. Praynig

# 1
  • Мнения: 216
Мога да ти дам н а на6ия педиатър ,вси4ки казват 4е е опитен.Но без преглед не може да е конретен.За6о не отиде6 там за всеки слу4ай?Знам 4е при рахит се затваря късно,но детенцето е голямо за него.

# 2
  • Мнения: 3 098
Нати,рахит няма и не е имала.Профилактиката й я водих много добре.Затова недоумявам заЩо не е затворена.
Ще ми дадеш ли тел.на вашия лекар?

# 3
  • Мнения: 216
Сега се сетих-в "Деца с хрони4ни заболявания и увреждания"има тема "консултация с неонатолог" там може да пусне6 постинг и Др.Йонов 6е ти отговори!


Сега като се замисля леля ми ,която е мед.сестра в дом"Мяйка и дете" ми каза 4е по някога фонтанелата се затваряла към 2 г.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 21:37 от nattty

# 4
  • Мнения: 3 098
Благодаря ти много Hug  bouquet
ОЩе утре Ще звънна,за да се консултирам и с тях.

# 5
  • Мнения: 666
 На една моя колежка детето и на 2 години и 3 месеца не беше затворена , невиждах нищо особено в него , така че няма защо да се притесняваш при някой се затваря по -късно

# 6
  • Мнения: 216
Какво стана, обади ли се?

# 7
  • Мнения: 115
Мисля че не е толкова обезпокоително.То и нашата фунтанелка се затвори по-късно, от писаното в книгите!!!Но те ти пречи да се обадиш, все пак да направиш консултация!!!успех!!!

# 8
  • Мнения: 3 098
Какво стана, обади ли се?
Да Нати,обадих се на доц.Кръстева  Peace Жената ме изслуша,зададе ми някои въпроси,беше много любезна и ми обясни,4е в моя слу4ай място за притеснение няма Hug Все пак Ще си я заведа,когато се приберем в българия,за да я види,по тел.няма ясна представа за какво става въпрос.
Благодаря ти  bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 528
изобщо не се притеснявай моя син е на 2год. и 9 месеца и чак сега почти се затвори има една съвсем тънка ивица,а и четох , че вече се приема нормално да се затвори до 3 години,разбира се ако не се забелязват някакви други смущения.

# 10
  • Мнения: 3 098
gk77,то4но това ми обясни и лекарката,абе камък ми падна,дето се казва. Hug

Общи условия

Активация на акаунт