промяна на бюста при кърменето

  • 7 560
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,

Искам да попитам някой от майките, който са раждали и кърмили вече:
какво е отношението ви към източването на кърмата, ползването на помпи и кърменето.Защо питам: аз имам много хубав естествен бюст и съм приела идеята, че той ще претърпи определени трансформации/неизбежно е доколкото разбрах/, но има ли вариант да се намалят тези трансформации.Имам няколко приятелки които след първата бременност направо разсипаха гърдите си- говоря наистина за трагични последствия- много стрии, увиснали, празни, с увредени зърна.
Някакви съвети по темата?Тип- да кърмя или не, колко дълго да кърмя, да ползвам ли помпа, колко често, нещо друго превантивно което би могло да се прави?

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
бюста ако се разваля, то няма да е от самото кърмене, той се променя най-често още през бременността, има жени не кърмили и ден с  развален от бременността бюст, още повече след раждането като слезе млякото...
дали ще цедиш или не, напълно все едно за формата на гърдите, но не е все едно за  производството на мляко и при едно цедене и даване от шише, рискуваш кърменето да не продължи кой знае колко.
Аз кърмих над година, вярно имам малък бюст, но нито е увиснал, нито стрии имам, нито зърната ми са увредени, нито нищо...всъщност като цяло са 1 номер по-големи от преди бременността и кърменето, което мен лично идеално ме устройва и си изглеждат идеално Wink

може би щеше да е по-удачно темата да е в кърмаческия?

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 18:37 от Angel_Dust

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Защо непременно си мислиш, че гърдите ти ще се променят от кърменето?

Аз кърмих само 7 месеца /бебето не искаше да суче след 4-ия месец, ползвах помпа около 3 месеца/, нямам стрии, увисване или други поражения върху гърдите. Изглеждат си както и преди бременността. Но не съм напълнявала и/или отслабвала драстично.

Според мен, по-голям проблем е ако жената качи много килограми по време на бременността, а не кърменето като такова  Peace

# 3
  • Мнения: 205
Не мога да ти дам кой знае какъв съвет. За кърменето ти си решаваш. Избираш бюст или бебе. Моето лично мнение (грешно или не), е гърдите така или иначе увисват. Не съм видяла бабичка със стегнати гърди, даже не съм видяла бабичка със стегната кожа Laughing (Ако няма интервенции де). Човек като остарее, всичко му висва. Даже и да си поддържаш мускулите, кожата увисва и не само на бюстът. Всичко е въпрос на време и борбата с гравитацията е загубена  Sad Евентуално няколко години в повече да имаш хубав бюст. За себе си, избрах беба. И бих я избрала даже гърдите да ми станат до земята.Чувала съм,че има и кърмили жени със запазен бюст и може би е и въпрос на ген.... въпреки,че пак си е до време. Наистина ако не си напълняла много може би да не ти се съсипе бюстът. Както ти казаха по-горе, той и без да кърмиш може да ти се развали още от самата бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
за бяста не е само до напълняването... реално той нараства от млякото, не от килата толкова...при някои промените почват още през бременността и бюста става доста по-голям, при други чак след раждането като слезе млякото нараства чашката с 1-2 номера...при някои комбинирано... от там насетне как ще реагират точно гърдите, т.е. кожата  след като отново се поизпразнят до изходна позиция, може само да си стискаш палци, да си от щастливките...
За стриите може поне да се мажеш, преди раждане, след раждане и т.н...
но за увисване, зърна, ареоли...може би е повече ген, късмет, еластичност на кожата, възраст...
Според мен по-млада жена, с малко качени кила, малък и не много наедрял бюст има малко по-добри шансове за добре изглеждащи след бремеността и раждането гърди... но пак е мн относително...

Но както и котенцето казва - така или иначе всичко е до време

# 5
  • Мнения: 205
Знаеш ли, BabLina, тази вечер като лежахме и се кърмихме взех да си мисля за бюста Grinning Честно казано преди не съм си мислила особено,защото при мен никога не е била дилемата бюст или бебе. Та мисля си аз, мисля, малката цока..... По едно време тя се пусна от гърдата, дръпна си главата назад,и започна да ме гледа право в очите със светнало от щастие личице и любов и да ми гука все едно ми казва,че ме обича. Не знам как е при бебетата хранени с АМ, но кърменето е не само хранене. То е усещане и връзка с бебето. Близост. Не бих се лишила за нищо на света от него. Вярно,че има и други начини на общуване с бебето, но кърмилите майки знаят,за какво говоря. Пожелавам ти от сърце да не ти се развали бюста, но ако все пак решиш да кърмиш и се развали, вярвай ми, когато видиш светналите бебешки очички и пълната с любов физиономийка няма да съжаляваш нито за миг Simple Smile Леко раждане мила и много здрав бебок  Hug

# 6
  • Мнения: 10 967
BabLina,
момичетата правилно са ти казали, че бюстът претърпява най-големи промени от бременността, не от кърменето. Обаче, това все още не означава "спихва се". Пътят надолу може да стане много стръмен, ако след раждането не последва разумно кърмене - например при рязко спиране на кърмата с хапчета или по друг начин, оставяне на гърдите да се препълнят неконтролируемо, вместо да суче бебето, внезапно отбиване - особено скоро след раждането, и т.н.
Като цяло, кърменето и плавното отбиване са гаранция за максимално запазване на гърдите.
Помпата ако се ползва умерено не би следвало да ти навреди, но с бебе е по-добре Simple Smile

И накрая: успокой се, от родителството следват доста неприятности, но това не е една от тях:)

# 7
  • Мнения: 496
Кърмих малката до година и 1м. Въпреки всичките трансформации, които гърдите ми преживяха и продължават да преживяват, бюстът ми се запази сравнително в добра форма. Вярно е, че по принцип гърдите ми не са големи, не съм качвала много килограми, не съм сваляла рязко и не съм отбивала изведнъж, ако всичко това има значение. Мисля, че генът е водещ, всички жени са различни, някои момичета имат увиснали гърди и преди да забременеят...
Но дори и последиците да бяха катастрофални, и аз като Котенце не бих лишила бебето и себе си от кърменето. Това е едно от най-важните неща, които една мама може да направи за детето си и аз с удоволствие ще повторя и с второто.   Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 476
Няма промяна, но гърдите са ми малки. По време на кърменето бяха доста наедрели. На познати кърмачки с големи гърди, бюстовете доста увиснаха.

# 9
  • Мнения: 8 905
Аз съм с голям бюст. Първият път кърмих около 3 месеца, втория път кърмих над 3 години. И двата пъти не забелязвам някаква съществена разлика в бюста си преди и след майчинството.  Rolling Eyes Може би трябва да отбележа, че :
Не съм качвала и сваляла драстично  много килограми.
Не съм спирала рязко да кърмя - отбихме се естествено плавно.
Не съм ползвала помпа никога - изцеждала съм само на ръка като се е налагало.

Според мен не кърменето съсипва бюста. Налице са многобройни други обстоятелства, които оказват влияние. Най-основният е ЕГН-то!!!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Само да добавя, че помпите несправедливо, според мен, са обвинявани в съсипване на гърдите. Аз ползвах около 3 месеца помпа всеки ден по няколко пъти, нямам проблеми и поражения.

Драстичното качване и сваляне на килограми са най-големият вредител за мен.

# 11
  • Мнения: 86
-мажи се редовно през бременността с крем против стрии или някакво масло(какаово например). Аз направих грешка, че пропусках гърдите, макар докторът да ме бе предупредил. Получих неприятни стрии, но не от кърменето, а в последните седмици на бременността, гърдите ми са малки и доста пораснаха тогава, както и незнайно как (с много пплюскане и лежане  Mr. Green ) качих 25кг, което също оказва влияние.
-в нета(в частност във форума) има много инфо за кърменето - чети, информирай се! Кърменето макар да е фактор за промяна в гърдите, далеч не е най-важният; общото състояние на организма, еластичността на кожата, промяната в тялото ти през бременността, годините, навиците на мен ми се струват доста по-важни.
-да кърмиш или не- решаваш само ти, аз лично не бих се отказала от кърменето по никакъв начин(изключвам здравословни причини)
-и накрая: това, че прии някои жени промените в гърдите са драстични, не значи, че и при теб ще е така.
п.с. Разрови се в Библиотеката, ще манериш много отговори.... ето какво открих там: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16061

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 16:04 от Воденица

# 12
  • Мнения: 228
Моята майка ни е кърмила и трите, а бюста й е страхотен - никаква ама никаква идея, че този бюст е кърмил ... стегнати гърди, повдигнати ... направо не е за вярване, но е факт! При мен има поражения, но не са големи, малки са, то и гърдите ми са много малки, така че ... кърми си детенцето, момиче, бременността прави тези работи, не кърменето май ...   bouquet Peace

# 13
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Мда, вси4ко опира до мускулната маса на гьрдите. При мен по време на бременността те поувиснаха, все пак още тогава тялото се готви за кьрменето. Докато кьрмих, гьрдите изглеждаха все още добре, пьлни от млякото, но след като отбих, се видя промяната. А сестра ми, която е кьрмила 2 деца до годинката им, няма видими промени - така 4е изводът е > имаш ли склонност кьм такава промяна, няма как да я спреш.

# 14
  • Мнения: 506
На мен през бременността ми порасна мнооого бюста (макар че и преди това не беше никак малък). Около третия месец започнах да сменям сутиени и на около две седмици - нов размер. По едно време спря да расте, но след като родих и се напълни - не мога да намеря сутиен, който да ми стане Simple Smile И аз съм на мнение, че е наследствено и също годините си оказват влияние. А и може от спазване на диети и рязко сваляне на килограми да увисне бюста  Wink

Общи условия

Активация на акаунт