гледане на дете във федерална Канада

  • 649
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
Искаме да се местим от Квебек в Торонто. Как мамите се справят с гледането на дете в големия град. Имате ли достатъчно време, има ли хубави паркове и градинки за разходка, по джоба ли са детските градини, че разбрах че били по 35 долара на ден, но май имало някакво рембурсиране от данъците. Също трябва ли да записвам детето месеци по-рано за детска градина, както е във френската чест. Поздрави!!!

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз мога да помогна само с този линк, който преди време Светлето беше пуснала.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63200.0

Засега Дени аз го гледам и затова информация от първа ръка не мога да ти дам. Confused
Като се преместите тук, свирни да направим една среща. Grinning

# 2
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Всъщност мога да се изкажа за парковете и градините. Grinning Около нас ги има в изобилие, доста са детските площадки, а има и един огромен парк. В това отношение няма да имаш грижи.Wink

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Паркове има колкото искаш - през лятото на някои от детските площадки има и едни нещица, от които тече вода - голям кеф е за децата.
Цената на градините е в зависимост от възрастта на детето, но и има случаи за едно и също дете на различните места да се иска сума с разлика от 200-300$. Има и такива, в които са монтирани камери и можеш онлайн да следиш какво прави детето ти. Цената варира от 600$ до 1200$. Нямам представа дали се намаляват данъците. Не е необходимо да си записваш детето предварително - има много градини, а и поради високата цена и свободни места. Много хора предпочитат да си дадат децата на някоя детегледачка. В пералното помещение на нашия блок и в помещението с пощите, редовно има обяви на жени, които се самопредлагат за гледане на деца - обикновено взимат по 20-25$ на ден, в зависимост от бр. часове.

# 4
  • Мнения: 398
Мамита,

благодаря много за отговорите. Но ми се струва много скъпо и цена от 25 долара на ден за детска градина. То май излиза по-евтино човек да си гледа сам детето, така ли е или не точно. newsm78 Сигурно и тук е въпрос на аритметика Laughing От друга страна пък е добре детето да свиква с езика.

Хубаво е поне, че има къде да се разхожда с детето, че в София парковете са малко и на мои познати на времето им беше доста трудно.

Nadi_n, ще ти пиша като се преместим, но няма да е по-рано от май месец.

Снежи, ама много модерни детски градини - чак с камери, е това ме впечатли наистина!

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Poupon, да не те отчайвам, но не само детската градина, а и  наемите са доста по високи отколкото в Квебек. Confused Но вие сигурно сте си преценили нещата щом сте взели вече решение.
Аз не разбрах, вие от град Квебек ли ще дойдете или от някой друг град в провинция Квебек?

Общи условия

Активация на акаунт