За Рицинуса?

  • 2 850
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте мамчета,
от 2 дни нещо ме е обзела мисълта, че кърмата ми е намаляла. Пия от чая на Hipp, но се чудя дали да не пробвам и с Рицинус. Някой пил ли е, има ли ефект? Как се приема, по колко, за колко дни?
 Ще съм ви благодарна за информацията  Heart Eyes

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако ще пробваш с рицинуса,трябва да спреш лактогонния чай,за да не се неутрализирира действието му.
3х дневно по 5 глобули - в продължение на 3-4 дена - дотогава трябва да си проличи ефект,а ако няма - няма и да проима.
Кърмене му е майката,за да я увеличиш,а не само на тези средства да разчиташ Wink

# 2
  • Мнения: 92
Хедра, кърмя я на поискване през деня , а сега даже почти непрекъснато е на гърдата, но виждам, че се нервира и заплаква, защото пуска много малко. Мисля, че проблема е , че нощем не се буди и спи по 7, 8, 11 часа. Чудя се да я будя ли или да ставам да се цедя? Незнам какво да правя, но не ми се ще да спирам с кърменето!

# 3
  • Мнения: 6 472
Освен, че трябва да спреш лактогонния чай, трябва да спреш кафето, черния чай,  всичко което съдържа какао и мента. Аз пиех по 5 гранули 2 пъти на ден.

Понеже виждам, че сте съвсем малко по- големи от нас та да си кажа и още нещо. Мартина от известно време почна да квичи малко след като съм я сложила на цица. Аз първо реших, че не и стига и почнах да я слагам още по- често, но резултата беше въртене, сумтене, ръмжене и в крайна сметка пак рев. Установих, че всъщност не е гладна. До сега когато и да дам цица, тя си смучеше. Сега вече става много любопитна и света не се свежда само до сукането. Като я сложа, когато не е гладна, почва да се нервира.
Между другото бебето ми не яде нощем, още от както е станало на 20 дни.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравей, verave !
Аз няколко пъти съм взимала рицинус и при мен има страхотен ефект. Приемала съм го 2 пъти на ден по 5 гранулки, последния път го взимах 3х5гранулки и даде много добър резултат. Трябва да не се приемат кафе, чай, мента и силни подправки.
През нощта си реши дали да будеш бебето или да ставаш да се цедиш. Моите спят от 23 до 7ч и ми е по-удобно да ставам да се цедя, отколкото да ги будя, да кърмя и да приспивам след това. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 384
и аз почнах да пия рицинус.Обаче ми е интересни-защо трябва да не се пие кафе?Търсих повече информация в интернет,но не намерих конкретно за увеличаване на кърмата и инструкции за пиене.Повечето материали бяха за това -колко е отровен рицина.
Ще бъда благодарна ако някой ми прати линк с по-конкретна информация.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
venistefani,не търси така само по името му,защото ще ти излязат само материали за билката Laughing Това е хомеопатично лекарство - и инфо за него се намира в специализираните хомеопатични сайтове.
Ето инфото от Материа Медика на Бьорике:
http://www.homeoint.org/books/boericmm/r/ric.htm
А ето и защо не трябва да се употребява кафе и т.н.:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=homeopatia&Number … ollapsed&sb=5

# 7
  • Мнения: 77
Здражеите мами!Моиата бебка е на 4м.и 15 дни.В лактогонниа чаи няма билки,които да пречат на деиствието на хомеопатичното лекарство,но деиствително едновременното ползване на двете няма ефект.Моля,кажете ми защо се пие лецитина и по колко?

# 8
  • Мнения: 77
Здравеите мами!Моята бебка е на 4м.и 15 дни.В лактогонниа чай няма билки,които да пречат на деиствието на хомеопатичното лекарство,но деиствително едновременното ползване на двете няма ефект.Моля,кажете ми защо се пие лецитина и по колко?

# 9
  • Мнения: 35 892
има - анасон

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лецитинът се пие като помощ при лечението на запушени канали - не позволява да се образуват мастни капчици и така предотвратява запушването на каналчета.Може да се пие и профилактично.Профилактичната доза е по 1 таблетка от 1000мг на ден,а в случаите,когато има запушване и трябва да се лекува - 4х1 таблетка за поне 1 седмица,после постепенно се намалява до профилактичната доза.

# 11
  • Мнения: 77
Благодаря за информацията.Аз се побърках с това кърмене,защото искам на всяка цена,та по този повод изпих кои каквото ми каже.Само че не давах бебка да суче на поискване,защтото си мислех,че няма да има кърма за следващото хранене.И когато се отчаях намерих време да се разровя в нета.Промених тактиката и нещата се оправят.

# 12
  • Мнения: 3 810
Да питам тези които са ползвали Рицинуса: Може ли всеки да го ползва без предписание от хомеопат? newsm78 Не се ли вземат строго индивидуално, или за кърмачките не важи?
Бях срещнала някъде във форума Рицинус Комунис 5СН. Има ли и други номера?
Благодаря предварително!

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се ползва без предписание от хомеопат,тези потенции са много ниски и стават за самолечение.Най-лошото,което може да се случи,е да няма никакъв ефект просто защото не е правилното средство за тази мама конкретно.
При рицинуса НЕ ТРЯБВА да се ползва нито една друга потенция,само тази - 5СН.По-високите имат обратното въздействие - спират кърмата.

# 14
  • Мнения: 3 810
Hedra, много ти благодаря! Върха си!
А чувала ли си нещо за Хамомил- при болка при никнене на зъбки?
Извинявай че се опитвам да те ползвам като личен хомеопат... Blush

Общи условия

Активация на акаунт