До майките, раждали наскоро в Шейново

  • 2 272
  • 41
  •   1
Отговори
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тъй като съвсем наскоро ми предстои раждане и още не съм избрала в коя болница, ви моля да ме ориентирате малко.  Praynig Имам няколко въпроса:
1. Чух, че миналата година болницата е ремонтирана и ме интересува след ремонта в следродилно отделение по колко жени са в стая?
2. Бебета при тях ли са или в детско отделение? Има ли някакви -коки инфекции?
3. На една баня колко стаи се падат?
4. И накрая - моля дайте малко инфо за отношението на докторите и акушерките към вас, както в родилна зала, така и после в отделението.

Благодаря!

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Родих през април 2005, мисля че се води "скоро" Wink
1. Да, ремонтирана е болницата, но тези, които раждат секцио, са по повечко майки в една стая.
В нашата стая бяхме 3 мами (аз родих нормално).
2. Децата НЕ бяха при нас, носиха ни ги за кърмене само.
3. Това с банята е доста сложен момент, ами точно на колко майки се падаше не знам, но вечно беше заета Confused Confused
4. Имаше и готини доктори, но и такива, на които пребиването им е малко. Същото важи и за акушерките.
Но като цяло съм доволна от болницата. Раждах без уговорка Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
1. Аз раждах нормално, но имаше 6 легла в стаята (бях на 3-ти етаж)
2. Бебетата не са при майките - носят ги на 4 часа. Ние нямаме никакви коки.
3. Мисля, че 3-4 стаи на 1 баня.
4. Много бяха мили хората. При положение, че нямах никакви уговорки с доктори, дори не бях ходила на консултация там. В деня на раждането отидох, приеха ме, отнасяха се много добре, погрижиха се добре за мен и бебето ми, изобщо - доволна съм!

Носи си стотинки за телевизора!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Родих април месец (нормално с епидурална, с уговорка). Та на въпросите ти:

1. Чух, че миналата година болницата е ремонтирана и ме интересува след ремонта в следродилно отделение по колко жени са в стая? - Аз бях в неремонтираната част (просто всичко беше пълно) - 8 момичета в стая.
2. Бебета при тях ли са или в детско отделение? - Носят ги на 3 часа за кърмене, без през нощта. Има ли някакви -коки инфекции? - Не, не сме имали такива проблеми
3. На една баня колко стаи се падат? - TiredПри нас това беше проблем, тъй като на етажа май беше само 1 баня+тоалента, имайки предвид, че всички стаи май бяха с по много легла.
4. И накрая - моля дайте малко инфо за отношението на докторите и акушерките към вас, както в родилна зала, така и после в отделението. - Ами не знам колко може да бъде обективно мнението ми, тъй като имах уговорка с лекар, но съм супер доволна.

Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 498
az rodih predi 2 meseza tam i moga da ti kaga 4e bolnizata naistina e remontirana i izglegda mnogo dobre, no tova dale4 ne e nai-vagnoto v edin moment- lekari ima vsjakakvi- i suvestni i ljubezni kakto i pulni idioti- osobeno tezi na vizitazijata sled ragdaneto bjaha dosta nezainteresuvani, sanitarkite sa otvratitelni-postojanno ti se karat 4e im zapa6 4ar6afite s kruvta si i gledat da ti otkradnat ot hranata, kojato i bez tova e sme6no malko(ne 4e sum 4akala na tjahnata hrana de)
ina4e v stajata bjaha 4 legla, kakto kazah ve4e mnogo prili4na staja s televizor sus stotinki i mivka vutre
a za bebetata imai predvid 4e 6e se blagodari6 4e ne e pri teb za6oto opredeleno njama6 sili da go gleda6 neprekusnato
moja suvet e ako ragda6 normalno kato te 6ijat da si plati6 za konzi ot givotinski proizhod, za6oto s drugite boli mnogo pove4e
ami.. tova e - vse pak vsi4ko e kusmet-az ne sum pla6ala i stotinka i sum dovolna ot lekarite, koito mi se padnaha na ragdaneto, no ne i ot tezi, koito sled tova trjabva6e da ni sledjat, za6oto zaradi tjah polu4ih razni uslognenia i trjabva6e da pija antibiotizi...
no kato se ima predvid 4e do men momi4eto si plati edna dosta goljama suma na edin sineok izvesten lekar, koito po4ti ne prisustva6e na ragdaneto i .. neznam koe e po-dobre
pogelavam ti mnogo kusmet Wink

# 5
  • Мнения: 827
 Ами май момичетата са ти написали всичко. Но аз също ще дам моето мнение
  1. По въпроса за стаите абсолютно зависи дали има места, т.е. дали се е случило да има много раждания по време на твоя престой. Тогава могат да ти се случат 3 варианта:
   - да те настанят в ремонтираната част, ако има достатъчно място
   - да те настанят в старата, където са по 6 легла в стая и 2 бани на етажа, като едната от тях се ползва само по изключение. А и тоалетната и банятя са едно.
   - ако няма място и при горните 2 варианта, както на мен ми се случи, те настаняват на етажа на патологията. Където обаче е супер, ремонтирано и много хубаво. Там банята също е само една, но стаите са малко. Банята е една, но има 3 тоалетни, отделни.
  2. Бебетата не са при вас, но ги носят на 3 часа и ги оставят по 30 минути.
  3. Вече писах, че зависи в коя част ще се паднеш.
  4. Като цяло съм доволна, раждала съм без уговорка. Имаше, разбира се и груби акушерки, особено приемащата, и доктори се случват. Но никой не си е позволил да направи нещо в моя вреда или да ме обиди или унижи по някакъв начин. Така че, не се притеснявай, запушваш си ушите за евентуални подмятания и спокойно можеш да се довериш на техния професионализъм.  Peace
   

# 6
  • Мнения: 7 640
много съм доволна, аз бях с още две жени в стая.
Бебетата ги оставят при майките по 1 час, не знам защо Рени казва половин newsm78.
Друго няма какво да допълня. Тоалетните и баните не достигат, з-то сградата е стара и дори при ремонта няма къде да направят нови. За 5 дни се изтрайва, но проблемът е и в самите жени. Писала съм в друга тема-интелигентни, с претенции, а като влезеш след тях във WC-то, ти става лошо. #2gunfire

# 7
  • Мнения: 827

Бебетата ги оставят при майките по 1 час, не знам защо Рени казва половин newsm78.

Ами гледам, че ти си раждала по-скоро от мен, може да са направили промяна. Но при нас бяха само за половин час. Като станат 30 мин. и минават по стаите да ни кажат, че е време и след 5-10 мин идват да ги вземат.

# 8
  • Мнения: 7 640
не знам, много бързо минаваше времето, но определено беше 1 час- от 12 до 13ч. примерно.

# 9
  • Мнения: 827
 Е, супер, значи сте били късметлии! Аз имам чувството, че все бързаха и бяха много припряни. И сега, като се замисля, се сещам за някои неща. Значи, по принцип водеха всички бебета по едно и също време при родилките, а също така и трябваше да бъдат отново в детското по едно и също време- така казваха сестрите. Но, тъй като ние бяхме в патологията, на нас най-последно и със закъснение ни носеха децата  #Cussing out. От друга страна обаче, ги вземаха когато трябва, за да ги върнат навреме. Ето защо е бил само половин час... 
    Наистина ужасно бързо минаваше времето! Аз чаках със страшно нетърпение да си видя пак детенцето.  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 480
Вече доста майки са отговорили, но да си кажа и аз Simple Smile
1. Предродилна и родилна зала са наскоро ремонтирани (февруари 2005, ако не се лъжа) и са в чудесно състояние; някои от стаите може би също са така, но има и недокоснати. Аз бях в такава с още 4 жени. Не е голяма трагедия, защото и без това се стои малко време, а и положителните емоции покрай бебето засенчват всичко останало.
2. Най-големия минус: бебетата са отделно от майките, носят ги само за хранене, за по един час. Последно кърмене- 10 часа вечерта, в 1 през нощта дават адапте в детското, първо кърмене- в седем сутринта. Когато се реша да раждам отново, това ще е причината да избера друго място. Коки и ние не сме имали.
3. На един етаж- една баня. Мноооого неприятно.
4. Раждах без никакви уговорки, без да познавам абсолютно никой, но попаднах на страхотен екип (този на д-р Станков)- лекари, акушерки, санитарки даже... всички бяха изключително внимателни и отзивчиви. Следващата смяна не бяха чак така, но като цяло- много прилично отношение към жените.
Успешно раждане!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
2. Най-големия минус: бебетата са отделно от майките, носят ги само за хранене, за по един час. Последно кърмене- 10 часа вечерта, в 1 през нощта дават адапте в детското, първо кърмене- в седем сутринта. Когато се реша да раждам отново, това ще е причината да избера друго място.
Честно казано за мен това се оказа плюс - просто нямаше да мога да се грижа за бебето, ако беше при мен, аз дори не можех да стана от леглото до количката да си го взема.

Гадното е, че има хлебарки. Sick

# 12
  • Мнения: 498
ей сериозно ли имало хлабарки  Cryаз не успях да видя-слава богу де....

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз раждах през Юни 2005, с уговорка,нормално раждане. Лежах 4 дена преди раждането. Там всички акушерки бяха готини и внимателни с изключение на една,която ми се падна точно в деня на раждането Twisted Evil Стаите там бяха перфектни, три легла,телевизор,тераса,бяхме като на курорт  Wink
След раждането обаче ситуацията се промени. Аз улучих голям наплив на родилки,стаите не достигаха,бях в неремонтираната част, 4 жени с пет легла(над едното имаше мухал и не настаниха никой на него)
Банята една на етаж заедно с тоалетната, но аз като стара пушка си ходих на горния етаж,където нямаше наплив.
Санитарките наистина повечето са гадни, акушерките -някои готини,други отврат.
Следродилната визитация, може да се каже че нищо не прави, незаинтересовани.
В екипа на лекарите има добри специалисти,но ако си без уговорка зависи кой ще се падне,има и много гадни,които на всичкото отгоре се и подиграват  Twisted Evil
Аз общо взето съм доволна, бебета ги носят на три часа, като стоят при мамите един час.

# 14
  • София
  • Мнения: 480
Честно казано за мен това се оказа плюс - просто нямаше да мога да се грижа за бебето, ако беше при мен, аз дори не можех да стана от леглото до количката да си го взема.
Гадното е, че има хлебарки. Sick
Права си, аз наистина родих лесно и бързо, може би затова така мисля. Но е факт, че от раждането до първия път, когато ми я донесоха, от нетърпение не можах да заспя за секунда дори- цели 12 часа, цяла нощ Laughing Затова следващото го искам плътно до мен!
Да, има хлебарки, но не са огромно количество- за три дни видях само една. Но никак не се учудвам, че е така, защото се внася много храна, която се яде по стаите; стоят отворени пакети с бисквити, вафли и всякакви такива благини; ронят се трохи по пода- просто няма как да бъде без гадинки.

Общи условия

Активация на акаунт