Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?

  • 50 193
  • 307
  •   1
Отговори

Анкета

Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?

Опции:

  • Мнения: 3 181
Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?
За мен това е най-важният ден в годината и държа да бъде отбелязан подобаващо. Много се вълнувам. Обмислям и планувам партито месец/и предварително. Синът ми също от рано говори каква торта иска, кого ще покани и т.н.......
Празнуваме в детски парти клуб. За мен, това е добър избор, защото не бих се натоварвала с гости в къщи, нито пък ми се занимава с организация на посещение в парк, планина. От притеснения дали всичко е ок, ще ми се развали цялото удоволствие, за това предпочитам: отиваме, забавляваме се, плащаме.
Темата ми е провокирана, защото поради лошото време, втора седмица чакаме празнуването на РД на  едното приятелче на синът ми, в планината. Другото, на което родителите са с възможности, споменаха, че ще търсят да наемат зала, в която да занесат храна, иначе било скъпо.........Не споделям мнението, защото има партита и за по 180-200лв......интересно ми е, кой как предпочита да празнува и защо, на какво се дължи избора му, т.е. кои условия го определят: на удобство, финанси, време........и т.н.........

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 09:05 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 10 547
Любимата ми тема.  Mr. Green
Отдавна не съм фен на шумните сбирки с двадесетина деца и двойно количество възрастни. Детско-градинският протокол изискваше празнуване в детски клуб. Съобразявала съм се. За мен обаче това остават най-тъпо похарчените пари, независимо от мястото и качеството на услугата. Станаха рутинни подобни празници и минават просто като поредния такъв, по сценарий.
Миналата година оставих голямото си дете само да избере къде да празнува и с кого. Доста мисли и избра едно специално за него място, на което прекарахме цял ден с по-малкото дете и баща им. И досега говори за този си празник.

Малкото има РД след по-малко от месец. Става на три. Резервирала съм детски клуб само за тях- него и голямото. Два часа игра на воля. Миналият си РД прекара в скута на една приятелка, докато гостенчетата му се забавляват. Догодина вероятно ще се поддам на протокола. Тръгва на детска.

И досега не успявам да намеря детски клуб, който да не ми мирише на рутина и комерс.  Mr. Green

А, да, не е много тук мястото, но да си кажа- преди седмица бяхме на РД в едно ужасно място, наречено Capela play. Ушите ми още бучат от невероятния шум, врява, бутаница, пищящи, ревящи и от време на време кървящи деца. Завиждам за смелостта на родителите да си оставят парите там.

# 2
  • Мнения: 15 379
Празнуваме в парти-клубове. Всъщност последният му РД беше тип "градинско парти".
Тази година пак ще е в клуб.

# 3
  • Мнения: 1 761
Детето ми е родено през лятото и за него празника не е толкова тортата и подаръците,колкото играта с другите деца.
До сега сме празнували различно.Първият рожден ден беше с роднини на ресторант, рожденика го проспа в количката.Вторият пак беше в ресторант,но в двора имаше еленчета и козички и най-много се радва на тях.Третият беше с приятелчета в МакДоналдс,децата бяха в една група и май затова и харесаха празника,сами си украсиха сладоледите и ядоха домашно направена от мен торта.Четвъртият рожден ден беше у дома с още две семейства с деца на същата възраст /голяма грешка/.Децата полудяха затворени,въпреки многото играчки,родителите изобщо не се занимаваха с тях и мъжа ми непрекъснато беше в процес на спасяване на някое хлапе.Последният празник празнувахме с едно приятелче,в ресторант с детска площадка.Имаше и други деца и това беше най-интересното забавление.

Аз съм против на детски рождени дни да се канят родителите на приятелчетата.
Харесвам празнуване на детски рожден ден на пикник или градинско парти с аниматор.
Залите за мен са зверилници-мръсно,шумно,скучно, а и опасно.
Ако в зимния период трябва да отбележа детски рожден ден,бих завела гостенчетата на куклен театър,детска дискотека или на организиран детски уоркшоп за готвене,рисуване ,урок по плуване или гребане или каквото на децата би им било интересно,различно от безсмисленото еднообразно превъзбуждане от тълпа непознати ,шум и святкащи истерии.

# 4
  • Мнения: 27 524
Много зависи все пак от възрастта на детето, интересите се променят  Simple Smile
На този етап сме все още за детски клуб. Само че тук клубовете са по 5000m², с влакове, реки с лодки, коли, замъци, клоун, подаръци за всяко дете от клуба и т.н.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 221
 Не ми допадат посещенията на детски клубове. Децата ми черпят и празнуват в детската градина. Отделно, на едното ми дете рожденият ден е през зимата и въпреки, че е по-трудоемко, предпочитам да го празнуваме вкъщи, а с другото ми дете празнуваме през лятото и обикновено сме на открито. Последният път поканихме деца при Дендрариума на Витоша.

Последна редакция: пт, 01 юни 2012, 10:20 от desy_net

# 6
  • Мнения: 11 870
В нашия случай не е точно как предпочитам, а какви са реалните предпоставки.

Бих празнувала в ДГ, но там не беше разрешено внасянето на торта.Моите детски рождени дни са свързани точно с това- мама да донесе тортата, да духна свещичките, децата да изпеят песничка за мен и да ми поднесат подарък.Рождените дни на сина ми в градината- носене на пакетирано нещо си и сокче.Не оспорвам правилата,но не мога да си кривя душата- не ми харесва!

Бих празнувала на открито, особено в нашия Екопарк е приказно.но за съжаление рожденият ден на детето е през есента.

Бих празнувала у дома, но за съжаление нямам достатъчно място.

От всички теми за детски рождени дни, които чета много ревностно, стигнах до извода,  че "Етикетът" на това събитие е  много различен в София и Варна.
При нас като чели е твърде по-различно в детските клубове.След като детето навърши 4 години започнахме да празнуваме с деца, негови приятелчета в детски клубове, които старателно избирам, преценявам анимация, поръчвам торта- винаги се е получавало много добре.Не избирам най-популярните, а най- отговарящите на нашите предпочитания.Поне едно 50% от предпоставките да ти харесва детския клуб е в това,предварително да зададеш достатъчно въпроси и да си изясниш всички подробности.постъпвам точно така и досега сме били доволни и ние, и гостите ни от всичко!

Но пак, казвам, ако детето ми беше родено в друг сезон или имах възможност да празнувам и у дома, бих разнообразила местата.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 804
На сина ми РД ги празнуваме в детски клубове, защото освен децата на нашите приятели, той си кани и деца от ДГ и обикновено се събират около 15 - на деца и вкъщи е невъзможно да се поканят всички + родителите.
Дъщеря ми пък е родена в най - отпускарския месец - август и до сега само един път сме празнували в детски клуб, защото ни е много трудно да съберем дечица за детски клуб и по тази причина събираме 5 - 6 деца с техните родители вкъщи Rolling Eyes. За тази година, обаче мисля дори и да не се съберат много деца, да й го празнуваме в детски клуб, защото вече е голяма и страда, че на брат й го правим винаги в детски клуб, а нейните не Tired.

# 8
  • София
  • Мнения: 221
 При нас, в детската градина, разрешават внасянето на торта със сертификат, балони, шапки и пакетирана храна. Персоналът на детската градина се включва активно и рождените дни минават много хубаво - даже оставям фотоапарат и правят снимки.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 045
Празнуваме в детски клуб. Ако имахме къща с хубав двор бих правила градинско парти. Това на което държа е всеки рожден ден да е в различен клуб, защото и без това гостите винаги са едни и същи и съвсем еднообразно ще стане

# 10
  • София
  • Мнения: 23 036
А, да, не е много тук мястото, но да си кажа- преди седмица бяхме на РД в едно ужасно място, наречено Capela play.
Каси, но поне се компенсира с хубаво ядене.  Mr. Green Иначе напълно споделям възгледите ти за Капелла плей - отвратително място е.

Детето ми сега в неделя ще има рожден ден. В детско клубче сме. Засега това е най-добрият вариант. Друг, в близките 3-4 години, не виждам.

Празнуваме в детски клуб. Ако имахме къща с хубав двор бих правила градинско парти.
Бях на такова градинско парти на детето на моя приятелка-съфорумка. Партито беше в клубче, с двор, шатра с кетъринг, голям батут с пързалка за децата. Следващата година и ние там ще празнуваме, живот и здраве.

В нашата градина от 1 май е забранено внасяне на торти.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 835
Определено в клуб, подходящ за възрастта на детето. Излиза ми по-солено от домашно парти, но предпочитам да дам повече пари, отколкото да вилнеят 10-тина минимум деца у дома. Peace

# 12
  • Мнения: 10 547
Тони, и храната не ме впечатли. Лошото е, че за по-големи 8-10-годишни това е една от малкото алтернативи в София.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 036
Ха, явно мен ме е впечатлила, тъй като тъкмо бях изкарала тримесечна диета.  Laughing

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Обикновено празнуваме в къщи.Но зависи и колко деца са поканени.До сега винаги сме канили малко деца(5-6).Но тази година са поканени 25 и ще го правим в заведение с детски кът(говоря за РД на сина ми).За мен е по-добре в къщи,но с толкова деца не ми се рискува. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт