Дневно хранително меню за бебе на 9-12 месеца

  • 35 412
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте!Може ли някой да ми помогнете с избора на най-подходящо  и примерно дневно хранително меню за бебе на възраст мужду 9 и 12 месеца?Какво точно им давате да ядат и по -колко, с какво разнообразявате? Какво си позволявате да им давате от вашето меню, какви храни като кисело мляко, бобви и зърнени,бисквити, заместители на кашата или попарата? Въобще ако можете да ми помогнете с едно примерно ежедневно меню.Предварително много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 98
На тази възраст  дъщеря ми мина на 4 хранения. А, И не пиеше никакво мляко, затова измислих друг начин да и давам млякото. Менюто горе- долу ни беше следното/ и сега ни е същото- на 16 месеца./:
закуска- редуваме попара, кус-кус Пласмон, качамак
обяд-     от детската кухня: 1/3  /сега 1/2/ от супата, цялото второ+ малко десерт/плод или кисело мляко/
следобедна закуска-     пасирани плодове и каша Милупа, или пасирани плодове с грис или  кисело мляко с овесени ядки
вечеря-             Адаптирано мляко, сгъстено с безмлечна каша, за да го яде с лъжица/около 220 гр./+ половината супа от обяда

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 18:03 от Vivi

# 2
# 3
  • Мнения: 5 299
Ние сме на кухня.
Сутрин: редувам попара с кисело мляко+бисквити и плод
На обед: пюрето от кухнята(месно или зеленч.)
Следобед" десерта от кухнята(мляко с грис, пудинг)
Вечер:супата - пак от кухнята(всякакви)
Преди лягане: мляко+бисквити

Давам и понякога да гризе коричка хляб, или бискв. Закуска

От храната която аз ям - не давам.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И ние сме на кухня, а сутрин редувам попара; кис.мляко с бисквити или с плод; грис; овесени ядки
Вечер сме на АМ все още

Събота и неделя давам за обед пюретата на Хип и Семпер за след годинката, а следобед давам кус кус или грис или каша Иван все още си ги хапва с кеф кашичките  Simple Smile

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Рано сутринта (6,30 часа): кърма и АМ
Сутрин (10.00 часа): попара/кисело мляко с бисквити/АМ с бисквити/овесени ядки с плодово пюре/овесени ядки с кисело мляко/скоро и кус-кус (дано имам успех)
Обед (13,30 часа): пюре - месно/зеленчуково/домашно приготвена супа със сухар
Следобед (17.00 часа): каша/плод с бисквита/плодово пюре с бисквита/домашно приготвен крем (от тези нишестените)
Вечер преди заспиване: АМ и кърма колкото иска

При нас кухнята е след навършени 10 месеца, затова още не сме на кухня. Надявам се да я яде. Все още не му давам от общата храна.
Понякога, между храненията, давам парченце кашкавал или коричка хляб, или резен плод (най-често ябълка), за да гризка.

# 6
А какво кисело мляко давате на възраст преди 12 месеца, имам в предвид колко % и горе долу от коя марка?

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
А какво кисело мляко давате на възраст преди 12 месеца, имам в предвид колко % и горе долу от коя марка?
Аз давам Елена 3.6%.Яде такова от шестмесечен.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 822
ние сме на детска кухня. Киселото мляко е 2% Елена, роса, Пършавица

# 9
  • Мнения: 140
Алекс си хапва така:
8 - попара/кус-кус/кисело мляко с овесени ядки/готова каша/отскоро давам сандвич с масло и кашкавал
12.30 - месно пюре,готово на Хип за след 8 мес/ домашно зеленчуково пюре+жълтък/отскоро постно ядене(ако готвя за нас безмесно ядене отделям малко за бебка преди да сложа подправките,предпочита го пред само варени зеленчуци )+ десерт  нишестен крем/плодово пюре
16.30- кисело мляко с плод(или плодово пюре)+ бисквитки/плодов дует на Хип/плодова каша
20 - супичка+ сухар/нощна каша на Хип/кисело мляко с бисквитки

Давам кисело мляко Данон 2.5 %.

# 10
  • Мнения: 144
За да не пускам нова тема пиша тук и се надявам да има отговори.
Това което ми прави впечатление е ,че никой не споменава в дневното меню плодове освен тези в кисели млека и следобедни закуски смесени с други храни.Аз лично давам много плод на сина си между храненията(ябълка преди обед,настъргана и банан или портокал следобед).Никой ли не дава плод в чист вид? newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 5 370
За да не пускам нова тема пиша тук и се надявам да има отговори.
Това което ми прави впечатление е ,че никой не споменава в дневното меню плодове освен тези в кисели млека и следобедни закуски смесени с други храни.Аз лично давам много плод на сина си между храненията(ябълка преди обед,настъргана и банан или портокал следобед).Никой ли не дава плод в чист вид? newsm78 newsm78
Ееее, как, аз всеки ден мачкам банан междинно, а отскоро включих и киви.
Даже от няколко дена давам комбинация киви+банан, минати на пасатор, за да става по-бързо.
Иначе нашето меню не се различава особено от гореспоменатите. С една малка вметка-понеже не е върл фен на кускуса и попарата, доста често сутрин се налага да давам от готовите комбинации на ХИПП-плод+извара или сметана. Както и на ХАМЕ.

# 12
  • Мнения: 1 427
За да не пускам нова тема пиша тук и се надявам да има отговори.
Това което ми прави впечатление е ,че никой не споменава в дневното меню плодове освен тези в кисели млека и следобедни закуски смесени с други храни.Аз лично давам много плод на сина си между храненията(ябълка преди обед,настъргана и банан или портокал следобед).Никой ли не дава плод в чист вид? newsm78 newsm78
Даваме,даваме Simple SmileАз лично просто не го пиша ,защото варират часовете, в които давам пресен плод.

# 13
# 14
  • Мнения: 140
За да не пускам нова тема пиша тук и се надявам да има отговори.
Това което ми прави впечатление е ,че никой не споменава в дневното меню плодове освен тези в кисели млека и следобедни закуски смесени с други храни.Аз лично давам много плод на сина си между храненията(ябълка преди обед,настъргана и банан или портокал следобед).Никой ли не дава плод в чист вид? newsm78 newsm78

Давам,но не ги броя за хранене.Давам пасирана ябълка,киви,а банана си го гризка направо Grinning,цитрусови плодове ще на съм давала Embarassed,но и за тях има време...

Общи условия

Активация на акаунт