поти се по главата?

  • 1 190
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Я кажете,нормално ли ви се струва.От известно време мъничето се поти предимно по главата доста често и особено когато я кърмя,без да е прекалено облечена или прекалено да е топло в къщи.Понякога даже нослето или ушетата са леко хладни и пак косичката става мокра.Кърмиме се легнали на леглото,така че главичката не може да се каже че е притисната до мен,че да и става топло.Все едно от емоция се поти
Притеснява ме ,дали не е е показател за нещо ,както потните крачета е един от показателите за рахид

# 1
  • Мнения: 4 414
потенето отзад по главичката може да е показател за рахит, но има и много други белези. малчовците изразходват много енергия при сукане, така че може и да не е признак на болест. сподели с педиатъра на детето за да си сигурна.
успех!

# 2
  • Мнения: 115
Наблюдавай бебешонка - има ли олесяване отзад на теменцето, стряска ли се насън, неспокойна ли е............Но най-добре щом се притесняваш, отиди и се консултирай с педиатър.Успех и дано не е нищо сериозно.......

# 3
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син се изпотяваше по същия начин, но аз разбрах, че има рахит много време, след като бях започнала да забелязвам потенето. Но той наистина имаше всички признаци за рахита-лош сън, въртене в креватчето и това типично изпотяване по главичката, както и забавяне в двигателното развитие.
За мой късмет, след всички смотани лекари, които обиколихме и след всички страшни диагнози, които чух, попаднахме на една невроложка, която му пипна ребрата и каза: "Ама това дете има рахит".
След един месец ударна доза Вигантол детето коренно се промени.
Така, че ако искаш направи му изследвания за рахит сега. Гадното е само, че се взима кръв от вената на бебето, но пък ще ти спести чакане и притеснения. Успех!!!

# 4
  • Мнения: 1 089
И според мен е хубаво да се консултираш с лекар, за твое успокоение. Когато Виктория беше на 1 месец, започна да и се поти тила много, и то основно докато пиеше млякото. Педито каза, че има наченки на рахит. За щастие след като и увеличи капките вит.Д всичко се управи. Но разбира се потенето само по себе си не е признак на рахит. Трябва да има и други признаци, за които вече споменава gabiplus, а освен това и главичката зад ушичките точно става мекичка.
Желая ви успех!

# 5
  • Мнения: 216
Ние имахме рахит и бебо се поте6е по вратлето и му олеся отзад глави4ката.Консултирай се с педиатъра ви,той 6е ти каже дали има за какво да се притеснява6.

# 6
  • Мнения: 1 393
И двете ми деца се потяха по главичката.Голямата особено се роди с дълга коса,която постоянно бише мокра,а малкия пак си се поти и да чукна на дърво нямат рахит или други проблеми baby_neutralМоже и да е нормално,но се консултирай с педито за всеки случай  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт