Ситни пъпчици?!

  • 397
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Здравейте мами.От известно време само ви чета,нямам минутка свободна.От 2 дни бебка е с обрив. Shocked По челото и около очичките има едни ситни зачервени пъпчици с бяло връхче. ooooh! Имате ли идея от какво може да са,и с какво да мажа? newsm78 Според мен е от храна,която съм яла,но знам ли?Пробвах веднъж да ги мацна с клечка, напоена със спирт,но ми се струва,че само ги разнесох още... Sad Вчера не открих педито и ще трябва да изчакам до понеделник. Tired

# 1
  • Мнения: 5 228
На мен ми звучи като т.нар. бебешко акне, което се появява, докато организмът се чисти от хормоните на майката, преминали през бременността. Ако е така, не е енобходимо  да се мажат с нищо, не трябва да се пипат или стискат, минават от само себе си.

# 2
  • Мнения: 2 754
По-добре си намерете лекарката преди да прилагаш нещо. Със спирта няма ли да изгориш личицето - много сте мънички, а и той изсушава кожата.
Ако мислиш, че наистина е някакъв алергичен обрив можеш да опиташ с крем Бочко или с отвара от лайка или смрадлика.

# 3
  • Мнения: 2 821
Дъщеря ми имаше точно такива пъпчици около ушите и по вратлето. Отминаха й напълно около 2ри месец.Появяваха се и изчезваха.Педиатъра каза да мажем с пиоктанин...едно лилаво разтворче...честно да ти кажа май не се махнаха от него, а от самосебе си.Срещах инфо, че били на хормонална основа...от преминаващите у бебето хормони на майката при кърмене.Така, че не се тревожи, ще отшуми.

# 4
  • Мнения: 1 835
Най-вероятно е стафилококова инфекция - почти всички бебета имат такава в първите дни и седмици след раждането. Най-бързо минава с Бактробан. Но все пак нека лекарката да каже.

Общи условия

Активация на акаунт