Помощ!! Хипотрофия на плода???

  • 3 160
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
В 37г.с. съм с термин 13.02. Днес бях на преглед и Гинекологът и акушерката ми използваха термина "хипотрофия" на плода /или забавен фетален растеж/ Ще бъда безкрайно благодарна ако някое мамче, което е по- наясно от мен ми обясни дали това е опасно за бебо и какви рискове крие  Sad

# 1
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ponjakoga se slu4wa taka no bebo w poslednite sedmici si nawakswa kilogramite.Imam poznata na kojato kazaha 4e bebeto e mnogo malko,a to wze 4e se rodi 3250 kg.Taka 4e ne se 6a6kai hodi na 4-5 dni na wideozon da se sledi .Vsi4ko 6te e nared .Uspokoi se

# 2
  • Мнения: 39
Благодаря ти за подкрепата   friendship

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
На мен ми казаха същото 2 седмици преди да родя. Предизвикаха раждането защото прехвърли с 4 дни, а нямах по4ти никакви околоплодни води. Роди се 3,2 кг не винаги раз4итат добре ехографа. А когато ми го казаха при прегледа от акушерка, който беше отделно ми каза 4е не мисли 4е плода е толкова малък колкото според ехографа.
Успех и по-малко тревоги

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Може да има някакво изоставане в растежа, но ако беше нещо сериозно със сигурност щяха да ти кажат и да предприемат някакви мерки.
Моята дъщеря си вървеше 2 седмици по-назад в растежа (доктора сравняваше мерките от ехографа с гест. ми седмици изчислени по последна менструация) и ми казваше, че не е опасно. Роди се по-малка - 47 см., и сега е дребосъчка ама е жилава и палава за "9 села", както се казва.

Хайде ще стискам палци, леко раждане и едно хубаво и здраво бебче !

# 5
  • Мнения: 448
На мен още от седмия месец все ми казваха, че бебето ми е "дребничко", расте, но малко.И аз се бях ошашкала, че ще родя бебенце едва ли не колкото пиленце.После като го родих и ми казаха, че тежи 3350кг. ги питах няколко пъти дали са сигурни:)Не се притеснявай, аз мисля че е по-важно да расте, а то ще "дръпне" по-нататъка.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт