резултат от изследване на влагалищен секрет:

  • 2 035
  • 6
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581
2 степен, наличие на candida, Enterococcus.  newsm78

всички други изследвания, кръв, урина и т.н. са ми в норма. но при вл.секрет се получи този резултат. обадих се на моята докторка и ми каза да си взема вл.глобули (просто изключих за името им) 3бр. са. при следващата ми консултация ще я разпитам повече, но все пак ако някой знае нещо повече, би ли ми обяснил какво значат тези резултати? т.е. опасни ли са за мен (10 г.с. ), за бебчето?

Благодаря ви!
    bouquet

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Обикновено тези гъби трябва да ги лекуваш.Слагай предписаните глобули , не са опасни за бебчето. Преди ражадне /около 1 м или 2 седмици/ пак трябва да ти вземат секрет .Ако не се лекува и бебето се роди има опастност като минава през родовия канал да се зарази с тях.Не  е супер опасно , но после си е разправия да го лекуваш.
Леко бременеене

# 2
  • Мнения: 766
Deata ти е обяснила какво е. Лекуват се, но когато при мен се появи течение казах на доки и тя ми каза, че ще ми вземе микробиология след 3-тия месец,  защото по-рано лечение не е редно да се прилага.
Това е мнението само на един лекар и не е миродавно, нека и другите мами да споделят.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
по време на бременност не са ми вземали секрет, но след като родих отидох на преглед и изолираха ентерококи. Писах до др Бърди във форума и той ме поуспокои, 4е ако изследване е замърсено по4ти винаги излизат ентерококи, затова е желателно да се повтори. Родих по естествен път и ако ги е имало се надявам да не са засегнали  детето. Още не си слагам ваг. таблетки защото ще повторя изследването др. седмица. Аз родих в 4астна клиника пак там ми взеха секрета и вместо в лаборатория го оставих на претъпканата им с народ регистратура така 4е мн се надявам наистина да са замърсили пробата.

# 4
  • Мнения: 7 640
вероятно са ти изписали Gyno-Pevaril. По-кофти са ентерококите-нормална чревна флора-може да е замърсена пробата или да са проникнали във влагалището по съседство. Трябва да се излекуват, но ако са ти дали Гино-Певарил, той едва ли ще помогне за тях.
На контролния секрет с лекуващия лекар ще прецените какво да правите. Не се безпокой. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 216
При мен съ6о ги изолираха някъде към 5м.Ентерококите наистина могат да са от замърсена проба и маи даста 4есто се полу4ава така.Кандидата са 4аст от нормалната флора на влагали6ето и по бреме на бременност или ле4ение с антиб. или настинка стават патогенни(болестотварни) и предизвикват инфекция и те4ение.По време на бременност доста 4есто се сре6ат.При вси4ки слу4аи се лекуват за да не се ка4и инф кам матката.За това трябва време и ако се лекува няма стра6но-не се 6а6каи.На мен ми изписаха полижинакс за 6 дни.

# 6
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря Ви на всички за отговорите!   bouquet явно тези неща се случват често и няма за какво да се притеснявам, поне на този етап    smile3521

PolarFox, изписаха ми Гинодактарин  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт