Колики при новородено на АМ

  • 37 480
  • 67
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 79

 Мойто бебче е на 15 дни..Постоянно последните дни започна да плача по много..Някой път не спира по няколко часа,превива се,свива крачета..Педиатърката каза че е рано за колики..Ние сме на АМ - Фризовом и Аптамил комфорт смесени...Интересувам се мога ли нещо да му давам за колики и дали е това след като казват че е раничко Simple Smile

# 1
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Рано друг път - при някои бебета коликите започват от самото начало. За млеката - защо смесваш Аптамила като е комфорт? Само педиатър за такова малко бебе може да даде мнение за това дали му понася добре млкото.

# 2
  • Мнения: 86
Изобщо не е рано за колики.На моя син му започнаха няколко дена след раждането.Фризовом е за повръщане и запек доколкото знам...ти за това ли го даваш?

# 3
  • Мнения: 27 524
Педито ти нещо не е в час май  Wink На синът ми коликите започнаха точно на 7-мия ден.  Crazy
Иначе може да даваш капки против колики, но те са по-скоро за твое успокоение, иначе не мисля, че помагат.  Peace

# 4
  • Мнения: 102
Защо смесваш АМ?
На моя син дадох за много кратко Аптамил Комфорт и получи силни колики от него и го спрях.
Ние сме на смесено хранене кърма и АМ.
Коликите могат и от 1-2 ден да се появят Naughty
За тях най-голям ефект видях от Еспумизан Л - от него нито се запичаше нито повръщаше за разлика от инфакола и колийфа. Аз разтварях Еспумизана в млякото и така той поемаше от него през цялото хранене според мен това беше логиката да има ефект. Друго което горещо ще ти препоръчам са топли хавлиени кърпи на коремчето,много помага.

# 5
  • Мнения: 646
Можеш да кажеш на лекарката ти много здраве и да си смени професията.
1-во защо трябва да смесваш АМ?
2-ро можеш да опиташ с топличко на корема,спане по корем, капки за колики и т.н. На нас лично ни помогнаха Колийф.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 79

 Благодаря момичета ! И аз така предполагам че може да има вече колики и ще даваме нещо...На фризовом сме,защото получихме запек от Аптамил 1..а доста добре му понасяше в началото..изведнъж започна да се изхожда по 1-2 пъти и то мн твърдо топче ако и педиатърката каза да му даваме Фризовом..ЧУдя се дали като се оправи запека,вече мисля е добре да оставаме на това мляко или какво да му даваме..да продължаваме ли на Фризовом дори и ако е ок сега ? А за коликите ще даваме нещо,благодаря Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
Аз бих давала Лактана Био, а не Фризовом  Peace

# 8
  • Мнения: 63
И при нас почнаха много рано коликите,има капки,масаж на коремчето.Не смесвай АМ
Блонди Аз съм малко невежа Фрисо и Фризовом едно и също ли е,гледах в БГ сайта но кутиите са различни,а името едно.Извинявам се за въпроса Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 216
Според мен на толкова малко бебе не е нужно да се смесват два вида мляко.
А иначе купете капки за коликите

# 10
  • София
  • Мнения: 15 216
Фрисо и Фризовом едно и също ли е,...


Фризо е нормалното мляко за кърмачета. Фризовом е с добавен  клей от рожкови и се дава при повръщане. Помага и при запек.

# 11
  • Мнения: 63
Фрисо и Фризовом едно и също ли е,...
Фризо е нормалното мляко за кърмачета. Фризовом е с добавен  клей от рожкови и се дава при повръщане. Помага и при запек.
Да разбрах,и аз ползвам зелено ,но тук кутиите са различни и си е със същото име,благодаря:)
http://www.frisokindervoeding.nl/310/flesvoeding/flesvoeding/fri … t-opvolgmelk.html

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Аз бих давала Лактана Био, а не Фризовом  Peace
И аз  Peace На лекарката ти -много здраве да й пратиш ,на моето дете още в родилния дом започнаха коликите ,капките я запичаха ,бяхме на смесено хранене до към 40 ден ,после само на АМ - Розов Хип .И колики и запек всичко мина за отрицателно време  Peace

# 13
  • Мнения: 12
А според вас може ли коликите да започнат в средата на втрия месец? Ние сме на 7 седмици и вчера започнаха едни болки в коремчето, и се чудя това колики ли са или нещо, което аз съм яла? Или смяната на водата?

# 14
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А според вас може ли коликите да започнат в средата на втрия месец? Ние сме на 7 седмици и вчера започнаха едни болки в коремчето, и се чудя това колики ли са или нещо, което аз съм яла? Или смяната на водата?
Само кърма ли приема бебето или даваш и друга добавка?Предполагам не си го захранила със сокове вече....
И в какъв смисъл от смяна на вода?

# 15
  • Мнения: 12
Бебето е на 7 седмици, давам му кърма и адаптирано мляко, че ако му дам само кърма после е още гладно. Доведохме го от Щатите тук - това имам предвид под смяна на вода, сменихме както моята храна така и водата, с която приготвяме адаптираното мляко. До сега се смееше и гукаше, сега като се събуди и започва да плаче и да се присвива, заспива само върху мен с коремче към мен. Понякога започва да плаче дори докато суче. Нещо и трудно ака, май само по веднъж дневно с голяма мъка, та не мога да измисля какво му е.

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Най-добре заведете детето на дет.педиатър за да отхвърли какъвто и да е проблем и да диагностира състоянието му. Peace

# 17
  • Мнения: 27 524
Прасковетка, малко объркано при вас положението  Crazy
Как му даваш точно кърмата, че преценявша, че е още гладно? Ако си суче нормално, средно на около 3-4 часа, тогава му стига. Колкото повече дохранваш, толкова повече няма да му стига кърмата и скоро ще ти спре съвсем. Помилси си дали искаш да продължиш да кърмиш. Ако не - давай формула. Ако да - спри я!
Не, не мисля, че водата може да окаже влияние за наяждането и за коликите. Относно твоето хранене - не знам. Може да попиташ тук  Peace
Веднъж на ден акане на кърмено бебе супер. Каква е консистенцията?

# 18
  • Мнения: 12
Ами бебето суче по 20 минути от гърда и като свърши започва да плаче и да си лапа ръчичките. По това съде, че е гладно. Ако два поредни пъти го оставя само на кърма започва да пищи и да рита, ато му дам адаптирано мляко и се успокоява. Наистина иска все повече и повече, след като го накърмя изяжда по 60-90мл адаптирано мляко, но все още си суче. Моето мляко е тото две първо теглене - днес източих 150 милилитра на едно цедене, утре излизат само 10 милилитра. По два пъти през нощта цедя, защото бебето ми спи на гърдите и не иска да суче, изобщо няма някакво установено положение и като го кърмя нямам идея излиза ли нещо или не.

# 19
  • Мнения: 27 524
20 мин сукане е чудесно. Веднага прехвърляй и на другата гърда, така или иначе при кърмене се предлагат винаги и двете.
Това, че не суче нощем е кофти, тогава най-много се стимулира лактацията.

# 20
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Явно трябва да се смени марката АМ и да се купят капки за колики.

# 21
  • Мнения: 27 524
Капките за колики са само успокоение за майката, че прави нещо за детето си. Дефакто изобщо не помагат  Wink

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте мами Моето бебе има колики още от 4тия ден започнахме да му даваме еспумизан  бебе успокояваха го около 15 дни и почна да плаче пак сега сменихме с инфакол и засега му действат но докато не си минат от самосебеси това с капките е само за успокоение

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Ние сме на 40 дни и при нас коликите започнаха да се засилват. Давам и Еспумизан Л, но за съжаление той спря да помага. Храня я с Фрисолак.
А относно сокчетата-в много примерни менюта, както и статии видях, че започват да се дават от втория месец и половина. Дали е възможно?

# 24
  • София
  • Мнения: 15 216
Не се дава сокче на толкова малко бебе. Не по- рано от навършени 6 месеца може да се предложи, разредено с вода. А по- късно е още по- добре.

# 25
  • Мнения: 27 524
А относно сокчетата-в много примерни менюта, както и статии видях, че започват да се дават от втория месец и половина. Дали е възможно?

Възможно е, ако четеш примерни менюта отпреди 40 години  Crazy
Сега, Слава Богу, не е възможно в нормални и верни схеми да срещнеш подобни абсурди.
Категорично не се дават сокчета на толкова малко бебе, както и нищо друго, освен мляко, до навършването на 5 месеца, а още по-добре 6.  Peace

# 26
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте и от мен. Ние сме на 40 дни и при нас коликите започнаха да се засилват. Давам и Еспумизан Л, но за съжаление той спря да помага. Храня я с Фрисолак.
А относно сокчетата-в много примерни менюта, както и статии видях, че започват да се дават от втория месец и половина. Дали е възможно?

Давай си му АМ на бебето и бързай с тези сокчета. Peace


Блонди,като гледам лентичката ти не останало никакво време...Леко и безпроблемно раждане желая! Hug

# 27
  • Мнения: 1
нашите колики запо4наха на 6 тия ден  пробвахме с всички видове капки само Колиеф помогнаха

# 28
  • София
  • Мнения: 170
Защо не пробвате със Селиа Дайджест ? Млякото е много добро и е разработено специално в случаи на колики. Аз лично бях много доволна от него. После си продължихме с Селиа Дивелоп и до сега всяка вечер детето си пие млякото Blush

# 29
  • Мнения: 29
Привет! И ние скоро се отървахме от тях.И така:
1,Еспумизана е пълен боклук,Инфакола помага много,въпреки че основната съставка на двете е една и съща.Ние се родихме втири път с него.
2.Ние никога не сме имали запек от капки против колики,всичко си е индивидуално и до стомахче.
3.Пробвайте с млеката,които подпомагат намаляването на коликите,ако имате фин.възможност.
4.Подкрепям мамата,която споменава за АМ Селия-вече месец го ползваме и доста добро и засищащо,сгъстена формула против повръщане+бифидус,които регулират чревната микрофлора.
5.Чай от копър и лайка,но не такъв на гранули,а домашен.Лайката разхлабва леко,така че няма опасност от запек.

Успех!

# 30
  • Мнения: 14
Мили мами, видях, че скоро е писано в тази тема, ние пробвахме какви ли не капки за колики, никакъв ефект, сега сме с инфакол, бяхме на Нан Сензитив (като няма кърма - просто няма), така ни захраниха в болницата и продължихме с него, но акитата ни станаха тъмно зелени, още от първата седмица сме с колики, с педито решихме да го сменим с Лактана Био 1 на около месец и половина, акитата се оправиха, но много повръщаме и коликите след 4-5 ден след като сменихме млякото се засилиха ужасно, просто вече не зная какво да пробвам, док ми казва да не сменям млякото, защото не е възможно от млякото да е, ясно, организъм, ама след като го сменихме се видях в чудо, моля, посъветвайте ме нещо, да пробвам ли с друго АМ и какво, така или иначе няма накъде повече да се засилят  Praynig  newsm45

# 31
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Щом не понася на бебето Лактана Био опитай с друго мляко. Да не е хубаво все да се сменят млеката, но трябва да видиш кое понася на детето, наистина всеки организъм е различен. Можеш да опиташ Хип, Аптамил - и двете имат вариант за чуствителни стомахчета. На моето дете му беше добре с НАН и Аптамил, аз ги сменях, защото бързо му омръзваше едно и също и сега с храната пак е така. За колики давах Био Гая, Инфакол го запече, Саб Сиплекс също - сигурна съм, че запека беше от капките с Симетикон. Дано скоро отминат коликите.

# 32
  • Мнения: 14
Благодаря за бързия отговор и аз давам Био Гая и го бях спряла няколко дни, тогава почна пак голямото повръщане, днес дадох сутринта и сякаш е по-добре, не знам и аз вече какво да правя, предполагам че и по-късно ще се захранваме Simple Smile Весел празник Simple Smile

# 33
  • Мнения: 54
Смяната на млеката не е препоръчителна - особено за незрелия храносмилателен тракт на бебето.
Има чудесни млека на пазара, които намаляват коликите.
Пробвай с тези, които са с намалено количество лактоза, защото в началото има преходен недостиг на ензима, който разгражда лактозата и се получава ферментация от неразградената лактоза, която издува стомахчето и причинява колики. Включи ако искаш и Биогая, успокой се, слагай ръка на коремчето на бебчето и стискам палци това да има резултат!👍

# 34
  • Мнения: 94
И моя син го захраниха в болницата с Нан Сензитив и тогава неонатоложката ми обясни, че изпражненията ще станат зелени - това било нормално, защото млякото е хипоалергенно. Освен това ми каза, че вътре в него има пробиотик против колики - био гайя, което не се съдържа в нито едно друго мляко на пазара. Ти много си избързала със смяната на млякото, зелените изпражнения са нещо нормално при ХА млеката.
А колики ще има каквото и мляко да даваш, защото просто трябва да мине време и детето да ги израсте. Включването на много допълнителни неща - капки еспумизан, Биогайя, инфакол и т. н. няма да реши проблема, а може само леко да го облекчи или дори и да го усили.
Затова аз бих сменяли млякото само в краен случай, но не бих останала на Лактана щом повръща от него!

# 35
  • Мнения: 14
Много ви благодаря за отговорите, сякаш като давам Биогая, по-малко повръща, не знам дали от пробиотика или не, но е факт, а коликите си ги имахме, но се засилиха след като минахме на Лактана, надявам се скоро да отминат  Wink

# 36
  • Мнения: 94
В Лактана има 4 пробиотика , и един в Биогайя-та стават 5 Shocked
 Цяло чудо е, че детето освен да повръща и не дриска!
Внимавай с тези неща, не бива да се прекалява защото има риск! Имаш 3 варианта според мен:
- оставаш само на Лактана без Биогайя
- сменяш млякото с такова без пробиотик и даваш Биогайя
- връщаш се на Нан Сензитив, който вътре има Биогайя и ог койта както разбирам детето се е чувствало добре  Peace

# 37
  • Мнения: 75
При нас коликите започнаха около 15-ия ден, като на 10-ия минахме от НАН 1 на Лактана Био 1. Давахме капки- Епумизан и Био Гая, от които получи някакво облекчение, но слабо. След това сменихме Еспумизан с Колийф, с тях е по- добре.

# 38
  • Мнения: 7
Здравейте Simple Smile) Ние сме на 12 дена и от 2 дена започна един рев от 12 през нощта до към 3, 4 сутринта. Знам, че не е рано за колики и може и това да е, но все си мисля, че не са колики това...постоянно търси да суче, само на кърма сме и като плаче ако и дам да суче, спира. Повръща по малко след ядене и понякога връща малко и като на парцали, като пресечено. Това се случва последните два дена, дали са колики или нещо друго, не знам....а днес 3тия ден за сега спи, но си личи че я тормози нещо...възможно ли е да е нещо което съм яла, не знам...аз така или иначе почвам с капките за колики, защото ми казаха, че ако ги почна по рано може да ми се размине доста леко?

# 39
  • Русе
  • Мнения: 5 347
petiakukenska Според мен бебето връща, защото му идва повече млякото. Успокоява се като суче, защото е задоволен сукателния рефлекс - опитай с биберон, някои бебета така и не ги харесват, но поне опитай. Напълно е възможно нещо, което си яла да минава с кърмата и да дразни коремчето на бебето допълнително - шоколад, боза, зеле, грах и т.н., пикантни подправки, кафе.
За коликите - пробвай Био Гайа, сутрин на гладно преди първото хранене за деня, не брой нощното Simple Smile. Ако си решила да не раниш бебето нощем, помисли пак и не го дръж гладно Simple Smile. Всичко друго е гушкане, носене, галене - каквото успокоява детето, за да може да спите всички.

# 40
  • Мнения: 7
 Devil_Rose Благодаря за съвета, аз пробвах с биберон, но не го иска много Simple Smile) И започнах с Биогаята ще видим какво ще стане, но със сигурност нещо и дразни корема и къркори също....плаче без видима причина и не се сгъва като за колики а само се напъва нещо. Ще видим след няколко дена какво ще стане, утре ще се обадя на педиатърката да видим какво ще каже и тя....не съм яла такива храни които не трябва не знам и аз вече от какво може да е. Благодаря пак за съвета Wink

# 41
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Щом къркори коремчето и се напъва да пръцка са си колики, плача е от това. Остави кой какво разправя, че е рано за колики, че кърмените бебета нямат колики и т.н. Дано по-леко да минават и по-бързо ( до към3-я месец Simple Smile )

# 42
  • Мнения: 75
От вчера даваме на бебчето Abokoliken и даде много добър резултат. Облекчението е по- голямо отколкото с Colief, състава на двете е един и същ, само че Abokoliken съдържат и копър.

# 43
  • Мнения: 327
 На бебка също давам Абоколикен и няма колики, за разлика от Биогая, които ни изписа в началото педиатърът. Половин шишенце е останало и след като ги изразходим ще ги спра.

# 44
  • Мнения: 81
Здравейте мами Rolling Eyes

Ние сме на 15 дни и се храним с Аптамил  Комфорт + много малко кърма / като няма няма  Confused/, от 4 дни влючих чая от копър на Хип, Биогая + Инфакол през деня спим през ноща ревем и на всичко отгоре се запече малко и е едно напъване и рев - чудя се да сменям ли млека какво да правя newsm78.
Според док е рано и за колики #Crazy и не било от млякото /така ставало при някои бебоци/.
Ясно ми е че трябва да минем през коликите и няма спасение но ако можем да ги облекчим поне ooooh!.

# 45
  • Мнения: 75
При нас коликите започнаха точно на 15-ия ден. Не знам дали при вас е от млякото или просто им е дошъл моментът. Аз смених няколко вида капки докато стигнахме до тези, с които получи най- голямо облекчение- Абоколикен. Успех!

# 46
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Nelly* ако не ме лъже паметта и в Инфакола активната съставка е Симетикон той запича. Спри инфакола и виж как е положението, Биогая би трябвало да върши работа. Не се тормози, че храниш детето с Адаптирано мляко. Моя син е хранен само така, аз също нямах кърма. Млеката съдържат всички нужни вещества за пълноценен растеж и имунитет на детето.
Пробвай да храниш бебето през нощта и виж ще се успокои ли. Другото е много гушкане и търпение. Шум от сешоар и аспиратор ги успокоява.

# 47
  • Мнения: 24
Здравейте мами и Честита Коледа,
след дълго лутане из промените в форума прецених,че май тук трябва да пиша  newsm78 та по въпроса ми ... Ние сме мънички само на 15 дни,още когато се прибрах ме на 5-тия ден вкъщи педиатърката дойде прегледа ни и установи,че имаме колики (нещо което мен ме съмнява все още защото малката грам не плаче ) та предписа ни Инфакол и аз като една "послушна"мама си и го давах преди всяко ядене и сега ефекта е запечен.От вчера не и давам капки,за да и се пооправи коремчето.Препоръчаха ми да сменя Инфакола с Шуслерова сол номер 7 newsm78 някой да има някакви впечатления от нея ще съм благодарна да ги сподели   bouquet

# 48
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Aleksandra Vasileva бебето е много малко и ако няма дискомфорт и плач не му давай нищо. Като спре Инфакола ще се оправи изхождането до 2-3 дни. Хубаво е да пие водичка.
За Шуслеровата сол нямам личен опит, но колкото по-малко излишни неща се дават толкова по-добре.

# 49
  • Мнения: 24
Aleksandra Vasileva бебето е много малко и ако няма дискомфорт и плач не му давай нищо. Като спре Инфакола ще се оправи изхождането до 2-3 дни. Хубаво е да пие водичка.
За Шуслеровата сол нямам личен опит, но колкото по-малко излишни неща се дават толкова по-добре.

И аз съм на това мнение,че колкото по-малко излишни неща се дават толкова по-добре  Simple Smile пием водичка,пием и чай и АМ защото кърма нямам ... единствения дисконфорт който изразява е от време на време си сгъва крачетата към коремчето няколко пъти измрънква и това е и аз за това реших да спра Инфакол-а.
Благодаря за бързия отговор   bouquet

# 50
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Това, което прави с крачетата към коремчето по принцип е признак за коликите, но явно са леки при вас за сега. Всички капки за колики, съдържащи Симетикон водят до запек. До колко облекчават е друг въпрос - при моето дете не бяха много ефективни.
Весела Нова година Ви желая!

# 51
  • Мнения: 24
Това, което прави с крачетата към коремчето по принцип е признак за коликите, но явно са леки при вас за сега. Всички капки за колики, съдържащи Симетикон водят до запек. До колко облекчават е друг въпрос - при моето дете не бяха много ефективни.
Весела Нова година Ви желая!

Според мен капките са измислени повече за успокоение на майката,а не толкова за облекчение на детето,но ... Благодаря за отговора и весело посрещане на празниците и на Вас  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 81
Здравейте Мами  bouquet как са бебоците Heart Eyes

Ние си продължаваме с коликите но поне запека изчезна за сега Rolling Eyes
мен ме е лепнал някакъв вирус и сега треперя да не се зарази малчо Confused в аптеката ми казаха че нищо не мога да му давам дори Панадол че нямал два месеца newsm78, не ми се мисли какво ще го правя ако се разболее ooooh!

# 53
  • Мнения: 24
Здравейте Мами  bouquet как са бебоците Heart Eyes

Ние си продължаваме с коликите но поне запека изчезна за сега Rolling Eyes
мен ме е лепнал някакъв вирус и сега треперя да не се зарази малчо Confused в аптеката ми казаха че нищо не мога да му давам дори Панадол че нямал два месеца newsm78, не ми се мисли какво ще го правя ако се разболее ooooh!


Здравей и на теб  Simple Smile малки сте за Панадол както и ние,но от майка ми знам за температура се мажат крачетата с олио (за готвене) и сол и се обуват чорапки и опит знам,че това сваля температура,както и обичайните компреси с оцет на челото друго неможе да правим засега  newsm78 но дано не ни се налага и бебоците са си здрави и доволни  baby_neutral

# 54
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте Мами  bouquet как са бебоците Heart Eyes

Ние си продължаваме с коликите но поне запека изчезна за сега Rolling Eyes
мен ме е лепнал някакъв вирус и сега треперя да не се зарази малчо Confused в аптеката ми казаха че нищо не мога да му давам дори Панадол че нямал два месеца newsm78, не ми се мисли какво ще го правя ако се разболее ooooh!


Здравей и на теб  Simple Smile малки сте за Панадол както и ние,но от майка ми знам за температура се мажат крачетата с олио (за готвене) и сол и се обуват чорапки и опит знам,че това сваля температура,както и обичайните компреси с оцет на челото друго неможе да правим засега  newsm78 но дано не ни се налага и бебоците са си здрави и доволни  baby_neutral
За оцетени компреси съм съгласна/макар за толкова малко дете да не съм много сигурна дали е удачно/,но за сол и олио по краката-не  Naughty

# 55
  • Мнения: 1
Moeto bebe poluchava koliki kakvo trqbva da pravq i kakvi lekarstva da mu davam

# 56
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Био Гая капки.

# 57
  • Мнения: 17
От 1ден на раждане сме давали на моя син HIPP combiotik и никога не е имал колики или някаква болка в коремчето.

# 58
  • Мнения: 66
Здравейте,ние сме на 1 месец бяхме на ам фризовом и фризолак 50 на 50,и проблем с колики не сме имали е да давах по 10 капки преди вечерното хранене еспумизан.Нашия татко живее в Лондон и ни изпрати аптамил комфорт против колики и *запек *затова давах фризовом)и от 4 дни откакто го пие има страшни адски колики сега незнам от млякото ли е или е дошал момента на коликите при вас имало ли е такива случей.ако е от млякото да го махам и да си минаваме пак на фризолак и фризовом,но ме е страх с това мешене на млеката.да изчакам ли малко време да мине да видим все пак всички го хвалят този аптамил много.ужасно съм объркана и нз какво да правя а ми се и спи.

# 59
  • София
  • Мнения: 11 474
След като детето се чувства добре с едно мляко, защо го сменяте?

# 60
  • Мнения: 66
Защото беба ненаддва от него и педиатъра каза да го сменя на аптамил бол по хранителен.Но неиздържах и вчера я върнахме на старото мляко детето е качило 500 грама,и спря да плаче,та очевидно и педиатригте грешат понякога

# 61
  • София
  • Мнения: 170
Понякога лекарите в т.ч. и педиатрите препоръчват това, за което им плащат.

# 62
  • Мнения: 66
да не е хубаво така защото едно е притеснението а от др страна са и средствата все пак не са евтини млеката да ги купуваме и ей така да ги хвърляме.
и млако спам
ако някоя мама се нуждане от аптамил комфорт пакет 900 грама, е отворен и взети около 10 лъжички нека ми пише на лично съобщение да неспамя подарявам го.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Отдавна беше - преди 4г. на приятелка детето пиеше Аптамил само, вечно беше гладно милото.
Аз съм сменяла млека заради пълен отказ на детето да яде - 2 пъти. Като се сетя какво беше  ooooh!
Следи на бебето какво му харесва, колкото и невероятно да звучи имат предпочитания.

# 64
  • Мнения: 2
Преди няколко дни направихме глупостта да сменим Фризолак Прематюр с Аптамил Прематюр, защото от 2 места ни споделиха, че от Аптамила коликите са по-малко или изобщо липсват... Е, голяма грешка! Бебоците, които тогава нямаха 3 седмици се скъсаха от плач. Страшно лекомислена постъпка беше, без да съобразим, че са твърде малки, за да се адаптират безпроблемно към новото АМ.  Naughty В крайна сметка вчера върнах Фризолака и нещата се успокоиха. Сега недоволстват само вечер, предимно господина, госпожицата почти не плаче Simple Smile Сутрин давам БиоГая и Колийф на всяко хранене и при нас тази комбинация работи. Педиатърката ни изписа Еспумизан, но от него ефекта е обратен и го спрях...

# 65
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Внимавайте с капките с Симетикон. Докарват ужасен запек на бебетата.
Два пъти съм търсила спешен кабинет заради това. Рев до припадък и липса на изхождане.
Накрая само Био Гая до 5 месец и нещата отминаха. Дойде му времето.

# 66
  • Мнения: 66
да давма отчет след точно два месеца мъки останахме си на фризолак и фризовом колики имаме немога да кажа че нямаме къде някой път повече къде по малко като цяло давам колииф,еспумизан и за тежки случей от англия имам дентинох( не нее за зъби на същата марка като крема за зъби е )от капките акаме само по еднъж много рядко по два пъти казаха ми да взема био гая и да давам по 5 сутрин и от 4 месец да се захранваме тогва коликите щели да изчезнат напълно,след това мисля да сменя млякото на дм беиби лов много хубави отзиви чувам а за тази цена наистина ме устройва.

# 67
  • София
  • Мнения: 30 107
Като чуя Аптамил и косата ми настръхва. Първото си дете изгледах с Лактана, след като спрях да кърмя. Бях супер доволна. Сега ми се наложи да дохранвам в началото, докато ми слезе кърма. Да, ама малкият не хареса Лактана и педи ми препоръча Аптамил. Такива колики имаше от това мляко, че в чудо се бях видяла. Нито капки, нито пробиотик, нищо не помагаше- запек, колики и денонощно пъшкане. ooooh!

Да, всичко е строго индивидуално. Аз и от БиоГая не съм доволна, ама това е друг въпрос.

Покрай патилата си с Аптамил се зачетох в състава на адаптираните млеки и не знам, защо е толкова хвалено. Доста други марки го превъзхождат по съдържание според мен.

Общи условия

Активация на акаунт