Не иска да яде пюре

  • 1 964
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Моята беба не иска да яде пюре.От 4-5 дена и давам пюре от ябълки и ябълки и моркови ,но тя въобще не иска да го яде.Стиска уста и всичко плюе.А и с тия плюнки съвсем ставаме омацани.Какво да я правя?Да я пробвам ли с друго пюре?

# 1
  • Мнения: 5 299
Изчаквай няколко дена и пак пробвай. Ако пак не иска - пак така, изчакваш няколко дена и пак предлагаш> Имай предвид, че някои деца по- трудно възприемат новата храна. Аз започнах да захранвам Викториа 5-я месец, а чак 6-я прояде. Трябва търпение Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Освен това можеш да пробваш различни марки пюре или ти да й приготвиш.Пробвай с пюре от тиква,домашно направено,бебоците обикновено го хапват с охота.Можеш да смесваш пюрето с АМ в началото или с каша,ако вече си захранила с такава.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя син така и не е проял плодови пюрета. Мъчих се да му предлагам в продължение на седмици  Close. И накрая се отказах, предложих зеленчуково и се прие с охота. Дано при вас да не е така и малката сладурана да прояде пюрета. Ако обаче не иска, не се мъчете взаимно.Успех Peace!

# 4
  • Мнения: 46 434
На 3 месеца е нормална реакция на организма да отказва хранене с лъжица/твърда храна, детето самО ти показва, че не е готово за твърда храна, изчакай поне месец и опитай пак.

# 5
  • Мнения: 163
пробвай с друг плод има голям избор може това точно да не и харесва ние също ядем пл пюре от 1 седмица и тя н харесва ябълка но ябълка с банан за сега яде

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако сте на 3 месеца е нормално,с времето детето свиква и с лъжицата и с новата храна

# 7
  • Мнения: 110
Вече сме на 3 месеца и половина.Определено не иска да яде заради лъжицата,защото реших да пробвам през биберона само да видя дали въобще го яде пюрето и се оказа,че няма проблем,но щом стане въпрос за лъжица даже не мога и в устата и да я вкарам

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз сега чак разбрах,че сте на 3 месеца и малко.
Ами значи е рано за пюре.Детенцето само си показва!Както е писала Писана,не насилвай детето!Няма закъде да бързаш!Прочети и за предимствата на по-късното захранване!Няма смисъл и да му даваш пюре с биберон!После може да откаже да го яде с лъжица,защото е свикнало вече иначе.
Аз захраних с пюре на 4 месеца и половина и щерката веднага започна да се храни много добре с лъжичката, по което разбрах,че не съм избързала.

# 9
  • Мнения: 34
При нас имаше подобен проблем. Трябва да си по упорита за да свикне да се храни с лъжичка. Свикне ли веднъж няма да имаш проблеми, но подадеш ли се на капризите тешко ти.

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Споко, и при нас беше така; по едно време направо се бях отчаяла, но постепенно детенцето почна да си хапва и ела сега да го видиш, всичко изяжда до шушка, че и за още реве Wink Grinning
В началото и няколко лъжички се радвах.
Просто повече търпение му е майката...

Общи условия

Активация на акаунт