Пъпчето - май имаме проблем.

  • 2 148
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Пъпчето на сина ми падна преди няколко дни. По съвет на педиатърката капвам спирт, почиствам леко и след това слагам антибиотична пудра - топоцин.
Да, обаче от 2 дена забелязвам секрет, който много ми прилича на гной. Не е зачервена областта около пъпчето, но този секрет ужасно ме притеснява.
Педито каза да продължавам в същия дух със спирта и топоцина.
Помагайте.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Отваряй по често и обирай секрета с една клечка за уши,внимателно и отново прави процедурата,за да не се задържа секрета и да не се възпали.

# 2
  • Мнения: 3 929
Трябва упорито да го подсушаваш, избягвай да го мокриш при къпане, въпреки че е позволено. При мен имаше подобно сълзене, но мисля че беше от търкането на памперса. Можеш да слагаш отгоре (след пудрене с Топоцин-а) една марличка, но не памук!!! Трябва да мине. На мен педиатъра ми го тушира с азот, за да зарастне по-бързо, но въпреки това сълзеше. Просто го подсушавай по-често със спирт и пудра, а със спирта обирай по-дълбоко.

# 3
  • Мнения: 25
Нормално е да има секрет, на мойто бебче също му потече малко секрет;даже е нормално и да прокърви съвсем леко;така ме увери нашия педиатър, а и един мой познат, който също е лекар; продължавай да слагаш спирт и топоцин; ние слагахме спирт и топоцин докато не се затвори напълно,а когато го къпехме слагахме лепенка за пъпче,та да не се мокри,макар че може и да се мокри,но не може да се накисва във вода.

# 4
  • Мнения: 505
ne se pritesniavai i nie imahme sekret4e no otzvu4a. Po4istvai dobre i kapvai spirt. Podsu6avai sled bania i pak spirt. ^te mine ako se vuzpali-na lekar

# 5
  • Мнения: 574
Нека да го наблюдава лекарката. При нас като почнаха коликите и Рали се скъсваше да реве ,прокървяваше много дълго време.Питай кога можеш да сложиш лепенка.Тя не се маха много дълго време и не може да се намокри, но ако раничката трябва да се обработва всеки ден,можеби не е удачна още.

# 6
  • Мнения: 1 410
При нас се получаваше нещо подобно. Аз го почистих основно със спирт  и го останих да съхе. Не му слагах  от топицина, защото правеше нещо като коричка. След няколко дни спря. Докторката видя ли го?

# 7
  • Мнения: 1 555
Най-добре вземи една клечка за уши, топни я в спирта и почистити пъпчето като леко го разтваряш, защото всъщност ако само отгоре го почистваш със спирта нищо не правиш и всъщност не го почистваш, след като го изчистиш добре поръсваш с топоцина и сте готови ! Ако добре го почистваш пъпчето ще се оправи за няколко дни !
Успех и не се притеснявай !!!

# 8
  • Мнения: 7
И при моят син имаше секрет, а после се образува коричка, която не падна до първия месец. Аз сгреших като го пренебрегнах. Оказа се че се е образувал гранулом на пъпа (доброкачествено разрастване на пъпа). Може да се отсрани хирургически, но ние го изгорихме със сребърен нитрат. Изобщо не е задължително и Вие да имате нещо подобно, но ако пъпът не е зарастнал до 15-я ден, трабва да го види лекар. Аз бих ти препоръчала да го почистваш със спирт (90 о) и да слагаш антибиотичната пудра (спрей) по няколко пъти на ден, така раничката се изсушава и минава по бързо. Почистването на раничкака със спирта трябва да е енергично за да се отстранява секрета.

Успех и здраво бебче!

# 9
  • Мнения: 191
ами нашето падна преди 15 дена още във болницата и още си сикритира пъпа ама не се шашкай лека полека и сте се оправи продължавай да минаваш със спитра ,аз лично не слагам тупоцин ама вече нашия пъп е почти готов  Peaceуспех и на вас

# 10
  • Мнения: 878
momicheta ,a na koi den gore -dolu pada pupcheto?  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 271
На 7-10ден.Ако е дебела пьпната врьв и/или не е достатьчно стегнато по-кьсно!

# 12
  • Мнения: 8 505
Според мен продължи само със спирт.Пудрите са вече отживелица,на много места ги отричат.Спиртът подсушава достатъчни,а пудрите само пълнят гънките на пъпчето и задържат мръсотии.

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз на всяка смяна на пампа тоест на 3 ч промивах със спирт 70% прах не съм ползвала задължително е добрата хигиена на пъпчето докато падне и да е сухо ако се къпете може да проускате някое къпане да не би да се задъжа вода и да прави проблеми

# 14
Аз почиствах при всяка смяна на памперса със спирт (70 градуса) и пръсках с Бевацин.

Общи условия

Активация на акаунт