Ядете ли цялото семейство заедно?

  • 2 897
  • 75
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Нещо ме човърка от известно време...А именно, че не сядаме да ядем всички заедно на масата. Мъжът ми предпочита да яде непосредствено преди да си легне, детето ще не ще трябва да вечеря в 19.30 - 20 ч., за да може да си легне, а аз ям някъде по средата. Обикновено в 19.30 съм готова с яденето. Разпределям го по чиниите и по горната схема. Единствено в събота сутрин си организираме "семейна закуска". Винаги съм го смятала за нередно /а и от гл. ми точка на домакиня за не особено удобно/, но го приемах, докато преди известно време не гледах по един немски канал едно предаване от сорта на "Бавачките" /или както беше там - сещате се/. Та се оказа, че най-често срещаната причина за проблемите родител-дете според тях, е именно фактът, че семействата не сядат да ядат заедно.
А при вас как е? И смятате ли, че това наистина е проблем?

# 1
  • Мнения: 888
Не....за съжаление,защото като  взема Вили от градината и е много гладна  Thinking...та докато се съберем всички тя вече се е наяла отдавна и хапваме само двамата ...освен,ако не съм на диета  Sick

# 2
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Обикновено да. Държа на това, а и е единственото време в което щерката и баща й си говорят, освен това си изкарваме добре. Обаче Цвета свършва с вечерята много по-рано от нас и й става скучно. Пазарлъците са как да я задържим на масата и след това.

# 3
  • Мнения: 168
Когато всички сме си вкъщи-да.Не смятам,че е чак проблем,но все пак е по-приятно заедно.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Това е правило. Аз държа да се храним заедно на вечеря и през почивните дни. Това се спазва. Децата знаят и търпят, ако баща им закъснее. До 20.00 някъде чакаме, ако той се забави сядаме ние четиримата. Пак заедно. Няма начин да позволя някой да мъкне от хладилника и да не чака останалите. Вечерята остана единственото време, което се събираме заедно и ако и това пропуснем, би било глупаво.

Онзи ден свекърва ми беше у нас и синът ми се размрънка, че е гладен. Беше някъде към 18.00 часа. Казах да си вземе 2 бисквити, ябълка или банан. Той продължи да хленчи. Тя се намеси и предложи да му сипе да вечеря /бях готвила, яденето беше още топло/. Казах "не, да си вземе бисквити". Ама защо, нали имало топло ядене. 10 пъти ми напомни, сякаш аз съм кацнала току-що от Марс и идея си нямам какво има за ядене. Казах, че няма да яде, докато не се съберем всички. Това е! Тя после разказа на мъжа ми, че не съм дала на Крисо да вечеря, безкрайно учудена, че съм настояла детето гладно да чака. Обясних й, че децата чакат да се съберем всички и не се разрешава всеки когато поиска да влачи и дъвче.

# 5
  • Мнения: 2 922
Много рядко, тъй като детето яде към 19-19.30, а ние доста по-късно.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
винаги на вечеря, а също и на обяд през почивните дни. закуските в събота и неделя са според кой когато се събуди, но до обяд гледаме да наваксаме с ритъма и да обядваме заедно.
приели сме го за нещо важно и прави впечатление, когато при извънредни обстоятелства някой липсва от масата.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Почти винаги.
  Аз много държа на това. Дори да съм гладна гледам да изчакам останалите. Дъщеря ми обикновено не е гладна така, че проблем с изчакването няма. Сина е на малко по-друг режим, но той като седнат другите на масата идва и той, няма значение дали е ял или не. Като бяха по-малки ги слагах със столчетата до масата.
  Слагаме заедно масата с децата. Тогава обикновено си говорим кой какво е правил през деня. По този начин и децата свикват да споделят и разказват какво правят.
Дъщеря ми вече казва:"Сега аз ще разкажа, а после тати и после мама".
   В моето семейство също е било така и така научих и мъжа ми, и децата.
  Малко им е трудно да стоят по-дълго време, но гледам каката вече посвикна, с малкия още се пазарим - иначе веднага след като се наяде хуква в другите стаи.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това е любимият ми момент.Доста зор видях, докато го наложа, особено като се има предвид че и ние се прибираме по различно време. Обикновено и аз съм готова вечерята между 19-19.30ч.,когато започват новините.Дотогава и мъжа се е прибрал.Децата ако са гладни като си дойдат, обикновено давам едно пакетче солети или солени бисквитки,нещо малко, за да ги засити времено,а не да ги нахрани. Та успяваме, а и  аз винаги съм държала на това.

# 9
  • Мнения: 7 821
Да, задължително. Ако някое от децата е много гладно позволявам неща за подхапване , но всички вечеряме заедно. А в празничните дни и обядваме заедно. У дома закусват само децата  Simple Smile.

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз се прибирам към 18,30. Моите хора вече се забавляват, като междувременно малката е хапнала нещо - я банан, а бонбони /желирани/ или малко питка, бисквити. В 19 -19,30 сядаме на масата всички да вечеряме. Малката отново яде - манджа. Наяжда се по-бързо от нас и става от масата и отива да си играе, но не виждам смисъл да я задържам. После или си играем, нещо се забавляваме или аз готвя за на другия ден.

Към 21 ч малката отново набива нещо, обикновено мляко.  Mr. Green

Уикендите всички сядаме заедно на масата, макар малката междувременно да е хапнала и нещо друго.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Блазе ви Sad
Ще ми се и аз да наложа обща вечеря. С мен и детето ще е лесно, но .... татото не ще Confused. Не можел да яде толкова рано /около 20 ч/. Евентуално нямал нищо против да седи с нас на масата, а по-късно да вечеря сам Rolling Eyes.

Понеже има навика от време на време да ме чете, дано влезе и в тази тема и се трогне - Миличко, искам да вечеряме всички заедно   bouquet.

# 12
  • Мнения: 1 134
Вечер задължително! И без това не се виждаме по цял ден, така че много държим и двамата с таткото на това. Естествено не държим дъщеря ни като цербери до края на масата, така че тя като се нахрани хуква из стаите...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
таткото на Цвети, моля, сядай с двете дами да им правиш компания по време на вечерята!

пък от началото на тяхната вечеря, докато огладнееш истински, колко салатки с мезе могат да се вместят....

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
таткото на Цвети, моля, сядай с двете дами да им правиш компания по време на вечерята!

пък от началото на тяхната вечеря, докато огладнееш истински, колко салатки с мезе могат да се вместят....
smile3521

Общи условия

Активация на акаунт